REKLAMA

Taki będzie Samsung Galaxy A35. Te przecieki są niemal pewne

Premiera najnowszych Galaxy A35 jest już tuż za rogiem. Potwierdza to nie tylko kalendarz wydawniczy, ale i kolejne wycieki oraz certyfikacje. Tym razem garść informacji o nowym Galaxy A35 możemy znaleźć pośród informacji dla programistów, które przygotował Google.

16.02.2024 08.35
Taki będzie Samsung Galaxy A35. Te przecieki są niemal pewne
REKLAMA

Początek roku to prawdopodobnie ulubiony okres każdego fana Samsunga. A to za sprawą nie tylko premiery flagowych Galaxy S, ale i średniaków z serii A - ulubieńców Polaków. W tym roku nie jest inaczej, bowiem wyczekujemy premiery Galaxy A55, A35 i A15, których specyfikacja (ale i rendery) po części wypłynęła już do internetu.

REKLAMA

Specyfikacja Galaxy A35 pojawia się w kolejnym miejscu. Google Play Console potwierdza plotki

O Galaxy A35 sieć huczy już od listopada, kiedy to wypłynęły pierwsze rendery przedstawiające wygląd mocno nawiązujący do S23. W połowie stycznia Galaxy A35 pojawił się w benchmarku Geekbench. Wtedy to dowiedzieliśmy się, że po średniaku Samsunga można się spodziewać chipsetu Exynos 1380 z układem CPU 4 x 2.4 GHz Cortex-A78 i 4 x 2.0 GHz Cortex-A55 i 6 GB RAM. Z kolei certyfikat z końca stycznia dał nam wgląd w aparat, przekątną wyświetlacza i warianty pamięci.

Teraz serwis MySmartPrice informuje, że Galaxy A35 - numer modelu SM-A356E - pojawił się w bazie danych Google Play Console, czyli narzędziu dla twórców aplikacji, pozwalające im lepiej zrozumieć działanie oprogramowania na różnych urządzeniach i lepiej adresować pojawiające się błędy.

Wpis w Google Play Console ujawnia, że nadchodzący smartfon Samsunga będzie wyposażony w chipset Exynos 1380 w połączeniu z procesorem graficznym ARM Mali G68 i 8 GB RAM. Po wyjęciu z pudełka będzie działał na OneUI (w domyśle w wersji 6.1) opartym na Androidzie 14.

W specyfikacji zawarto także render, który już wcześniej pojawił się w sieci. To co jest nowością, dotychczas nieujawnioną przez leakerów ani systemy certyfikacyjne to fakt, że ekran będzie miał rozdzielczość 1080 x 2340 pikseli oraz gęstość pikseli na poziomie 450 DPI.

Jednakże dane zawarte w Google Play Console to minimum potrzebne dla twórców aplikacji. Na pełnię szczegółów dotyczących urządzenia musimy poczekać do jego premiery. Biorąc pod uwagę zeszłoroczną datę premiery A34, A35 ujrzymy prawdopodobnie za niecały miesiąc - w pierwszej połowie marca.

REKLAMA

Więcej nowości dotyczących smartfonów:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA