REKLAMA

Tak wygląda Galaxy Ring. Samsung zaskoczył wszystkich i go pokazał

Galaxy Ring według oczekiwań miał zadebiutować w lipcu, jednak Samsung - korzystając z zamieszania, jakie sam wywołał - postanowił pokazać pierścień znacznie wcześniej. Choć urządzenie jest wciąż prototypem, zdradza ono bardzo wiele o finalnym produkcie.

26.02.2024 06.51
Tak wygląda Galaxy Ring. Samsung zaskoczył wszystkich i go pokazał
REKLAMA

W połowie stycznia Samsung położył kres krążącym plotkom i oficjalnie zapowiedział nowe urządzenie w swojej ofercie - smart pierścień Galaxy Ring. Jednak zabicie jednej plotki natychmiastowo pobudziło do życia kolejne, bowiem pojawiły się doniesienia i spekulacje co do premiery urządzenia.

Najpopularniejsza wersja mówiła o prezentacji urządzenia w lipcu, podczas cyklicznego wydarzenia Unpacked co roku organizowanego przez koreańskiego giganta. Jednak Samsung zaskoczył nas wszystkich, pokazując Galaxy Ring podczas targów MWC 2024 w Barcelonie.

REKLAMA

Co potrafi Galaxy Ring? Samsung pokazał prototyp

W niedzielę 25 lutego biuro prasowe Samsung oficjalnie ogłosiło obecność koreańskiego giganta podczas Mobile World Congress 2024 w Barcelonie. Na stoisku Samsung można obejrzeć m.in. Galaxy S24, Galaxy Watch 6, Galaxy Book 4 i przetestować możliwości Galaxy AI. Oprócz tego koncern przygotował także niespodziankę - Galaxy Ring.

Jak przekazuje redakcja serwisu CNET, pierścień dostępny jest w kolorze złotym, srebrnym i w ceramicznej czerni, a do wyboru jest aż dziewięć różnych rozmiarów. Najmniejszy z nich ważył zaledwie 2,3 grama, najcięższy - 2,9g.

"Samsung wyraźnie podkreślał, że są to wciąż prototypy i że specyfikacje, które widzieliśmy, raczej nie będą miały zastosowania do gotowego produktu."

- podaje CNET.

Pierścień posiada szereg czujników na wewnętrznej stronie obręczy, z których trzy zostały ułożone w "serię wypukłości", które według relacji "nie powodują dyskomfortu". Choć materiały prasowe Samsunga pokazują urządzenie noszone na palcu wskazującym, działa ono równie dobrze na pozostałych palcach dłoni.

Rozmiar baterii urządzenia zależny jest od rozmiaru samego pierścienia. W najmniejszej wersji jest to... 14,5 mAh, a w największej aż 21,5 mAh.

Sprzęt ma pozwolić na śledzenie zarówno dobrze nam znanych z Galaxy Watch informacji o zdrowiu, jak i czterech różnych informacji o śnie: tętna, częstotliwości oddechu, ruchu i faz snu. Jednocześnie wraz z Galaxy Ring zadebiutuje nowe narzędzie - My Vitality Score do pomiaru "koncentracji", który opiera się na modelu pomiaru regeneracji fizycznej opracowanym przez badaczy z Uniwersytetu stanu Georgia.

Ponadto Samsung będzie oferować informacje zwrotne za pośrednictwem Booster Cards, które zapewniają spersonalizowane i poparte naukowo wskazówki w oparciu o dane zebrane przez urządzenia Samsung, w tym dane dotyczące snu z Galaxy Ring. Smart pierścień będzie w stanie także przekazywać informacje o cyklu menstruacyjnym.

Jeżeli posiadasz już Galaxy Watch, Galaxy Ring nadal może okazać się dobrą inwestycją, bowiem Samsung zapewnia, że urządzenia można nosić zarówno zamiennie, jak i wspólnie. A przy wspólnym noszeniu zapewniają one jeszcze dokładniejszy pomiar informacji o zdrowiu.

Choć Samsung pracuje nad integracją oprogramowania, które pozwoli na używane Galaxy Ring z dowolnym smartfonem z Androidem, to obecnie nie ma planów przygotowania możliwości połączenia pierścienia z iPhone'em.

"Zdajemy sobie sprawę z wyzwań związanych z systemem iOS/Android i ostatecznie mamy nadzieję, że nasze urządzenia są tak wysokiej jakości, że ludzie będą chcieli się na nie przesiąść"

- powiedział Hon Pak, wiceprezes Samsung i szef zespołu ds. zdrowia cyfrowego podczas konferencji na targach MWC.
Kup Samsunga Galaxy S24
MediaExpert
Samsung Galaxy S24
MediaExpert
Samsung Galaxy S24 Ultra
MediaExpert
Samsung Galaxy S24 Plus
REKLAMA

Więcej na temat urządzeń Samsung:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA