REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

WhatsApp uruchomił nową funkcję. W ten sposób lepiej zabezpieczysz swoje wiadomości

WhatsApp wprowadził oficjalne nową funkcję do swojej aplikacji, która ma zwiększyć bezpieczeństwo użytkownika. Żadna wścibska osoba nie odczyta twoich wiadomości na tym popularnym komunikatorze internetowym. No, chyba że zna tajny kod.

30.11.2023
21:33
WhatsApp uruchomił nową funkcję. W ten sposób lepiej zabezpieczysz swoje wiadomości
REKLAMA

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to WhatsApp bardzo stawia na ten aspekt. Wystarczy spojrzeć obecność szyfrowanych wiadomości, ale także szereg funkcji, które są do dyspozycji użytkownika – m.in. blokada czatu, która jest dostępna od maja tego roku przerzucająca konwersacje do osobnego folderu. Aby otrzymać do nich dostęp należy skorzystać z hasła lub biometrii. Teraz będzie można je ukryć jeszcze bardziej, za pomocą tajnego kodu.

REKLAMA

Poczuj się jak tajny agent

Rozwiązanie już na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo proste i przydatne. Użytkownik aplikacji będzie mógł utworzyć dowolny tajny kod, który będzie znał on i tylko on. Bez problemu można ustawić odmienne hasło lub sekwencję cyfr inną niż hasło do odblokowania telefonu. To sposób na dodatkową ochronę w zablokowanych czatach, które po skonfigurowaniu tajnego kodu znikną ze strony głównej. Folder obejmujący zablokowane czaty możemy bowiem ukryć, aby nie był widoczny na stronie.

Folder ten pokaże się dopiero, gdy w pasku wyszukiwania wpiszemy wcześniej skonfigurowane tajne hasło. Zakładka zablokowane czaty jasno wskazuje na to, że coś chowamy i przykładowo wścibska osoba z rodziny, której udostępniliśmy telefon i zna również hasło będzie mogła zajrzeć w zablokowane czaty. Twórcy WhatsAppa twierdzą, że społeczność korzystająca z aplikacji chętnie korzysta z możliwości blokady czatu, więc możliwość schowania ich z widoku wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Oczywiście producent nikomu nie każe korzystać z możliwości ukrywania zablokowanych czatów ze strony głównej i funkcja jest w pełni opcjonalna – sama blokada czatów daje dodatkowe bezpieczeństwo. Warto zaznaczyć, że już przy konfiguracji nowego czatu będziemy mogli ustawić, aby był zablokowany domyślnie, bez obowiązku wchodzenia w ustawienia każdego z czatów – wystarczy nacisnąć i przytrzymać.

Świetnie jest widzieć, że twórcy WhatsAppa tak bardzo stawiają na aspekt bezpieczeństwa. To szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, gdzie cyberprzestępstwa, które mogą spotkać nawet zwykłych, przypadkowych ludzi są standardem. Dodatkowa ochrona nigdy nie zaszkodzi. Funkcja tajnego kodu ma zostać wprowadzona już dzisiaj, natomiast jeśli jeszcze jej nie widzisz, to musisz się uzbroić w cierpliwość, ponieważ dostęp będzie przyznawany stopniowo.

REKLAMA

Więcej o nowościach w WhatsAppie piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA