REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Który mamy rok?! Ruszyła przedsprzedaż GTA 5 w pudełku za jedyne 168,99 zł

Rockstar zapowiedział oficjalnie pudełkową wersję GTA 5 na konsole nowej generacji. Remaster remastera na PlayStation 5 i Xbox Series X wyceniono w przedsprzedaży na 168,99 zł. Znamy już datę premiery.

04.04.2022
17:15
gta 5 playstation 5 xbox series x s pudelko plyta premiera
REKLAMA

Mamy już 2022 rok, a Rockstar znowu zapowiada premierę... GTA 5. Tym razem chodzi o grę w wersji pudełkowej na konsole nowej generacji. To dobra wiadomość dla tych posiadaczy takich sprzętów jak PlayStation 5 i Xbox Series X, którzy nie chcą płacić wersję cyfrową oraz tych, którzy chcą po prostu przejść kampanię i sprzedać płytkę bez odpalania GTA Online.

REKLAMA

GTA 5 na PlayStation 5 i Xbox Series X

Najnowsza odsłona serii Grand Theft Auto jest dla Rockstara kurą znoszącą złote jajka i firma ani myśli skończyć z odcinaniem kuponów. Pierwotnie gra trafiła na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 prawie dekadę temu, czyli 17 września 2013 r. i niemal od razu pojawiły się jej reedycje na PlayStation 4, Xboksa One (18 listopada 2014 r.) oraz pecety (14 kwietnia 2015 r.). Na tym jednak nie koniec.

15 marca 2022 r., produkcja trafiła oficjalnie na PlayStation 5 i Xbox Series X|S... ale tylko w wersji cyfrowej. Rockstar z pewnością wiedział, co robi - podobnie jak wcześniej z GTA: The Trilogy - The Definitive Edition i jak Blizzard ze swoim Diablo 2: Resurrected. Fani, którzy skusili się na premierę, nie odsprzedadzą w końcu swojej kopii nawet wtedy, jeśli będą grą rozczarowani...

Na szczęście w przypadku GTA 5 twórcy uznali, że miesiąc to wystarczające okienko premierowe i do sprzedaży dołączą pudełka z grą. Zamówienia przedpremierowe na wersję płytową można składać już na stronie Rockstara. Firma informuje na niej, że cena wynosi 168,99 zł niezależnie od tego, czy chodzi o grę w wersji na PlayStation 5, czy też na Xbox Series X.

W cenie 168,99 zł gracze otrzymają dostęp do kampanii fabularnej Grand Theft Auto 5 oraz trybu GTA Online.

REKLAMA

Dla porównania w ramach promocji trwającej do 14 czerwca za cyfrową kopię gry trzeba zapłacić 42,25 zł w przypadku PlayStation Store, gdzie regularna cena to 169 zł. Z kolei aby pobrać cyfrową kopię na konsole Xbox Series X|S, trzeba wydać 84,50 zł na kampanię oraz 44,50 zł na GTA Online. Taka kopia to przy tym jedyny sposób na to, by cieszyć się GTA na konsolach bez napędu.

Warto przy tym przypomnieć, że abonenci PS Plus, którym zależy na GTA Online, nie muszą płacić nic. Tryb wieloosobowy będący częścią GTA 5 jest w przypadku platformy Sony dostępny teraz bez żadnych opłat. Niezależnie od platformy gracze mogą opłacić jednak... GTA+. Rockstar przygotował dla swoich fanów opcjonalny abonament podobny do subskrypcji Fallout 1st do Fallouta 76 od Bethesdy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA