REKLAMA

Galaxy Z Fold 6 to hybryda telefonu i komputera - pierwsze wrażenia

Oprogramowanie i budowa Galaxy Z Fold6 zmierzają w ciekawym kierunku. Niegdyś to innowacyjne urządzenie miało być hybrydą telefonu i tabletu. Odnoszę jednak wrażenie, że Samsung chce z Folda zrobić coś, co będzie rywalizowało z moim laptopem.

10.07.2024 13.00
Galaxy Z Fold6
REKLAMA

UWAGA! Rozdajemy nowe sprzęty Samsunga! Weź od nas składane smartfony, zegarki i słuchawki

REKLAMA

W tym artykule znajdziesz informacje na temat:

Jeszcze trwalszy, jeszcze lżejszy i poręczniejszy, jeszcze szybszy. Samo to już przyciąga uwagę wszystkich entuzjastów elastycznych hybrydowych telefonów, takich jak Galaxy Z Fold. Tyle że na tym nowości w samsungowym Foldzie szóstej już generacji się nie kończą. Innowacji jest wiele - urządzenie jest trwalsze, poręczniejsze i szybsze od swojego poprzednika i większości konkurencji. Zmienia się jednak coś jeszcze.

Chodzi o rosnącą liczbę usprawnień programowych, jakie są dostępne w Androidzie z One UI - czyli systemie operacyjnym tego telefonu. Kiedyś miał być smartfonem, który po rozłożeniu zamienia się w tablet. Tymczasem trudno nie odnieść wrażenia, że Galaxy Z Fold w coraz większym stopniu chce też zastąpić laptopa.

Trudno to pokazać na zdjęciach, ale to zdumiewające jak Galaxy Z Fold6 staje się coraz bardziej poręczny. I SI na obu wyświetlaczach

Samsung Galaxy Z Fold6

Telefon Galaxy Z Fold6 z wagą 239 g i grubością 12,2 mm będąc złożonym oraz 5,6 mm będąc rozłożonym kompletnie nie męczy nadgarstka, daje się też łatwo schować do jeansów. Jego niewielka waga sprawia, że jest on wygodny w codziennym użytkowaniu - łatwo mieści się w kieszeni lub torebce, nie obciążając użytkownika. Grubość urządzenia, zarówno w stanie złożonym, jak i rozłożonym, świadczy o zaawansowaniu technologicznym i inżynieryjnym, które pozwoliło na stworzenie tak smukłego i eleganckiego telefonu.

Funkcja zakreśl aby wyszukać w Galaxy Z Fold6 to innowacyjne rozwiązanie, które znacznie ułatwia korzystanie z Internetu. Dzięki niej, użytkownicy mogą szybko wyszukiwać informacje bez konieczności wpisywania zapytań w pasek wyszukiwania. Wystarczy zaznaczyć interesujący fragment tekstu na ekranie, a telefon automatycznie przeprowadzi wyszukiwanie w Internecie, prezentując wyniki w sposób natychmiastowy i intuicyjny. To ogromne ułatwienie, szczególnie gdy potrzebujemy szybko sprawdzić dane lub uzyskać dodatkowe informacje na dany temat. Nie ma potrzeby przerywania tego, co robimy, aby przejść do innej aplikacji czy otworzyć przeglądarkę. Wszystko dzieje się w obrębie jednego interfejsu, co jest wygodne i oszczędza czas.

Samsung Galaxy Z Fold6

Galaxy Z Fold6 z funkcją autoformatowania i podsumowania notatek to również potencjalnie prawdziwy skarb dla każdego, kto ceni sobie organizację i efektywność. Autoformatowanie zapewnia, że wszystkie notatki są schludne i jednolite, co ułatwia ich późniejsze przeglądanie i edycję. Funkcja podsumowania jest nieoceniona, gdy potrzebujemy szybko przypomnieć sobie najważniejsze punkty z długich dokumentów lub spotkań.

Czytaj też:

Korekta pisowni i funkcja tłumaczenia notatek to kolejne atuty Galaxy Z Fold6, które znacznie ułatwiają pracę w międzynarodowym środowisku. Dzięki nim, możemy być pewni, że nasze notatki są wolne od błędów i zrozumiałe dla osób mówiących w różnych językach. To szczególnie ważne w biznesie, gdzie profesjonalizm i klarowność komunikacji są kluczowe. Funkcja nagrywania i transkrybowania notatek to z kolei doskonałe rozwiązanie dla osób, które wolą mówić niż pisać, lub dla tych, którzy chcą zachować dokładny zapis rozmów i prezentacji.

Samsung Galaxy Z Fold6

Kolejna z ciekawostek: funkcja nakładania tłumaczeń bezpośrednio na PDF w Galaxy Z Fold6. Czyli innowacja, która zmienia sposób, w jaki pracujemy z dokumentami w różnych językach. Możemy szybko przetłumaczyć całe strony dokumentów, zachowując ich oryginalny układ i formatowanie. To nie tylko oszczędza czas, ale także zapewnia, że tłumaczenie jest kontekstowo zgodne z oryginałem. Pierwsze wrażenia z używania tej funkcji są bardzo obiecujące – wydaje się, że Galaxy Z Fold6 jest dobrą propozycją dla profesjonalistów, studentów i każdego, kto pracuje z dokumentami w wielojęzycznym środowisku.

Z kolei funkcja asystenta transkrypcji potencjalnie znacząco ułatwi zarządzanie nagraniami głosowymi. Dzięki niej, użytkownicy mogą szybko przekształcić mówione słowo w tekst, co jest niezwykle przydatne w wielu sytuacjach - od zapisywania pomysłów i myśli, po tworzenie dokładnych protokołów z ważnych spotkań. Moje pierwsze wrażenia z używania tej funkcji są bardzo pozytywne. Asystent transkrypcji działa płynnie i efektywnie, zamieniając nagrania głosowe w skrypt tekstowy z imponującą dokładnością.

Samsung Galaxy Z Fold6

Kolejnym atutem jest zdolność systemu SI (sztucznej inteligencji) do szybkiego generowania podsumowań z transkrypcji. To oszczędza czas i pozwala na skupienie się na najważniejszych informacjach bez konieczności przeglądania całego tekstu. W świecie, gdzie każda minuta jest na wagę złota, takie rozwiązanie jest nieocenione.

Trudno też nie zauważyć, że natychmiastowa możliwość tłumaczenia transkrypcji to funkcja, która stawia Galaxy Z Fold6 w awangardzie technologii komunikacyjnej. Użytkownicy mogą w łatwy sposób przekształcić transkrypcje na różne języki, co jest niezwykle przydatne w międzynarodowym środowisku biznesowym lub podczas podróży.

Samsung Galaxy Z Fold6

Funkcja asystenta przeglądania w Galaxy Z Fold6 to potencjalnie przydatne narzędzie dla każdego, kto codziennie przegląda ogromne ilości informacji. Dzięki niej, możemy szybko wydobyć najważniejsze treści z zalewu tekstu, co jest szczególnie cenne w pracy zawodowej, podczas studiów czy po prostu w codziennym życiu, gdy chcemy być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami. Asystent przeglądania to także wsparcie dla osób, które często korzystają z treści w obcych językach. Funkcja tłumaczenia obrazów i tekstu na stronach internetowych umożliwia łatwe zrozumienie materiałów bez konieczności korzystania z zewnętrznych aplikacji tłumaczących.

Galaxy Z Fold6 może jest i trwały, ale przełamuje też inne bariery językowe

W dzisiejszym globalnym świecie, komunikacja międzykulturowa jest kluczowa zarówno w biznesie, jak i w życiu osobistym. Telefon Galaxy Z Fold6 z funkcją tłumacza offline tym bardziej zrobił na mnie wrażenie. Jego zdolność do tłumaczenia rozmów na tekst lub czytania ich na głos pozwala na płynne prowadzenie konwersacji bez konieczności korzystania z połączenia internetowego. To ogromna zaleta, szczególnie podczas podróży do miejsc, gdzie dostęp do sieci jest ograniczony lub drogi.

Samsung Galaxy Z Fold6

Dodatkowo, tryb podwójnego ekranu w Galaxy Z Fold6 zmienia sposób, w jaki prowadzimy rozmowy w obcym języku. Tłumaczenia są wyświetlane jednocześnie na wewnętrznym i zewnętrznym ekranie, co umożliwia obu rozmówcom śledzenie konwersacji w czasie rzeczywistym. To sprawia, że interakcje są bardziej naturalne i mniej skrępowane, ponieważ każda strona może widzieć tłumaczenie w swoim własnym tempie, co zwiększa zrozumienie i komfort komunikacji.

Tryb słuchania z transkrypcją i interpretacją w czasie rzeczywistym to kolejna funkcja, która wyróżnia Galaxy Z Fold6 na tle konkurencji. Umożliwia on użytkownikom nie tylko słuchanie tłumaczenia, ale także widzenie transkrypcji rozmowy na ekranie. To szczególnie przydatne w hałaśliwych środowiskach lub w sytuacjach, gdy precyzja tłumaczenia jest niezbędna.

Galaxy Z Fold6 to mini komputer, ale do pisania nie będzie nigdy tak wygodny, jak laptop. Samsung ma na to rozwiązanie

Samsung Galaxy Z Fold6

Jest nim funkcja generowania zdań za pomocą SI. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą szybko tworzyć treści pisemne, korzystając z krótkich danych wejściowych. To idealne rozwiązanie dla osób, które często komunikują się za pośrednictwem e-maili, mediów społecznościowych lub muszą tworzyć komentarze online. Możliwość wyboru między różnymi stylami - od profesjonalnego, przez nieformalny, aż po uprzejmy - pozwala na dostosowanie komunikatu do kontekstu i odbiorcy, co może być nieocenione w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych.

Wykorzystanie tej funkcji w Galaxy Z Fold6 jest przy tym dość intuicyjne. Po wprowadzeniu kilku słów kluczowych, telefon jest w stanie wygenerować pełne zdania, które następnie można edytować według własnych potrzeb. To nie tylko oszczędza czas, ale także pomaga w sytuacjach, gdy brakuje nam inspiracji lub odpowiednich słów. W moim przypadku, pierwsze wrażenia z używania tej funkcji są bardzo pozytywne - pozwoliła mi ona na szybkie tworzenie profesjonalnie wyglądających e-maili i postów na media społecznościowe bez większego wysiłku.

Samsung Galaxy Z Fold6

Kolejną zaletą jest możliwość wykorzystania tej funkcji w trybie podwójnego ekranu Galaxy Z Fold6. Podczas pisania na jednym ekranie, na drugim można wyświetlać podgląd wygenerowanego tekstu. To pozwala na bieżąco oceniać, jak nasza wiadomość będzie wyglądała dla odbiorcy, co jest szczególnie przydatne przy tworzeniu dłuższych treści, takich jak artykuły czy raporty.

Jak komputer, to praca. A jak praca, to bezpieczeństwo. Galaxy Z Fold6 ma się czym pochwalić

Gwarancja aktualizacji systemu operacyjnego oznacza, że telefon będzie otrzymywał najnowsze funkcje i usprawnienia, które poprawią jego wydajność i funkcjonalność. To przekłada się na lepsze doświadczenia użytkownika, większą produktywność i możliwość korzystania z najnowszych aplikacji bez obaw o kompatybilność.

Samsung Galaxy Z Fold6

Aktualizacje bezpieczeństwa przez 7 lat to kolejny kluczowy element, który podnosi wartość Galaxy Z Fold6. W dzisiejszych czasach, kiedy prywatność i bezpieczeństwo danych są na wagę złota, regularne łatki bezpieczeństwa są niezbędne do ochrony przed nowymi zagrożeniami. Dzięki temu użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie, korzystając z urządzenia w różnych aspektach życia, od transakcji bankowych po komunikację osobistą.

Galaxy Z Gold6 nadal zdecydowanie nie jest najszczuplejszym telefonem na rynku. Za to pozwoli zapomnieć o powerbanku

Telefon Galaxy Z Fold6 z akumulatorem o pojemności 4400 mAh wydaje się być naprawdę dobrą propozycją dla użytkowników, którzy cenią sobie długotrwałą pracę urządzenia bez konieczności częstego ładowania. Możliwość odtwarzania wideo przez do 23 godzin lub słuchania muzyki przez do 76 godzin to imponujące wyniki (deklarowane przez Samsunga).

Samsung Galaxy Z Fold6

 W dzisiejszym świecie, gdzie multimedia odgrywają kluczową rolę w naszym życiu, zdolność do długotrwałego odtwarzania treści bez przerwy jest nieoceniona. Niezależnie od tego, czy oglądamy ulubione seriale, czy słuchamy playlisty podczas treningu, możemy polegać na Galaxy Z Fold6, że nie zawiedzie nas w najmniej oczekiwanym momencie. Dłuższa żywotność baterii oznacza mniej cykli ładowania, co przekłada się na dłuższą żywotność samego akumulatora.

Specyfikacja nowego Folda również imponuje. Mnie szczególnie przypadła do gustu zwiększona wytrzymałość

Galaxy Z Fold6 z jego imponującym 7,6-calowym wewnętrznym wyświetlaczem QXGA+ Dynamic AMOLED 2X oferuje trudną do pobicia jakość obrazu i płynność działania, w tym dzięki zakresowi odświeżania od 1 do 120 Hz. Obsługa S Pen dodatkowo rozszerza funkcjonalność urządzenia, umożliwiając użytkownikom wygodne tworzenie notatek i rysunków bezpośrednio na ekranie. Z kolei 6,3-calowy zewnętrzny wyświetlacz HD+ Dynamic AMOLED 2X zapewnia wygodę użytkowania w trybie złożonym, kiedy większy ekran nie jest potrzebny.

Samsung Galaxy Z Fold6

Aparat fotograficzny w Galaxy Z Fold6 to kolejny atut tego modelu. Z tylnym aparatem z modułem ultraszerokokątnym 12 Mpix, szerokokątnym 50 Mpix i teleobiektywem 10 Mpix (3x optyczny), użytkownicy powinni mieć możliwość uchwycenia każdego szczegółu z wysoką klarownością. Przedni aparat 10 Mpix zapewnić powinien z kolei wysokiej jakości selfie i wideorozmowy. Wydajność jest gwarantowana dzięki układowi Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy (4 nm) wspieranemu przez 12 GB RAM, co sprawia, że telefon powinien sobie poradzić z najbardziej wymagającymi zadaniami.

Na koniec, warto wspomnieć o wytrzymałości i niezawodności Galaxy Z Fold6. Superszybkie ładowanie, szybkie ładowanie bezprzewodowe 2.0 i bezprzewodowe udostępnianie energii to funkcje, które czynią życie łatwiejszym i bardziej mobilnym. Ochrona IP48, Gorilla Glass Victus 2 oraz ulepszone Armor Aluminium mają zapewnić, że telefon jest odporny na codzienne użytkowanie, co nie jest takie oczywiste w urządzeniach tego typu.

Ze zdjęciami pomoże Galaxy AI

Samsung Galaxy Z Fold6

Funkcja, która pozwala na dorysowanie palcem lub S Pen czegoś do zdjęcia, to coś, czego w dziedzinie edycji obrazów jeszcze nie było. Dzięki tej funkcji, użytkownicy mogą w prosty i intuicyjny sposób dodawać do swoich zdjęć nowe elementy, które są następnie przekształcane w fotorealistyczne obiekty, idealnie komponujące się z oryginalnym obrazem. To otwiera nowe możliwości dla kreatywności i personalizacji treści wizualnych.

Kolejną zaletą Galaxy Z Fold6 jest funkcja przekształcania szkiców rysowanych ręcznie w dzieła sztuki generowane przez SI. To pozwala na przemianę prostych rysunków w złożone i estetycznie atrakcyjne obrazy, które mogą być wykorzystane w różnych celach - od personalizacji interfejsu telefonu, po tworzenie unikatowych grafik na potrzeby mediów społecznościowych. Funkcja ta stanowi doskonałe narzędzie dla osób, które chcą wyrazić siebie poprzez sztukę, ale nie mają profesjonalnych umiejętności malarskich.

Samsung Galaxy Z Fold6

Funkcja wypełniania tła podczas prostowania obrazów to duże ułatwienie dla miłośników fotografii. Dzięki tej funkcji, nawet po znacznym prostowaniu zdjęcia, które zazwyczaj pozostawia puste obszary na krawędziach, telefon inteligentnie wypełnia te przestrzenie, zachowując spójność i estetykę całego obrazu. To pozwala na zachowanie pełnego kadru bez konieczności ręcznego retuszowania lub akceptowania nieestetycznych pustych miejsc.

Funkcja przesuwania i zmieniania rozmiaru obiektów na zdjęciach w Galaxy Z Fold6 to kolejny atut, który daje użytkownikom dodatkową kontrolę nad finalnym wyglądem ich fotografii. Bez potrzeby korzystania z zewnętrznych aplikacji edycyjnych, można szybko dostosować elementy na zdjęciu, aby lepiej odpowiadały naszej wizji.

Samsung Galaxy Z Fold6

Z kolei funkcja tworzenia portretów generatywnych w różnych stylach otwiera przed użytkownikami Galaxy Z Fold6 drzwi do świata sztucznej inteligencji i jej kreatywnych możliwości. Możliwość transformacji zwykłych zdjęć w unikatowe dzieła sztuki, od klasycznych po nowoczesne, to ciekawa forma wyrażania siebie przez fotografię.

Funkcka sugestii edycji zdjęć analizuje zdjęcie i sugeruje różne rodzaje edycji, takie jak efekt portretu, usuwanie odbić, cieni czy mory, a także proponuje różnorodne efekty tła i długą ekspozycję. To sprawia, że nawet osoby bez doświadczenia w edycji zdjęć mogą tworzyć profesjonalnie wyglądające obrazy.

Samsung Galaxy Z Fold6

Dodawanie efektu 3D do zdjęć to kolejna innowacyjna funkcja Galaxy Z Fold6, która pozwala na wnoszenie nowego wymiaru do naszych fotografii. Dzięki niej, płaskie obrazy mogą zostać przekształcone w trójwymiarowe sceny, co dodaje im głębi i sprawia, że są bardziej angażujące dla odbiorcy.

No i funkcja generowania zwolnionego tempa do filmów w Galaxy Z Fold6: otwiera przed użytkownikami nowe możliwości w zakresie tworzenia treści wideo. Zwolnione tempo pozwala na uchwycenie i podkreślenie dramatycznych momentów, które w normalnym tempie mogłyby zostać przeoczone. Użytkownicy mogą łatwo zapisać i udostępnić te filmy.

Nawet rysik w Galaxy Z Fold6 jest sprzężony ze sztuczną inteligencją

Samsung Galaxy Z Fold6

Szybkie tłumaczenie tekstu, tworzenie zwięzłych podsumowań, inteligentne wybieranie treści, pisanie po ekranie i łatwe tworzenie notatek to tylko niektóre z możliwości, które znacznie ułatwiają codzienną pracę i komunikację. S Pen działa płynnie i precyzyjnie, a dostęp do funkcji SI jest niemal natychmiastowy, co znacząco przyspiesza i uprzyjemnia korzystanie z telefonu.

Funkcja szybkiego tłumaczenia tekstu to ogromna zaleta dla osób, które często pracują z dokumentami w różnych językach lub podróżują. Dzięki S Pen, wystarczy zaznaczyć tekst, a SI błyskawicznie dostarczy jego tłumaczenie. To nie tylko oszczędza czas, ale także eliminuje potrzebę przełączania się między aplikacjami czy szukania tłumaczeń online. Z kolei zwięzłe podsumowania pozwalają na szybkie zrozumienie długich artykułów czy raportów, co jest nieocenione, gdy potrzebujemy szybko zapoznać się z kluczowymi informacjami.

Samsung Galaxy Z Fold6

Inteligentny wybór i pisanie po ekranie to funkcje, które wyróżniają Galaxy Z Fold6 na tle innych urządzeń. S Pen umożliwia nie tylko tradycyjne pisanie i rysowanie, ale także inteligentne interakcje z tekstem, takie jak automatyczne rozpoznawanie i wykonanie zadań związanych z zaznaczonymi słowami czy frazami. Tworzenie notatek jest równie proste i intuicyjne – można je szybko zapisywać, edytować i organizować.

REKLAMA

Galaxy Z Fold6 – Samsung przeszedł samego siebie

Nowy Fold jest olśniewający. Niezupełnie z wyglądu, choć i ten może się podobać. To telefon, który trudno będzie pobić jeśli chodzi o liczbę dostępnych funkcji. Jak rzadko kiedy wydaje się ich aż za dużo. Niestety, będzie miało to też wyraz w wysokiej cenie. Ten supertelefon ma kosztować 8700 zł za 256-gigabajtową wersję, 9200 zł za 512-gigabajtową i 10 200 zł za terabajtową. To będą stresujące testy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA