REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Ta zmiana szokuje, ale i cieszy oko. WhatsApp nie będzie taki jak był

Myśląc o Facebooku, widzisz kolor niebieski, myśląc o Instagramie żółty przechodzący w różowy, a myśląc o Whatsappie - o zielonym. Wkrótce jednak to może się zmienić, bowiem twórcy komunikatora chcą dosłownie ubarwić korzystanie z Whatsapp.

10.01.2024
13:14
Ta zmiana szokuje, ale i cieszy oko. WhatsApp nie będzie taki jak był
REKLAMA

Każdy serwis lub aplikacja posiadają charakterystyczny kolor interfejsu, który nawet pomimo zmian motywu (jasny/ciemny), towarzyszy użytkownikowi przez cały czas. W przypadku Facebooka jest to błękit, w przypadku Allegro jest to pomarańcz, a w przypadku Whatsappa zielony.

Jednakże barwa ta, wieloletnia wizytówka Whatsappa może wkrótce się zmienić. Nie ogólnie, a w twoim telefonie.

REKLAMA

Już nie tylko zielony. Whatsapp w czterech nowych kolorach

Do najnowszej wersji testowego wydania aplikacji Whatsapp na system iOS trafiła właśnie nowa funkcja, która pozwala zmienić motyw przewodni aplikacji. Jak informuje serwis WABetaInfo, WhatsApp pracuje nad nową sekcją w ustawieniach aplikacji, w której użytkownicy będą mogli wybrać nowy główny kolor komunikatora.

Obecnie dostępne Ustawienia (w wersji testowej komunikatora) wskazują, że Whatsapp pozwoli na wybranie jednego z czterech nowych kolorów: niebieskiego, jasnoszarego, różowego lub fioletowego - lub pozostanie przy dotychczasowej zieleni.

Źródło: WABetaInfo

Tu warto dodać, że choć większość zna Whatsapp jedynie w swej charakterystycznej, zielonej odsłonie to pierwotnie interfejs aplikacji był... niebieski. Przez pierwszy rok istnienia był on niebieski, by wpasować się w charakterystyczny interfejs iOS 3 i iOS 4, posiadając jedynie zielone dymki konwersacji. Całkowita zieleń przyszła później, wraz z ujednoliceniem interfejsu pomiędzy wersjami dla iOS i Androida.

Kiedy jednak otrzymamy możliwość zmiany koloru aplikacji? Jak w przypadku wielu innych, nowych funkcji komunikatora Whatsapp oczekiwanie może zająć od kilku tygodni, do nawet kilku miesięcy.

REKLAMA

Więcej na temat Whatsapp:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA