REKLAMA

Nawet żarówki w domu pomogą się wyspać. Samsung ma nową strategię

Samsung na targach MWC 2024 pokazuje, w jaki sposób sztuczna inteligencja może ułatwić życie. Nie tylko w sytuacjach, kiedy korzystamy z telefonu.

26.02.2024 07.15
Nawet żarówki w domu pomogą się wyspać. Samsung ma nową strategię
REKLAMA

- Nasze najnowsze produkty i innowacje Galaxy uwalniają moc mobilnej sztucznej inteligencji, by stworzyć użytkownikom nowe możliwości w codziennym życiu– powiedział TM Roh, prezes i dyrektor działu Mobile eXperience Business w spółce Samsung Electronics. – Jesteśmy podekscytowani możliwością zaprezentowania Galaxy AI w całym naszym portfolio, w tym w serii Galaxy S24, na tegorocznym MWC, pokazując, jak efektywne są te urządzenia w kreowaniu lepszej, inteligentniejszej i skomunikowanej przyszłości.

REKLAMA

O wykorzystaniu sztucznej inteligencji w Samsungu Galaxy S24 na łamach Spider’s Web już mogliście przeczytać. Jak pisał Krzysztof Basel prawdziwą moc SI pokaże, gdy przedefiniujemy sposób, w jaki smartfony działają, będąc naszymi cyfrowymi, inteligentnymi asystentami. Tak naprawdę dotyczy to jednak wszystkich urządzeń, z których korzystamy. I Samsung stara się to na MWC podkreślić.

Już wcześniej wspomniano, że Samsung chce wykorzystywać sztuczną inteligencję do poprawy cyfrowego zdrowia i odblokowania „zupełnie nowej ery rozszerzonych inteligentnych doświadczeń zdrowotnych”. Jeszcze nie poznaliśmy drobiazgowych konkretów, ale kurtyna została nieco uchylona.

Firma zapowiada np. opcję My Vitality Score, która zostanie udostępniona w serwisie Samsung Health w 2024 r. („dostępność zależy od rynku, operatora i urządzenia do noszenia”). Dzięki niej użytkownicy korzystający z inteligentnych zegarków czy pierścienia Galaxy Ring mają otrzymywać jeszcze bardziej spersonalizowane informacje na temat zdrowia w oparciu o wiele czynników, w tym sen, aktywność, tętno i jego zmienność.

Nie przegap:

Z kolei za pomocą Booster Card ma być łatwiej „uczynić każdy dzień zdrowszym”, bo inteligentna funkcja będzie śledzić zdefiniowane cele i dostarczać informacje pomagające je wypełnić. Podobnie jak w przypadku My Vitality Score, opcja Booster Card zostanie udostępniona w Samsung Health w 2024 r.

Szczególnie w przypadku Ringa mogą to być ciekawe wyniki. W końcu urządzenie będzie wyposażone w funkcje pomiaru przepływu krwi i elektrokardiogramu do śledzenia i pomiaru informacji związanych ze zdrowiem i snem, funkcję zdalnego sterowania innymi urządzeniami oraz moduł NFC do płatności zbliżeniowych.

Samsung nie chce skupiać się wyłącznie na naszym ciele. Cały dom będzie inteligentny

Dzięki wykorzystaniu ekosystemu SmartThings dom może zamienić się w miejsce „zapewniające zdrowszy tryb życia”. Np. światła mogą automatycznie wyłączać się i włączać, wpływając na bardziej optymalny sen. Wcześniej, na targach „World of Samsung” we Frankfurcie, pokazano funkcję AI Vision Inside wspieraną przez lodówkę Family Hub. Wbudowana w środku kamera automatycznie tworzy i aktualizuje listy zakupów w miarę ich zużywania.

REKLAMA

Z kolei pralka Bespoke AI posiada funkcję AI Wash wykorzystującą pięć różnych czujników. Dzięki nim parametry cyklu prania dostosowane są w „inteligentny sposób”, co przekłada się na mniejsze zużycie energii.

Dodajmy do tego SI w telewizorach i wsparcie dla starszych urządzeń, a nie będziemy mieli wątpliwości: sztuczna inteligencja napędza sprzęty Samsunga w tym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA