REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Outriders wraca do gry: polska strzelanina dostanie dodatek. Co wiemy o kampanii Worldslayer?

Outriders to zeszłoroczna gra polskiego studia People Can Fly. Ta kooperacyjna strzelanina zebrała mieszane recenzje i wiele osób położyło na niej krzyżyk - jak się okazuje, przedwcześnie. Deweloperzy zapowiedzieli właśnie nowy dodatek i kolejne zmiany w mechanice.

22.04.2022
13:09
outriders worldslayer dodatek dlc rozszerzenie people can fly
REKLAMA

People Can Fly jest znane za sprawą m.in. Painkillera i Bulletstorma, ale to Outriders jest pierwszą samodzielną produkcją studia od czasów uniezależnienia się od Epic Games. Niestety ta kooperacyjna strzelanka z gatunku science fiction nie podbiła serc graczy. Udział miały w tym, poza powtarzalnymi misjami i przewidywalną fabułą, problemy techniczne, które uniemożliwiały zabawę.

REKLAMA

Outriders trafiło też na premierę do Xbox Game Passa (co staje się powoli złą wróżbą), ale i to nie pomogło utrzymać zainteresowania tytułem na odpowiednim poziomie. Może to wynikać po części z faktu, iż twórcy podjęli na etapie projektowania decyzję, by nie robić kolejnej gry-jako-usługi. Wedle przedpremierowych zapowiedzi mieliśmy nie liczyć na żadne dodatki, sezony itp.

Czytaj też:

Mimo to Outriders dalej jest rozwijane i 30 czerwca pojawi się duży dodatek o nazwie Worldslayer.

Już wcześniej twórcy poprawiali balans gry i dodali dodatkową aktywność typu endgame w ramach DLC o nazwie New Horizons, ale dopiero w Outriders: Worldslayer opowiedzą zupełnie nową historię. Do sieci trafił już zwiastun wraz z garścią informacji, czego konkretnie możemy się po nim spodziewać i jakie zmiany w mechanice wprowadzi rozszerzenie zaplanowane na lato bieżącego roku.

Outriders: Worldslayer DLC - zwiastun

Najważniejszą nowością jest zupełnie nowa kampania fabularna kontynuująca wątek z podstawki. Gracze będą musieli stawić czoła zupełnie nowemu zagrożeniu ze względu na powiększenie się anomalii będącej źródłem ich supermocy. Przeciwniczką bohatera zostanie niejaka Ereshkigal, która przewodzi zupełnie nowej frakcji nazywanej buntownikami.

Co jeszcze wiadomo o Outriders: Worldslayer?

Co przy tym miłe, gracze będą mogli rozpocząć zabawę z dodatkiem od razu nawet jeśli nie mają już save’a albo zmienili platformę. People Can Fly pozwoli podnieść doświadczenie postaci od razu do 30 poziomu. Może to być pomocne dla tych graczy, którzy jeszcze nie mieli okazji grać w podstawkę i interesuje ich wyłącznie DLC lub chcieliby spróbować swoich sił nową postacią lub na innej platformie niż do tej pory.

Wraz z nową fabułą na serwery trafi też nowe wyposażenie wraz z trzecim miejscem na modyfikację, a postaci otrzymają nowe zdolności w ramach klasowego drzewka PAX rozwijanego tylko w ramach kampanii Worldslayer. Mechanika rozwijania bohatera przypomina teraz nieco system Paragon znany z Diablo 3 i polega na inkrementalnym zwiększaniu parametrów awatara. Poziomów łącznie będzie teraz 40, a dla wyposażenia przewidziano ich 75.

REKLAMA

Aktualizacja (18:41)

Poznaliśmy właśnie cenę Outriders: Worldslayer w wersji na konsole. People Can Fly wyceniło dodatek do Outriders w wersji na konsole na 179 zł, podczas gdy podstawkę z dodatkiem można kupić za 299 zł. W przypadku Xboksów w ramach czasowej promocji można jednak nabyć DLC oraz cały zestaw nieco taniej, odpowiednio za 161,10 zł i 268,10 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA