REKLAMA

Składany elastyczny iPhone? Zapomnij

Samsung chwali się wprowadzeniem do sprzedaży piątej już generacji telefonów Galaxy Z z elastycznymi wyświetlaczami, za sprawą których mogą przybierać zupełnie nowe użyteczne formy. Czy i kiedy ta innowacja trafi do najlepiej sprzedającej się linii telefonów świata? Samsung ponoć może spać spokojnie.

17.02.2024 17.30
Samsung Galaxy Fold
REKLAMA

Samsung i jego konkurencja z Chin od pewnego czasu mają dość unikalną kontrpropozycję dla telefonów iPhone. Technologia elastycznych wyświetlaczy umożliwiła tworzenie telefonów, które składają się na pół ułatwiając ich schowanie do kieszeni lub torby - czy też takich, które rozkładają się w niewielkich rozmiarów tablet. Żaden produkt Apple’a nie potrafi powtórzyć takiej sztuczki.

REKLAMA

Technologia elastycznych wyświetlaczy - trzeba wyraźnie przyznać - jest daleka od dojrzałości. Skomplikowany system zawiasów wykorzystywany w tego rodzaju telefonach jest nadal bardzo drogi w produkcji. Z kolei same wyświetlacze są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne od ich klasycznych, sztywnych odpowiedników. Apple chce rozwiązać ten problem, ale... podobno odnosi porażkę za porażką.

Nie przegap tych tekstów:

Elastyczne telefony Apple’a pękają podczas testów.

Najnowsze niepotwierdzone doniesienia, których źródłem są pracownicy firm podwykonawczych Apple’a, informują o wysokim niezadowoleniu przedstawicieli firmy z jakości aktualnie dostępnych podzespołów. Apple od lat bada technologię elastycznych wyświetlaczy, w tym tę od Samsunga. I podobno nie spełnia ona wymagań jakościowych.

 class="wp-image-4004837"
Samsung Galaxy Z Flip5 i Motorola Razr 50 Ultra

Według najświeższych doniesień, najnowsze prototypy w laboratorium testowym Apple’a relatywnie szybko doznają fizycznych uszkodzeń w wyniku normalnego użytkowania. Pod wpływem nieustannego otwierania i zamykania ekranów te zaczynają pękać. Nie jest jednak jasne, dlaczego tak poważne problemy są obserwowane w laboratorium Apple’a, tymczasem nie słychać o dużej liczbie problemów z trwałością sprzedawanych już przez konkurencję urządzeń.

Czytaj też:

Rozczarowujące wyniki testów podobno skłoniły Apple’a do obniżenia priorytetu całego priorytetu. Cytując jedno ze źródeł, Apple nie ma żadnej wewnętrznej presji na wprowadzenie do sprzedaży elastycznego telefonu i prawdopodobnie tego nie zrobi przed 2026 r. Choć, co ciekawe, to samo źródło twierdzi, że powyższa deklaracja nie dotyczy planów na rozwój tabletów iPad i komputerów Mac, gdzie również są prowadzone badania nad tą technologią.

Póki co jednak Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold nie doczekają się Apple’owego rywala.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA