REKLAMA

Samsung Galaxy Z Flip 6 - pierwsze wrażenia. Tak się składa, że go kupisz. Kupisz prawda?

To już szósta generacja Flipa - elastycznego telefonu Galaxy, imitującego swoją formą klasyczne telefony z klapką. Podoba mi się to, że Samsung już dawno przeszedł do porządku dziennego z jego nietypową formą - i skupia się na tym, by ją jak najlepiej wykorzystać.

10.07.2024 13.00
Samsung Galaxy Z Flip6
REKLAMA

UWAGA! Rozdajemy nowe sprzęty Samsunga! Weź od nas składane smartfony, zegarki i słuchawki

REKLAMA

Kiedy pierwsze telefony typu Flip (a także Moto Razr i pozostałe naśladujące tę formę) pojawiły się na rynku, sama ich konstrukcja była czymś przyciągającym uwagę. Telefon, który można złożyć na pół i schować do kieszeni i torebki? Bomba! I jeszcze ten satysfakcjonujący gest zamknięcia wyświetlacza. Nic dziwnego, że kolejne Galaxy Z Flip były czymś więcej niż ciekawostką rynkową, znajdując całkiem liczne grono nabywców.

Spis treści:

Tyle że dziś mamy już Galaxy Z Flip z szóstką na końcu. Efekt wow wywołany ową formą dawno już minął. Na szczęście wygląda na to, że w żaden sposób nie przemija atrakcyjność samego telefonu Samsunga. Większość nowości to całkiem dojrzałe pomysły - hardware'owe lub software’owe - które albo faktycznie zwiększają użyteczność urządzenia, albo chociaż zapewniają mnóstwo frajdy. Wybrałem te, które są moim zdaniem najciekawsze.

Wyposażenie Galaxy Z Flip6. Wszędzie pożądany upgrade

Komora parowa w Galaxy Z Flip6 ma zapewniać wydajność chłodzenia, nawet podczas intensywnego użytkowania. Komora parowa jest kluczowa dla utrzymania optymalnej temperatury procesora, co przekłada się na płynność działania i dłuższą żywotność telefonu. Akumulator o pojemności 4000 mAh ma umożliwiać użytkownikom cieszenie się odtwarzaniem wideo do 23 godzin lub muzyki do 69 godzin, co jest imponującym wynikiem dla telefonu o tak kompaktowych rozmiarach.

Wyświetlacz adaptacyjny z zakresem odświeżania od 1 do 120 Hz automatycznie dostosowuje częstotliwość odświeżania w zależności od wykonywanej czynności, co nie tylko poprawia komfort użytkowania, ale także pozwala na oszczędność energii. Układ Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy (4 nm) zapewnia natomiast odpowiednią moc obliczeniową, co w połączeniu z optymalizacją pod popularne aplikacje takie jak YouTube, TikTok czy Instagram, gwarantuje płynne i szybkie działanie, niezależnie od rodzaju treści.

Samsung Galaxy Z Flip6

Galaxy Z Flip6 z aparatem tylnym o rozdzielczości 50 Mpix (szeroki) i 12 Mpix (ultraszeroki) to raczej zaspokojenie każdego entuzjasty fotografii. Wysoka jakość zdjęć, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, oraz możliwość uchwycenia szerokich krajobrazów bez utraty detali to tylko niektóre z akcentowanych przez Samsunga zalet tych aparatów. Przedni aparat 10 Mpix (F2.2 FF) zapewniać ma z kolei doskonałą jakość autoportretów i być idealny do wideorozmów.

Wyświetlacze Galaxy Z Flip6 również robią wrażenie. 3,4-calowy zewnętrzny wyświetlacz Super AMOLED (60 Hz, 1600 nitów) jest wygodny do szybkich interakcji, takich jak sprawdzanie powiadomień czy sterowanie odtwarzaniem muzyki. Natomiast 6,7-calowy główny wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X (adaptacyjne odświeżanie 1-120 Hz, 2600 nitów) oferuje wysoką jakość obrazu i płynność animacji, co jest szczególnie widoczne podczas przeglądania treści multimedialnych lub gier.

Wreszcie, Galaxy Z Flip6 imponuje swoją wydajnością i konstrukcją. 12 GB LPDDR5X RAM zapewnia płynne działanie nawet najbardziej wymagających aplikacji. Grubość 14,9 mm (złożony) i 6,9 mm (rozłożony) oraz masa 187 g czynią go jednym z najbardziej kompaktowych i łatwych do przenoszenia urządzeń na rynku. Superszybkie ładowanie i głośniki stereo zgodne z Dolby Atmos to funkcje, które podnoszą komfort użytkowania na nowy poziom.

Galaxy Z Flip6 to idealny, po prostu idealny telefon do selfików

Samsung Galaxy Z Flip6

Posiadanie telefonu Galaxy Z Flip6 z głównym aparatem o rozdzielczości 50 MP, szerokokątnym obiektywem i pikselami o wielkości 2 µm otwiera nowe możliwości dla miłośników fotografii. Jego unikalna cecha, możliwość obrócenia aparatu, pozwala użytkownikom na robienie selfie z podglądem, co jest ogromnym atutem. Dzięki temu można na bieżąco kontrolować kompozycję kadru, co jest szczególnie przydatne podczas tworzenia zawartości do mediów społecznościowych lub prowadzenia wideokonferencji.

Czytaj też:

Mechanizmy sztucznej inteligencji, które wyposażono w Galaxy Z Flip6, są kolejnym krokiem w ewolucji telefonicznej fotografii. SI nie tylko nadaje wyraźne kontury i autentyczne wyrazy twarzy, ale również zapewnia naturalny efekt bokeh, który pozwala na uzyskanie profesjonalnie wyglądających zdjęć bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy fotograficznej. To sprawia, że każdy użytkownik, niezależnie od doświadczenia, może cieszyć się wysokiej jakości zdjęciami.

Intuicyjne sterowanie zoomem na wyświetlaczu to kolejna funkcja, która wyróżnia Galaxy Z Flip6 na tle konkurencji. Umożliwia ono płynne przybliżanie i oddalanie obrazu, co jest szczególnie przydatne podczas fotografowania dynamicznych scen lub chwil, które wymagają szybkiej reakcji. Dzięki temu użytkownicy mogą w pełni skupić się na kreatywnym procesie tworzenia zdjęć, nie martwiąc się o techniczne aspekty fotografowania.

Szczypta sztucznej inteligencji w aparacie Galaxy Z Flip6. No, w sumie nie taka szczypta

Samsung Galaxy Z Flip6

Galaxy Z Flip6 oferuje funkcję wykrywania obiektów i tła do automatycznego dopasowania kadru. To pozwala na błyskawiczne i precyzyjne ustawienie ostrości na głównym obiekcie, jednocześnie rozmywając tło, co dawać ma efekt zbliżony do profesjonalnych aparatów fotograficznych. Dzięki temu, nawet osoby nieposiadające zaawansowanej wiedzy fotograficznej mogą tworzyć zdjęcia o wysokiej jakości artystycznej, które idealnie nadają się do udostępniania w mediach społecznościowych.

Dodatkowo, 2x zoom optyczny i AI zoom to funkcje, które zdecydowanie zwracają uwagę w tej klasie telefonie. Pozwalają one na uzyskanie wyraźnych zdjęć nawet z dużej odległości, co jest nieocenione podczas fotografowania krajobrazów, wydarzeń sportowych czy dzikiej przyrody. Wyraźne powiększenie bez utraty jakości obrazu to klucz do uchwycenia detali, które mogą umknąć gołym okiem. Pod warunkiem, że uzupełniająca brakujące szczegóły sztuczna inteligencja się sprawdza - co będziemy musieli zweryfikować testami.

Samsung Galaxy Z Flip6

Możliwość przekształcenia zwykłego zdjęcia portretowego w dzieło sztuki w jednym z wybranych stylów – komiks, kreskówka 3D, akwarela czy szkic -to nie tylko zabawa, ale również sposób na wyrażenie swojej kreatywności. Każdy portret staje się unikalny i może odzwierciedlać osobowość fotografowanego, a także nastrój i preferencje artystyczne użytkownika.

Funkcja efekt na żywo, która dodaje do zdjęć efekt fotografii 3D, to kolejny atut, który wyróżnia Galaxy Z Flip6. Dzięki niej, zdjęcia nabierają głębi i realizmu, co sprawia, że są one bardziej przyciągające uwagę i zapadają w pamięć. Efekt 3D jest pewnie szczególnie imponujący przy wyświetlaniu zdjęć na dużych ekranach lub podczas dzielenia się nimi z przyjaciółmi i rodziną, dodając nowy wymiar do wspólnych wspomnień.

Autoportrety to nie wszystko. Podoba mi się, że Samsung stawia też na wideo

 class="wp-image-4757183" width="840"
Samsung Galaxy Z Flip6

Galaxy Z Flip6 z dedykowanym ISP (Image Signal Processor) i najnowszym procesorem obrazu jest też gotowy na tworzenie treści na TikToka, YouTube’a - czy po prostu na dobre pamiątki. Ulepszona redukcja szumów i funkcja Super HDR, które działają również bezpośrednio w aplikacji Instagram (nie tylko w aplikacji Aparat), pozwalają na tworzenie treści o ponoć świetnej jakości. Dzięki tym funkcjom, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, użytkownicy mają cieszyć się wyraźnymi, dynamicznymi obrazami z zachowaniem naturalnych kolorów i szczegółów.

Elastyczna konstrukcja Galaxy Z Flip6 otwiera też nowe możliwości w zakresie obsługi urządzenia. Tryb chwyt kamery umożliwia wygodne nagrywanie wideo jedną ręką, co jest szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy druga ręka jest zajęta lub gdy chcemy zachować naturalność i spontaniczność ujęć. Płynna kontrola zoomu na drugiej części wyświetlacza to kolejna funkcja, która ułatwia tworzenie profesjonalnie wyglądających filmów bez konieczności korzystania z dodatkowego sprzętu czy niewygodnych chwytów dłoni.

Samsung Galaxy Z Flip6

Integracja zaawansowanych funkcji fotograficznych i wideo bezpośrednio z aplikacją Instagram to ogromna zaleta dla użytkowników mediów społecznościowych. Możliwość natychmiastowego dzielenia się wysokiej jakości treściami, bez potrzeby dodatkowej obróbki, sprawia, że Galaxy Z Flip6 może być idealnym narzędziem dla influencerów, twórców treści i każdego, kto chce wyróżnić się w cyfrowym świecie.

Nie oszukujmy się, telefon elastyczny typu Flip to również gadżet. Więc musi mieć rzeczy niekoniecznie użyteczne, a fajne

W Galaxy Z Flip6 ekran zewnętrzny można ozdobić ulubionymi estetycznymi detalami. Żywe tapety interaktywne, które reagują na dotyk lub ruch, dodają osobistego charakteru urządzeniu, a możliwość wyboru spośród pięciu gotowych ustawień z emoji 3D lub tapety z pogodą w czasie rzeczywistym sprawiają, że każdy może dostosować wygląd telefonu do swojego nastroju i stylu. To nie tylko kwestia estetyki, ale również funkcjonalności, ponieważ interaktywne elementy mogą służyć jako skróty do ulubionych aplikacji czy powiadomień.

Samsung Galaxy Z Flip6

Łatwa personalizacja ekranu zewnętrznego za sprawą tapet generatywnych, tworzonych na podstawie słów kluczowych, to kolejny atut. Dostępne na obu ekranach, pozwalają one na spójne estetyczne doświadczenie, niezależnie od tego, czy telefon jest otwarty, czy zamknięty. Styl tapety sugerowany przez SI (Sztuczną Inteligencję) to funkcja, która wyróżnia Galaxy Z Flip6 na tle innych urządzeń. SI uczy się preferencji użytkownika i może proponować nowe wzory i kolory, które najbardziej odpowiadają jego gustowi.

Możliwość ozdobienia ekranu zewnętrznego ulubionymi detalami to funkcja, która przyciąga uwagę i pozwala na pokazanie swojego stylu. W połączeniu z elastyczną konstrukcją i zaawansowanymi możliwościami fotograficznymi, Galaxy Z Flip6 staje się nie tylko porządnym telefonem, ale również akcesorium, które podkreśla indywidualność użytkownika.

Sztuczna inteligencja w ramach Galaxy AI - najciekawsze nowości

Samsung Galaxy Z Flip6

Funkcja inteligentny wybór w telefonie Galaxy Z Flip6 to takie Circle to Search na sterydach. Dzięki niej użytkownik może błyskawicznie wybierać i wchodzić w interakcje z zawartością rozpoznaną przez sztuczną inteligencję, taką jak tekst, treść zdjęć i grafik. To nie tylko oszczędza czas, ale również sprawia, że korzystanie z telefonu jest bardziej intuicyjne. Sztuczna inteligencja rozpoznaje i wyróżnia ważne elementy na ekranie, umożliwiając szybkie kopiowanie, tłumaczenie czy udostępnianie informacji bez konieczności ręcznego zaznaczania.

Generatywna sztuczna inteligencja, która pozwala na dorysowywanie elementów do zdjęć, które następnie są zmieniane na pasujące do zdjęcia fotorealistyczne obiekty, to kolejny atut Galaxy Z Flip6. Ta funkcja otwiera nowe możliwości dla kreatywności użytkowników, pozwalając na personalizację zdjęć w sposób dotąd niedostępny w telefonach. Można na przykład dodać brakujące elementy w krajobrazie lub ubrać postacie na zdjęciach w nowe stroje, co daje nieograniczone możliwości tworzenia unikalnych kompozycji.

Samsung Galaxy Z Flip6 ma przetrwać nawet największą niezdarę

Samsung Galaxy Z Flip6

Zawias z podwójną szyną, który poprawia absorpcję wstrząsów, oraz ulepszone Armor Aluminium ze zwiększoną o 10 proc. odpornością na zarysowania, mają być gwarancją, że telefon przetrwa codzienne użytkowanie bez uszczerbku. Osłona zawiasu zapewniająca większą wytrzymałość na nacisk i ostre przedmioty to dodatkowy atut, który sprawia, że Galaxy Z Flip6 może być dobrym wyborem dla osób aktywnych, które potrzebują niezawodnego sprzętu.

Corning Gorilla Glass Victus 2 na górnej i dolnej pokrywie to kolejny element, który przyczynia się do trwałości tego modelu. W połączeniu z ulepszoną powierzchnią zginania wyświetlacza głównego, która zapewnia lepszą trwałość, oraz warstwą ochronną na ekranie głównym poprawiającą amortyzację, Galaxy Z Flip6 staje się telefonem gotowym na wiele wyzwań. Niezależnie od tego, czy jest to upadek z niewielkiej wysokości, czy zarysowanie kluczami w kieszeni - telefon jest przygotowany na różne scenariusze.

Samsung Galaxy Z Flip6

FTG (Flexible Transparent Glass) to innowacja, która dodatkowo zwiększa odporność ekranu głównego na uszkodzenia. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się pięknym, dużym wyświetlaczem bez większych obaw o jego stan.

Galaxy Z Flip6 ma się długo nie (ze)starzeć

Galaxy Z Flip6 z gwarancją aktualizacji systemu operacyjnego przez siedem generacji i gwarancją aktualizacji bezpieczeństwa przez 7 lat ma tym samym ogromny atut, szczególnie w kontekście szybko rozwijającej się technologii. Długoterminowe wsparcie oznacza, że użytkownicy mogą być spokojni o to, że ich urządzenie pozostanie aktualne i bezpieczne przez długi czas. To nie tylko komfort psychiczny, ale również oszczędność finansowa, ponieważ nie ma potrzeby częstej wymiany telefonu na nowszy model.

Samsung Galaxy Z Flip6

Dzięki tak długiej gwarancji aktualizacji, Galaxy Z Flip6 staje się inwestycją w przyszłość. Użytkownicy mają pewność, że ich telefon będzie wspierał najnowsze aplikacje i usługi, co jest szczególnie ważne w obliczu ciągłego postępu w dziedzinie oprogramowania i aplikacji mobilnych. Ponadto, regularne aktualizacje bezpieczeństwa zapewniają ochronę przed nowymi zagrożeniami, co jest kluczowe w dzisiejszym świecie, gdzie dane osobiste i prywatność są na wagę złota.

REKLAMA

Galaxy Z Flip6 - ceny w Polsce. Można już zamawiać

Telefon w wersji z 256 GB pamięci kosztuje 5200 zł, zaś jego wersja z 512 GB to wydatek 5750 zł. Rozsądnie będzie poczekać na recenzje - naszą i reszty mediów. Póki co miałem przyjemność obcować z tym telefonem raptem przez kilkadziesiąt minut i niniejszego tekstu zdecydowanie nie wolno interpretować jako recenzji. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo podoba mi się kierunek, w jakim zmierza Samsung. Praktycznej innowacji - nawet w gadżeciarskich telefonach, jakim niewątpliwie jest Galaxy Z Flip6

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA