REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Dobra zmiana w iOS 16, której nikt nie znalazł. Apple zmienia limity w aplikacji

Wraz z iOS 16 zmienił się limit urządzeń, których położenie możemy monitorować za pośrednictwem aplikacji Znajdź (Find My). Po aktualizacji systemu możemy ich mieć dwukrotnie więcej.

12.01.2024
22:01
Dobra zmiana w iOS 16, której nikt nie znalazł. Apple zmienia limity w aplikacji
REKLAMA

Najpierw to uczucie, jakby życie wypluło drobny błąd systemowy. Automatycznie sięgasz do kieszeni po klucze, a ich tam nie ma. Dawniej w takiej sytuacji czułem, jak serce przenosi się do gardła. Współcześnie sięgam po prostu po telefon, odpalam aplikację Znajdź i idę za jej wskazówkami. Ostatnim razem pęk kluczy został w markecie, w koszu z pomidorami. Musiałem je tam położyć, sięgając po jednorazowy woreczek.

Dla rozkojarzonych, zapominalskich oraz wiecznie nieogarniętych ludzi takich jak ja AirTagi oraz aplikacja Znajdź to prawdziwe wybawienie. Rozwiązanie Apple kilkukrotnie pozwoliło mi odnaleźć zgubione przedmioty. Wliczając w to samochód po tym, jak zapomniałem na którym piętrze parkingu zaparkowałem. Ta technologia naprawdę działa i naprawdę pomaga.

REKLAMA

Problemem dla części osób był limit urządzeń w ramach jednego konta Apple i jednej aplikacji Znajdź.

Do premiery iOS 16 aplikacja Znajdź potrafiła jednorazowo śledzić położenie szesnastu różnych urządzeń. Możecie napisać, że to sporo, ale w praktyce przekroczyć ten pułap wcale nie jest tak trudno. iPhone, iPad i MacBook to już trzy urządzenia. AirPodsy Pro drugiej generacji to aż trzy obiekty do lokalizacji w jednym (lewa słuchawka, prawa i etui). Apple Watch jest siódmy. Dodajmy do tego AirTagi dla kluczy domowych oraz kluczy do samochodu. Dołóżmy kolejne dwa zamontowane w samochodzie oraz rowerze.

Tym sposobem mamy już 11 urządzeń. Mocno ponad połowę do limitu. Teraz wyobraźmy sobie, że poza prywatnymi urządzeniami w aplikacji Znajdź chcielibyśmy także monitorować wybrane sprzęty naszych bliskich, na przykład Apple Watche noszone przez dzieci. Składając to wszystko w całość, przekroczenie limitu ustalonego przez Apple wcale nie jest takim Mission Impossible, jak początkowo się wydaje.

iOS 16 przyniósł dobrą zmianę, której nikt nie zauważył. Powiększono limit urządzeń z funkcją Znajdź.

REKLAMA

Wraz z premierą iOS 16 limit urządzeń i przedmiotów obserwowanych z poziomu aplikacji Znajdź został zwiększony z 16 do 32. Mamy więc dwukrotne powiększenie dotychczasowego limitu. Zmiana została wdrożona wraz z debiutem iOS 16 we wrześniu 2022 r. Jednak dopiero teraz zauważyli ją użytkownicy.

O zmianie poinformował serwis MacRumors, analizując zaktualizowaną wersję witryny dla usługi Znajdź w domenie wsparcia Apple. Tam pojawiła się informacja o limicie 32 urządzeń i przedmiotów (liczone wspólnie). Redakcja skontaktowała się z firmą Apple, która potwierdziła - zmiana miała miejsce wraz z premierą iOS 16.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA