REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wysyłasz wiadomość i nie zostawiasz za sobą śladów. To działa jak samozniszczenie

WhatsApp został zaktualizowany o nową bardzo przydatną funkcję. Dzięki niej nie pozostawisz za sobą śladów po wysłanej wiadomości głosowej. Nie trzeba będzie się martwić o to, że ktoś sobie zapisze to, co powiedzieliśmy.

07.12.2023
20:04
Whatsapp
REKLAMA

Popularny komunikator internetowy już od ponad dwóch lat ma funkcję jednorazowego wyświetlenia zdjęć i filmów. Rozwiązanie od dawna było dostępne na Snapchacie i stanowi świetny element zapewniający bezpieczeństwo i poszanowanie naszej prywatności. Podobna funkcja właśnie trafiła do wiadomości głosowych.

REKLAMA

WhatsApp sprawi, że nie zostawisz za sobą śladów przy wysyłaniu wiadomości głosowych

Użytkownicy WhatsAppa od teraz będą mogli skorzystać z funkcji wysłania znikającej wiadomości głosowej. Działa to na podobnej zasadzie, jak znikające zdjęcia i filmy. Interfejs jest bardzo prosty – przy wysyłaniu tego typu wiadomości wystarczy zaznaczyć opcję wyświetl raz (powinna pojawić się do tego specjalna ikonka) i wysłać to, co chcemy przekazać odbiorcy na czacie.

Gdy ta zostanie odczytana, ulegnie samozniszczeniu. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa prywatność użytkowników w przypadku nagrań audio, szczególnie jeśli przekazywane są prywatne lub drażliwe tematy. W wielu sytuacjach znacznie łatwiej jest nagrać tzw. głosówkę niż pisać rozprawkę, której wklepanie na czat zajmuje sporo czasu.

Odbiorca po jednorazowym uruchomieniu wiadomości nie będzie miał możliwości do jej powrotu (WhatsApp twierdzi, że taka wiadomość też nie jest na czacie na zawsze, bo automatycznie zostanie usunięta po 14 dniach od wysłania). Natomiast to nie oznacza, że nie będzie mógł zapisać takowej wiadomości, na co zwraca producent aplikacji.

Korzystający z niektórych smartfonów z Androidem mają możliwość nagrania ekranu przy pomocy wbudowanych rejestratorów oraz zapisania wiadomości, jeśli nagranie zostało odpowiednio wcześniej uruchomione przed odsłuchaniem. W przypadku iPhone sprawa wygląda już bardziej skomplikowanie, ale istnieją też inne sposoby zapisywania multimediów, na co twórcy WhatsAppa zwracają uwagę.

Niemniej jednak w przypadku znikających głosówek nie brakuje też pełnego szyfrowania. Mimo że istnieją sposoby na ominięcie takich narzędzi, to implementacja znikających wiadomości głosowych z pewnością jest na plus. To kolejny dowód na to, że WhatsApp stawia na bezpieczeństwo użytkowników swojej aplikacji.

REKLAMA

Więcej o nowościach w WhatsAppie piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA