REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Sylwia Czubkowska Dziennikarzem Roku w Konkursie Kongresu Gospodarki Elektronicznej!

Uwielbiam ogłaszać takie informacje! Redaktorka prowadząca Magazyn Spider’s Web+ Sylwia Czubkowska została właśnie wyróżniona w kategorii Dziennikarz Roku w Konkursie Kongresu Gospodarki Elektronicznej organizowanym przez Związek Banków Polskich.

22.10.2020
19:19
Sylwia Czubkowska Dziennikarzem Roku w Konkursie Kongresu Gospodarki Elektronicznej!
REKLAMA

Zwyciężczynię wybrała kapituła złożona z ekspertów ze świata finansów, bankowości i mediów, wśród których znaleźli się m.in. Krzysztof Pietraszkiewicz ze Związku Banków Polskich, Piotr Alicki z Krajowej Izby Rozliczeniowej, Mieczysław Groszek z Fundacji Polska Bezgotówkowa, czy Adam Tochmański z Narodowego Banku Polskiego, obok reprezentantów firm: Microsoft, Mastercard, PKO Bank Polski, a także przedstawicieli środowisk uniwersyteckich.

REKLAMA

Jak czytamy w uzasadnieniu: „w Magazynie Spider’s Web+ Sylwia Czubkowska przybliża czytelnikom zalety technologii oraz wyjaśnia wpływ innowacji na ich życie. Pani Redaktor stale obserwuje rozwój nowych technologii, analizując je pod kątem wpływu na życie jednostek oraz całego społeczeństwa”.

 class="wp-image-1470860"

W poprzednich edycjach Konkursu w Kategorii Dziennikarz Roku zostali nagrodzeni m.in. Bartosz Godusławski z „Dziennika Gazety Prawnej”, Łukasz Grass, (były) redaktor naczelny „Business Insider Polska”, czy Jacek Uryniuk, redaktor naczelny portalu Cashless.

Niezwykle cieszy nas to, że Sylwia została wyróżniona właśnie za swoją pracę na rzecz Magazynu Spider’s Web+. Traktujemy to zresztą jako nasz wspólny sukces - wydawców, Spiders.Agency, która magazyn zaprojektowała i przygotowała programistycznie oraz wszystkich autorów, którzy go tworzą!

Udało nam się stworzyć unikalne miejsce, w którym w dłuższej i bardziej ambitnej formie opisujemy zmiany w świecie wywoływane przez, a może lepiej - dzięki nowym technologiom.

Od samego początku stawiamy na teksty pogłębione, dobrze i dogłębnie sprawdzone. Dajemy sobie chwilę na refleksję tak, by i w czytelniku wzbudzić potrzebę głębszego zastanowienia się nad skutkami obserwowanych zmian. Dlatego pisząc sylwetkę Billa Gatesa, tak naprawdę tekst poświęciliśmy temu, jak rozwijają się teorie spiskowe wokół trudnych tematów: technologii, zdrowia i wielkich pieniędzy. Przyglądając się temu, jak propagandowo walczą ze sobą Chiny i Stany Zjednoczone, próbując nawzajem zwalić winę za pandemię, starliśmy się skłonić do refleksji nad tym, co ta wojna na słowa oznacza dla mieszkańców Europy.

Pilnujemy oczywiście polityków, którzy coraz częściej zabierają się za regulowanie świata internetu. Jako pierwsi napisaliśmy o planie opodatkowania serwisów VOD i śledziliśmy nocną zmianę władzy w UKE oraz rozgrywki wokół sieci 5G.

Staramy się opisywać, jak w tym świecie przyspieszonych zmian radzą sobie zwykli ludzie: chłopak, który ratuje swoją ukochaną kawiarnię przed upadkiem, w ekspresowym tempie ucząc się siły internetu, czy inny, który został influencerem i poszedł na wojnę z TVN. Zaglądamy Wam do komórek i oceniamy na tej podstawie, do którego pokolenia należycie, ale także sami opisujemy nasze próby uporządkowania swojego cyfrowego życia.

Interesują nas zarówno samochody z przeszłości jak i loty na Marsa. Piszemy dla Was o polskich szkołach, które próbują zakazać uczniom smartfonów i o singapurskich władzach, które chcą nakazać obywatelom, by każdy miał w smartfonie aplikację kontrolującą zachorowania.

To nie pierwszy sukces Magazynu Spider’s Web+

W lipcu Magazyn Spider’s Web+ został uznany najlepszym magazynem online-owym według branżowego magazynu „Press”. W rankingu wyprzedziliśmy Weekend.Gazeta.pl, Magazyn TVN24, Polsat, TVP Tygodnik, Magazyn WP i NaTemat Extra.

 class="wp-image-1470857"

Takie wyróżniania motywują nas do pracy!

Sukcesywnie rozwijamy Magazyn Spider’s Web+. Do naszego zespołu właśnie dołączył Marek Szymaniak, który będzie pomagał Sylwii w codziennym zarządzaniu pracą Magazynu. Marek napisał już także dla nas dwa świetne teksty, w tym ostatni reportaż o sytuacji w Kraśniku - „miasteczku, co nie chciało sieci 5G”, który odbił się szerokim echem w polskiej Sieci.

REKLAMA

Wprowadzamy nowe cykle tematyczne, otwieramy się na nowych autorów. Będziemy także realizować niezwykle ambitny projekt razem z platformą Incredible Inspirations Sebastiana Kulczyka.

Mamy wielkie ambicje być - jak pisała Sylwia Czubkowska we wstępniaku do SW+ - przewodnikiem po cyfrowej rzeczywistości. Dlatego zachęcamy do kontaktów z autorami, do podsuwania nam tematów, którymi powinniśmy się zająć, do dyskutowania z nami o tekstach i oczywiście do dalszego czytania Magazynu SW+. W tym miejscu muszę Wam polecić jeden z najnowszych materiałów: „Abstrakcyjny biznes chłopaków z Abstrachuje” - który przygotowały Sylwia Czubkowska i Magdalena Fijołek.

Tymczasem brawo My, brawo Sylwia Czubkowska!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA