REKLAMA

Bezpieczny Roaming trafił do nju mobile. Tym już nie musisz się martwić

Orange wprowadził usługę Bezpieczny Roaming dla użytkowników sieci nju mobile. Można porzucić wszelkie zmartwienia dotyczące wysokich opłat za internet mobilny za granicą.

21.02.2024 15.29
Jak sprawdzić stan konta w nju mobile
REKLAMA

W styczniu francuski operator wprowadził usługę nazwaną Bezpieczny Roaming. Jak sama nazwa sugeruje, rozwiązanie ma zabezpieczyć użytkowników korzystających z internetu mobilnego przed dodatkowymi kosztami. W krajach Unii Europejskiej możemy korzystać z Roamingu UE, który jest zapewniony w zdecydowanie większości ofert abonamentowych, na kartę czy przy subskrypcji, jednak w pozostałych państwach trzeba szukać innych sposobów. Stosunkowo nowa usługa Orange jest tutaj pomocna.

REKLAMA

Usługa Bezpieczny Roaming nie tylko dla klientów Orange. Także dla użytkowników nju mobile

Nju mobile to marka, która należy do Orange, więc klienci tego operatora mogą liczyć przede wszystkim na zasięg pomarańczowej firmy z Francji. Niektóre technologie też przechodzą z Orange do nju mobile. Tak jest w tym przypadku – rzecznik firmy, Wojciech Jabczyński potwierdził, że usługa Bezpiecznego Roamingu jest dostępna dla klientów nju mobilne w planie podstawowym.

Czyli w ofercie abonamentowej operatora, którego maskotką jest ziemniak. Usługa ma działać w taki sposób, że bez problemu możemy korzystać z naszego domyślnego numeru telefonu, będąc także za granicą. Ale nie tylko w krajach UE, w których obowiązuje Roaming UE, ale także w krajach, gdzie wykorzystanie internetu mobilnego na polskiej karcie SIM normalnie wiązałoby się z ogromnymi opłatami.

Bezpieczny Roaming punktuje aż 46 krajów ze wszystkich kontynentów: m.in. USA, Kanada, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Australia, Japonia i Szwajcaria (wszystkie kraje są wypisane na stronie operatora). Usługa ma działać w taki sposób, że jeśli potrzebujemy internetu mobilnego za granicą, to po prostu aktywujemy roaming. Wtedy operator pobierze od nas 15 zł i otrzymujemy 1 GB internetu na 24 godziny. Bezpieczny Roaming ma odnawiać się codziennie, jeśli tego potrzebujemy.

Więcej o przydatnych usługach i ofertach operatorów przeczytasz na Spider's Web:

Rozwiązanie ma docelowo chronić użytkownika przed ogromnymi opłatami – w niektórych krajach w roamingu 1 MB internetu kosztuje nawet 44 zł. Co prawda 1 GB nie jest jakąś ogromną wartością, ale wystarczy do podstawowej komunikacji, sprawdzania map i lokalizacji. Przy czym przede wszystkim operator nie pobierze z konta ogromnych środków.

Jeśli natomiast nie korzystamy z internetu, bo przykładowo zakupiliśmy lokalną kartę SIM i korzystamy właśnie z niej, to nie płacimy dodatkowych środków Orange. To takie zabezpieczenie przed dużymi opłatami. Funkcję można włączyć SMS-em o treści BR po numer 80060 (abonament), w nju na kartę będzie potrzebna wiadomość BR na numer 80214.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA