REKLAMA

Galaxy Buds3 i Buds3 Pro - pierwsze wrażenia. Co oni wpakowali do tych słuchawek?!

To chyba największa rewolucja od lat w dowolnej grupie produktowej Samsunga. Galaxy Buds zmieniają się nie do poznania, choć z wyglądu nieco kojarzą się z konkurencją. Natomiast w kwestii funkcji i brzmienia ma być to zupełnie nowa jakość.

10.07.2024 13.00
Galaxy Buds3 i Buds3 Pro - pierwsze wrażenia. Co oni wpakowali do tych słuchawek?!
REKLAMA

UWAGA! Rozdajemy nowe sprzęty Samsunga! Weź od nas składane smartfony, zegarki i słuchawki

REKLAMA

Galaxy Buds3 nie tylko wyglądają zupełnie inaczej, ale i działają znacznie lepiej od poprzedników – przynajmniej w teorii. Za sprawą nowego kształtu mają być wygodniejsze, ale ów kształt to dopiero początek innowacji. Te dotyczą zarówno dokanałowych Buds3 Pro, jak i dousznych Buds3 - i nie kończą się na nowych głośnikach. Atutem tych słuchawek ma być sztuczna inteligencja… hej! Sceptycy! Jeszcze nie uciekajcie! Bo Samsung zdaje się być na dobrej drodze.

Czytaj też:

Zmienili kształt słuchawek na taki przypominający AirPods. Mówią, że tak jest jednak lepiej

Galaxy Buds3

Galaxy Buds3 (i wersja Pro) z wyglądu w niczym nie przypominają poprzednich słuchawek Samsunga… za to trudno nie przeoczyć inspiracji projektem słuchawek Apple'a. Koreański producent najwyraźniej przyznał, że konkurent miał lepszy pomysł. Choć, jak twierdzi Samsung, kształt nowych Budsów to oczywiście wynik autorskich i niezależnych badań.

Od pierwszego momentu, kiedy wyjmuje się słuchawki Galaxy Buds3 z ich futurystycznego etui, czuć, że ma się do czynienia z produktem innym niż poprzednia generacja. Kształt słuchawek, zaprojektowany ponoć z pomocą sztucznej inteligencji (SI), naprawdę dobrze komponuje się z kształtem ucha, co zapewnia nie tylko wygodę, ale i stabilność, nawet podczas intensywnych treningów czy nagłych ruchów głową.

Zastosowanie SI w projektowaniu kształtu słuchawek pozwoliło ponoć na stworzenie modelu, który jeszcze lepiej dopasowuje się do różnorodnych kształtów i rozmiarów uszu. To oznacza, że słuchawki są prawie niewyczuwalne, a jednocześnie pozostają stabilne. Co więcej, zaawansowane materiały użyte do produkcji zapewniają, że nawet po wielogodzinnym użytkowaniu skóra nie jest podrażniona, a słuchawki nie powodują dyskomfortu.

Galaxy Buds3

LED do parowania Bluetooth jest passe. Galaxy Buds3 mają Blade Lights

Za sprawą nowych LED-ów już na pierwszy rzut oka widać, że nie są to zwykłe słuchawki. Dzięki diodom Blade Lights, które delikatnie świecą na obudowie, użytkownik może wyrazić swój styl i osobowość, wybierając spośród szerokiej gamy kolorów i efektów świetlnych.

Ale Blade Lights to nie tylko kwestia estetyki. Te diody mają również praktyczne zastosowanie. Ułatwiają one parowanie słuchawek z innymi urządzeniami z rodziny Galaxy, co znacznie skraca czas potrzebny na konfigurację i pozwala na szybkie przełączanie się między urządzeniami. Co więcej, w przypadku zgubienia słuchawek, Blade Lights współpracują z aplikacją, emitując specyficzne światło i dźwięk, co pozwala na szybkie zlokalizowanie zagubionego urządzenia.

Diodami Blade Lights można sterować za pomocą aplikacji, co daje użytkownikowi pełną kontrolę nad tym, jak i kiedy mają świecić. Można je nawet ustawić tak, aby reagowały na muzykę, zmieniając kolory i rytm świateł w zależności od odtwarzanego utworu.

Galaxy Buds3

Galaxy Buds3 mają wytrzymać trening, kąpiel i wiele innych przeciwności losu

Norma IP57 w tych słuchawkach oznacza, że są odporne na kurz i mogą być zanurzone w wodzie na głębokość do 1 metra przez maksymalnie 30 minut. To daje użytkownikom wolność korzystania z nich w różnych warunkach, bez obaw o uszkodzenie przez pot podczas biegania czy deszcz podczas spaceru.

Dzięki tej normie, Galaxy Buds3 i Buds3 Pro są nie tylko wytrzymałe, ale również bezpieczne w użytkowaniu w trudnych warunkach. Można z nimi pływać, brać prysznic, czy nawet upuścić w piasek na plaży, a one nadal będą działać bez zarzutu.

Sztuczna inteligencja zamiast zniekształcać dźwięk pilnuje, by Galaxy Buds3 zapewniały go w niezmienionej formie. Jest coś ekstra

Galaxy Buds3

Słuchawki Galaxy Buds3 i Galaxy Buds3 Pro wprowadzają coś zupełnie nowego do tej linii, dzięki zastosowaniu adaptacyjnego korektora wspomaganego przez sztuczną inteligencję (SI) oraz zaawansowanego systemu aktywnej redukcji szumów (ANC). Dzięki adaptacyjnemu korektorowi, który monitoruje dźwięk w czasie rzeczywistym, użytkownik ma otrzymywać dźwięk idealnie dopasowany do indywidualnych preferencji oraz warunków otoczenia.

Galaxy AI nieustannie analizuje sposób, w jaki słuchawki są noszone, oraz dźwięki z otoczenia, co pozwala na dynamiczne dostosowanie profilu dźwiękowego. To oznacza, że niezależnie od tego, czy użytkownik jest w głośnym pociągu, czy w cichej bibliotece, Galaxy Buds3 Pro zapewnią zoptymalizowany dźwięk, zachowując przy tym pełnię detali i głębi basów. Adaptacyjny ANC z redukcją do -33 dB (Galaxy Buds3 Pro) ma stanowić gwarancję, że zewnętrzne hałasy nie zakłócą muzyki czy podcastu.

Zastosowanie SI w systemie ANC pozwala na automatyczne dostosowanie poziomu redukcji szumów, co jest szczególnie przydatne, gdy styl noszenia słuchawek ulega zmianie - na przykład podczas biegania czy szybkiego chodzenia.

Galaxy Buds3 Pro

Nie zabrakło też funkcji wykorzystujących SI nowej generacji. Galaxy AI i Bixby Voice zapewniać mają nie tylko dokładne tłumaczenie, ale również kontekstowe zrozumienie wypowiedzi, co jest kluczowe dla prawdziwej komunikacji. Budzenie głosowe dodatkowo ułatwia korzystanie z funkcji tłumacza - wystarczy powiedzieć komendę, a słuchawki natychmiast rozpoczynają tłumaczenie. To sprawia, że interakcje są naturalne i nie wymagają przerywania rozmowy, aby dotknąć telefonu czy słuchawek.

Zastosowanie najnowszych technologii w Galaxy Buds3 i Buds3 Pro pozwala na tłumaczenie w czasie rzeczywistym bez opóźnień, co jest szczególnie ważne w dynamicznych sytuacjach, takich jak spotkania biznesowe, podróże czy międzynarodowe konferencje.

Nie mogę się doczekać testów Galaxy Buds3 Pro. Specyfikacja dźwiękowa rodzi ogromne nadzieje

Galaxy Buds3 Pro to, przynajmniej w teorii, nowa w dziedzinie bezprzewodowej technologii audio Samsunga. Już przy pierwszym kontakcie z muzyką słuchacz ma poczuć różnicę, jaką robi obsługa dźwięku w jakości 24-bit przy 96 kHz. To poziom szczegółowości i głębi dźwięku, który jest też tożsamy dla profesjonalnych systemów audio. Ulepszony kodek SSC (Samsung Scalable Codec) zapewnia płynne i stabilne połączenie bezprzewodowe, co w połączeniu z wysoką rozdzielczością audio przełożyć się powinno na wyjątkowo przyjemny odsłuch.

Galaxy Buds3 Pro

Innowacyjność Galaxy Buds3 Pro objawia się również w zastosowaniu podwójnego wzmacniacza, który umożliwia niezależne sterowanie planarnym głośnikiem wysokotonowym (do 40 kHz) i niskotonowym. To rozwiązanie pozwala na precyzyjne oddanie każdego zakresu dźwiękowego, od najniższych basów po najwyższe tony. Efekt? Muzyka powinna brzmieć tak, jakbyśmy byli w samym centrum wydarzeń, a każdy instrument i niuans wokalny powinien być wyraźnie słyszalny.

Bluetooth Auracast i Samsung Find. Dwa ważne dodatki do Galaxy Buds3 i Galaxy Buds3 Pro

Dzięki Bluetooth Auracast, użytkownicy mogą cieszyć się swoją ulubioną muzyką lub podcastami, niezależnie od tego, gdzie się znajdują, a także mogą dzielić się nią z innymi, co jest szczególnie przydatne w sytuacjach społecznych. To rozwiązanie jest idealne dla osób, które chcą być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami lub relaksować się przy muzyce, niezależnie od otoczenia. Czy po prostu wziąć udział w silent disco.

Z kolei integracja z Samsung Find to gwarancja bezpieczeństwa i spokoju ducha. W przypadku zgubienia słuchawek, funkcja ta pozwala na szybkie ich zlokalizowanie. Użytkownik może wyemitować dźwięk lub śledzić lokalizację słuchawek za pomocą aplikacji, co minimalizuje ryzyko ich utraty. To szczególnie ważne w przypadku droższych urządzeń, takich jak Galaxy Buds3 Pro.

No właśnie. A propos ceny Samsung Galaxy Buds3. Jest… ambitna

Galaxy Buds3 Pro
REKLAMA

Galaxy Buds3 to wydatek 749 zł, zaś za wersję Pro przyjdzie zapłacić 1030 zł. Jest więc tak samo drogo jak do tej pory (nieznacznie taniej). A tak jak bardzo lubię Galaxy Buds i używam prywatnie dwójek w wersji Pro… tak uważam, że dobrego zakupu dokonałem tylko z uwagi na fakt, że akurat wówczas był rabat. Konkurencja w nominalnej cenie oferowała bardziej odpowiadające mi słuchawki, głownie w kwestii jakości dźwięku i brzmienia.

Galaxy Buds3 jednak intrygują, zwłaszcza wersja Pro. Nie boję się algorytmów sztucznej inteligencji, bo nie zawsze służą tylko do psucia obrazu i dźwięku - niektóre działają bardzo dobrze, a Samsung ma w tym akurat duże doświadczenie. To w połączeniu z nowymi głośnikami i nową konstrukcją sprawiają, że potencjalnie trójki Budsów to zupełnie nowe rozdanie nie tylko z uwagi na wzornictwo. Choć Blade Lights prawdopodobnie wyłączę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA