REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Szef Sony zaczyna puszczać farbę. W PS Plus Extra będzie 400 gier, ale jakich?

Do połowy 2022 roku rozszerzony abonament PlayStation Plus Extra ma być dostępny dla wszystkich posiadaczy konsol Sony, również w Polsce. Niestety, wciąż nie wiadomo, jakie tytuły będą współtworzyć katalog 400 produkcji do pobrania od zaraz. Głos w tej sprawie właśnie zabrał prezes Sony Interactive Entertainment Jim Ryan.

05.04.2022
7:48
Jakie gry w PS Plus Extra?
REKLAMA

Na Spider's Web już wcześniej pisaliśmy: Sony wcześniej czy później musi odpowiedzieć na konkurencyjny Xbox Game Pass od Microsoftu. Od początku było niemal pewne, że Japończycy nie zaoferują podobnego programu, ponieważ Game Pass jest niezwykle kosztowny w utrzymaniu, z kolei Sony nie posiada tak wielkiego zaplecza finansowego jak Microsoft.

REKLAMA

Odpowiedzią okazały się wyższe poziomy abonamentu PS Plus: PlayStation Plus Extra oraz PlayStation Plus Deluxe. Abonenci obu subskrypcji zyskają dostęp do ponad 400 gier z PS4 oraz PS5, możliwych do natywnego pobrania, zainstalowania i uruchamiania na własnej konsoli. Jakie dokładnie gry będą współtworzyć ten katalog 400 tytułów? Wciąż tego nie wiemy, znając zaledwie kilka potwierdzonych produkcji.

Jim Ryan zabrał głos w sprawie 400 gier w ramach PlayStation Plus Extra. Prezes Sony podgrzewa oczekiwania.

W trakcie oficjalnego podczastu PlayStation Jim Ryan został zapytany o katalog produkcji dla abonentów programu PS Plus Extra. Prezes Sony Interactive Entertainment przyznał, że na tym etapie wciąż nie może podać wszystkich tytułów jakie zostaną udostępnione subskrybentom. Ryan zaznaczył jednak, że (tłumaczenie redakcyjne):

W programie weźmie udział masa wydawców. Mamy na pokładzie wszystkich największych partnerów. Ponad 200 podmiotów.

Jedyną z dotychczas potwierdzonych produkcji firmy trzeciej, oferowanej w ramach PS Plus Extra, będzie Mortal Kombat 11. Bijatyka została wydana przez Warner Bros. Games, do którego należą takie serie jak LEGO, Hitman, Shadow of War/Shadow of Mordor, Injustice czy Batman Arkham. Czy to oznacza, że one również znajdą się w PS Plus Extra? Tego nie wiemy, ale biorąc pod uwagę, iż katalog ma budować ponad 400 pozycji, wydaje się dosyć prawdopodobne, że Sony i Warner Bros. nie poprzestaną na samym Mortal Kombat.

 class="wp-image-936914"

Jim Ryan zaznacza, że bazę gier dla PS Plus Extra buduje masa wydawców, w tym wszyscy najwięksi w branży. W ten sposób prezes SIE może sugerować obecność na liście takich podmiotów jak Electronic Arts (FIFA, Battlefield, Need for Speed, The Sims), Take Two (Bioshock, Red Dead Redemption, Borderlands, GTA), Ubisoft (Assassin's Creed, Rainbow Six, The Division), Capcom (Resident Evil, Monster Hunter, Devil may Cry) czy Square Enix (Final Fantasy, Dragon Quest).

Jednocześnie prezes Sony zaznacza, że katalog PS Plus Extra będą współtworzyć nie tylko kasowe gry AAA, ale również mniejsze, ale uznane produkcje studiów niezależnych. W tym kontekście również nie pada żaden konkretny tytuł.

Nie ulega wątpliwości, że największymi gwiazdami abonamentu PS Plus Extra będą gry PlayStation Studios.

 class="wp-image-1488536"

Wśród potwierdzonych produkcji bezpośrednio od Sony oraz najbliższych partnerów, zasilających wyższy poziom usługi abonamentowej, znajdują się:

REKLAMA
  • Marvel's Spider-Man
  • Marvel's Spider-Man: Miles Morales
  • Death Stranding
  • Returnal
  • God of War

Najprawdopodobniej na tym lista tytułów od Sony się nie skończy. Wśród gier idealnie nadających się do katalogu jest m.in. Demon's Souls, platformowy Sackboy, pełen akcji Ratchet and Clank: Rift Apart, a także pokaźna lista produkcji z PlayStation 4, możliwych do uruchomienia również na PlayStation 5 w trybie wstecznej kompatybilności. Od The Last of Us, przez Bloodborne, kończąc na Uncharted. Wszystko to starsze produkcje, które nie kolidują z katalogiem wydawniczym nowych gier Sony, sprzedawanych w pełnej cenie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA