REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Koniec z niewyraźnymi zdjęciami na WhatsAppie. Jeśli masz taki telefon

Nowa aktualizacja WhatsAppa wprowadza ciekawą zmianę, która umożliwia uniknięcie tzw. pikselozy na zdjęciach. Szkoda, że funkcja dostępna jest tylko dla nielicznych - nie skorzystają z niej użytkownicy smartfonów z Androidem.

05.12.2023
20:36
Koniec z niewyraźnymi zdjęciami na WhatsAppie. Jeśli masz taki telefon
REKLAMA

Wysyłanie zdjęć na komunikatorach internetowych wiąże się z tym, że aplikacje bardzo kompresują fotografie. Chcąc wysłać zdjęcie w pełnej rozdzielczości najprostszym sposobem wydaje się wrzucenie na zewnętrzny dysk i przesłanie linku, natomiast korzystający z WhatsAppa na iPhone'ach będą mogli ominąć ten krok. Chociaż proste wysłanie zdjęcia nie wystarczy - będzie trzeba wykorzystać tu pewien trik.

REKLAMA

Zdjęcia i filmy w najlepszej jakości. Wyślesz je na WhatsAppie

W najnowszej stabilnej wersji WhatsAppa w wydaniu na iOS, czyli na smartfony Apple iPhone pojawiła się zmiana  umożliwiająca wysyłanie zdjęć i filmów ze smartfona w oryginalnej jakości. Warto jednak zaznaczyć, że już wcześniej w tym roku wprowadzono funkcję wysyłania zdjęć w jakości HD, która przy wysyłaniu zdjęcia wyświetla ikonkę z napisem HD umożliwiającą w znacznym stopniu ograniczenie kompresji.

To jednak zupełnie coś innego, ponieważ rozwiązanie w dalszym ciągu stosuje kompresję, która w pewnym stopniu pogarszała jakość wysyłanego zdjęcia – chociaż znacznie mniejszą niż bez zastosowanej funkcji HD. Teraz będzie można pozbyć się kompresji w całości, natomiast nie wystarczy wrzucić zdjęcia do czatu.

Aby skorzystać z tej opcji, trzeba kliknąć guzik "+" na czacie, przejść do Dokumentów i tam pojawi nam się funkcja "Wybierz zdjęcie lub wideo", którą należy wybrać. Zaznaczamy, który film lub zdjęcie w pełnej rozdzielczości chcemy wysłać i gotowe – pliki zostaną wysłane w oryginalnej jakości w niezmienionym stanie. Warto jednak zaznaczyć, że wideo lub zdjęcie pojawi się na czacie bez możliwości podglądu, jedynie z funkcją jego pobrania. Wyślemy tak plik o maksymalnej wadze do 2 GB.

Dobrze jest widzieć, że Meta, czyli firma odpowiadająca za WhatsAppa wreszcie zdecydowała się na taki krok. Nie dość, że zapewnia wygodę, bo pliku w oryginalnej jakości nie musimy nigdzie wrzucać, to jeszcze oszczędza miejsce na dyskach w chmurze, gdzie bez dodatkowych subskrypcji miejsce jest ograniczone. Na przykład na dysku Google jest to zaledwie 15 GB, a za większe pojemności trzeba dodatkowo zapłacić. Na razie funkcja jest dostępna wyłącznie dla iOS-a, więc posiadacze smartfonów działających na systemie Android mogą zapomnieć o wysyłaniu plików w oryginalnej jakości.

Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użytkownicy Androida mogli odbierać takie pliki. Patrząc na to, że funkcja jest już dostępna dla iPhone’ów (wystarczy tylko zaktualizować WhatsAppa w App Store) nie wydaje się, aby wprowadzenie nowości na Androidowe smartfony było odległą perspektywą. Z kolejnymi aktualizacjami WhatsApp nabiera coraz więcej sensu.

REKLAMA

Więcej o nowościach dostępnych na WhatsAppie piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA