REKLAMA

Nie przepłacaj za drogi lokalizator Apple'a. Lidl ma tańszą alternatywę

Nie musisz przepłacać za lokalizator do kluczy. Lepiej pójdź do Lidla i zaoszczędź pieniądze na tym sprzęcie.

20.05.2024 13.17
Apple AirTag
REKLAMA

Lokalizatory Bluetooth to niezwykle przydatne gadżety, które często pozwalają zaoszczędzić wiele nerwów. Szczególnie warto zwrócić uwagę na te działające w sieci Apple Find My, które wykorzystują pobliskie iPhone'y do określenia lokalizacji, co czyni je bardzo skutecznymi. Oryginalny Apple AirTag nie należy jednak do najtańszej elektroniki – jego cena to ok. 150 zł. Alternatywa z Lidla kosztuje trzy razy mniej, a oferuje praktycznie te same funkcje.

REKLAMA

W Lidlu pojawi się tani lokalizator. Idealny dla posiadaczy iPhone'ów

Zamiast drogiego AirTaga można zainwestować w urządzenia firmy trzeciej, które działają w sieci Apple Find My. Te najczęściej są dużo tańsze i choć brakuje ich niektórych funkcji, to i tak spełniają swoje zadanie. Dobrym tego przykładem będzie lokalizator marki SilverCrest (czyli tej, która odpowiada m.in. za niezwykle popularnego Lidlomixa).

Urządzenie trafi do sklepów już w następny poniedziałek, 27 maja, wraz z innymi propozycjami podróżniczymi i będzie kosztować zaledwie 49,99 zł za jeden zestaw. Co ważne, lokalizator również ma zintegrowany breloczek ochronny, który można przypiąć do kluczy, plecaka lub czegokolwiek innego. To spora przewaga nad AirTagiem, który jest po prostu kapsułką, którą dodatkowo trzeba wsadzić w breloczek.

Możemy zdecydować się na breloki od Apple'a, które tanie nie są – kosztują nawet tyle samo co sam AirTag, lub wybrać zamiennik. W tym przypadku mamy mamy wszystko w jednym, i to za znacznie niższą cenę. Gadżet będzie dostępny w trzech kolorach – różowym, czarnym i białym. Oczywiście działa on ze smartfonami iPhone i tabletami iPad z systemem iOS 14.5 (lub nowszym). Do obsługi lokalizatora Silvercrest wykorzystuje się sieć Apple Find My, a gadżet oferuje zasięg Bluetooth do 10 m.

Gadżet działa na takiej samej zasadzie jak AirTag – wykorzystuje pobliskie iPhone'y do ustalenia lokalizacji. Na przykład, jeśli zgubimy klucze z przypiętym lokalizatorem, a nieopodal przejdzie użytkownik z iPhone'em, otrzymamy dokładną lokalizację w aplikacji Find My. Oczywiście, tak jak inne lokalizatory firm trzecich, propozycja z Lidla nie zaoferuje funkcji dokładnego położenia "Znajdź w pobliżu" jak AirTag czy słuchawki AirPods Pro.

Oczywiście, jest to opcja dostępna wyłącznie dla "ajfoniarzy". Choć Google uruchomił już zaktualizowaną wersję sieci Find My, działającą podobnie jak Apple Find My, to na razie nie jest ona dostępna na globalnym rynku ani w Polsce. Lokalizatory działające w sieci Google są obecnie rzadkością, jednak możemy oczekiwać, że podobne tanie lokalizatory przeznaczone dla smartfonów Google będą dostępne w późniejszym czasie w tym roku.

Jeśli korzystacie z iPhone'a, możecie śmiało zastanowić się nad propozycją Lidlowego lokalizatora. To niewielki wydatek, a może uchronić twoje klucze, plecak czy inne rzeczy przed zgubieniem. A przynajmniej zwiększy szanse na ich odnalezienie.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Apple przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA