REKLAMA

Widzieliśmy na żywo Galaxy Ring. Taki jest pierścień od Samsunga

Samsung zaskoczył wszystkich i przywiózł na MWC 2024 swój Galaxy Ringa. Tak smart-obrączka prezentuje się na żywo. A co potrafi?

26.02.2024 11.44
samsung-galaxy-ring-cover
REKLAMA

Samsung podczas konferencji anonsującej smartfony z linii Galaxy S24 jedynie krótko wspomniał o swoim nowym produkcie, jakim jest inteligentna obrączka Galaxy Ring. Teraz w Barcelonie mogliśmy ją wreszcie zobaczyć na żywo, bo ten pierścień koreańskiej firmy pojawił się na targach MWC 2024.

REKLAMA
samsung-galaxy-ring-2

Czym w ogóle jest Galaxy Ring?

W telegraficznym skrócie to kolejny gadżet z kategorii technologii ubieralnej po zegarkach i opaskach sportowych. Obrączka najeżona jest czujnikami, które mają monitorować stan zdrowia. Galaxy Ring ma mierzyć tętno, częstotliwość oddechu, ruch i fazy snu. Użytkownik otrzyma też Booster Cards, czyli informacje zwrotne ze spersonalizowanymi wskazówkami na temat tego, co możemy poprawić, by być zdrowsi.

Galaxy Ring, przynajmniej na tym etapie, nie ma na celu zastąpienia inteligentnego zegarka - zamiast tego działa z nim w tandemie. Oprogramowanie będzie łączyć dane zebrane z obu tych urządzeń i na ich podstawie wyciągać wnioski na temat naszego zdrowia i kondycji, w tym tzw. My Vitality Score, czyli parametru „koncentracji” opierającego się na modelu pomiaru regeneracji fizycznej opracowanym przez badaczy z Uniwersytetu stanu Georgia.

samsung-galaxy-ring-3

Galaxy Ring w trzech kolorach

Na wystawie mogliśmy zobaczyć trzy wersje tego pierścienia: czarną, srebrną i złotą, a najbardziej podoba mi się ta pierwsza. Wszystkie na żywo wyglądają też znacznie smuklej, niż się spodziewałem - gdybym nie wiedział, że to urządzenie elektroniczne najeżone czujnikami, to bez przyglądania mu się z bliska bym się nawet nie zorientował, że to coś więcej niż zwykła obrączka.

To, że to gadżet z kategorii technologii ubieralnej, widać dopiero po zajrzeniu do środka. Galaxy Ring po wewnętrznej stronie ma różne czujniki do wykonywania pomiarów i nie jest idealnie gładki. Ciekawe, czy będzie to przeszkadzało podczas noszenia go na co dzień, czy też człowiek szybko się do tego przyzwyczai i zapomni.

Galaxy Ring gold MWC 2024

Do tego niezależnie od wybranej wersji kolorystycznej do wyboru mamy kilka różnych rozmiarów Galaxy Ring. To, który wybrać, zależy oczywiście od grubości palca oraz… od tego, na którym palcu chcemy ją nosić - nie musi to być koniecznie palec wskazujący. Od rozmiaru zależy też waga urządzenia (od 2,3 g do 2,9 g) oraz pojemność akumulatora (od 14,5 mAh do 21,5 mAh).

Kiedy będzie można kupić Galaxy Ring?

Tego nie wiadomo, do tego warto pamiętać, że to jedynie prototyp, a nie finalny produkt, a jego specyfikacja może się jeszcze wielokrotnie zmienić. Galaxy Ring, jeśli w ogóle kiedykolwiek trafi do sprzedaży, może wyglądać zupełnie inaczej niż obecnie. Wiemy jednak przynajmniej dziś tyle, w jaki design Samsung obecnie celuje.

samsung-galaxy-ring-4

Pełnej prezentacji tego produktu z zupełnie nowej dla koreańskiej firmy kategorii spodziewamy się dopiero latem podczas kolejnej konferencji z serii Galaxy Unpacked. Galaxy Ring może zadebiutować na niej oficjalnie wraz z kolejną generacją składanych smartfonów z linii Galaxy Fold oraz Galaxy Flip.

Samsung realizuje przy tym swoją nową strategię polegającą na usprawnieniu naszego życia urządzeniami wykorzystującymi sztuczną inteligencję Galaxy AI. To właśnie na niej firma skupia się w tym roku i to ona wysuwa się na pierwszy plan na stanowiskach prezentujących podczas MWC 2024 takie sprzęty jak smartfony Galaxy S24 i smartwatche Galaxy Watch 6.

REKLAMA
Kup Samsunga Galaxy S24
Media Expert
Samsung Galaxy S24
Media Expert
Samsung Galaxy S24 Ultra
Media Expert
Samsung Galaxy S24 Plus
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA