REKLAMA

WhatsApp z nową funkcją. Masz coś do ukrycia? Będziesz zadowolony z tej aktualizacji

WhatsApp wprowadza kolejną nowość - Chat Lock, dzięki któremu będziesz mógł jeszcze lepiej ukryć rozmowy, które... nie powinny być dostępne dla osób trzecich. Jeśli masz coś takiego do ukrycia, na pewno się ucieszysz.

16.05.2023 08.13
WhatsApp ma nową funkcję. Ukryjecie rozmowy
REKLAMA

Ochrona prywatności i bezpieczeństwo wiadomości stały się jednym z najważniejszych aspektów promocji komunikatorów. Nawet Twitter planuje wprowadzić szyfrowane wiadomości prywatne, chociaż na razie jest to jedynie półprodukt.

Nie ważne, co z platformą Elona Muska, bo WhatsApp, mimo że należy do Meta, stara się chronić prywatność swoich użytkowników. Kolejna nowość zapowiada jeszcze większą możliwość ukrycia wiadomości, które powinny pozostać poufne.

REKLAMA

WhatsApp ogłasza Chat Lock. Jak bardzo chcesz ukryć swoje wiadomości?

Z nowego wpisu na blogu Meta dowiadujemy się, że ich pasją jest "znalezienie nowych sposobów, które pomogą w zachowaniu prywatności i bezpieczeństwa waszych wiadomości". No cóż, wygląda na to, że bardziej skupiają się na przepalaniu pieniędzy na metawersum Meta i Marka Zuckerberga, co nie wygląda imponująco.

Ale wracając do tematu: został ogłoszony Chat Lock w WhatsAppie. Można go porównać do posiadania skrzynki na klucz.

Jeśli chcemy, aby niektóre z rozmów nie były dostępne dla wszystkich korzystających z naszego telefonu, możemy utworzyć folder "Chat Lock", który będzie odpowiednio zabezpieczony hasłem lub inną formą uwierzytelnienia.

Możesz zablokować czat, dotykając jego nazwy i wybierając opcję blokady. Aby odblokować te czaty, wystarczy powoli przeciągnąć w dół panelu odbiorczego, a następnie wprowadzić hasło lub skorzystać z danych biometrycznych.

Możemy przenieść do tego folderu rozmowy, które nie powinny być dostępne dla wszystkich.

REKLAMA

Po co komu Chat Lock na WhatsAppie?

Meta informuje, że Chat Lock są przeznaczone dla osób, które udostępniają swoje urządzenia innym osobom, na przykład dzieciom lub starszym użytkownikom.

Brzmi jak dobry plan. Nowe funkcje, w tym lepsze zabezpieczenia, mają być dodawane do WhatsAppa "w ciągu najbliższych kilku miesięcy". Zabezpieczony czat powinien być dostępny na waszej aplikacji już teraz lub w najbliższym czasie, bowiem Meta zaczęła wprowadzenie nowej opcji na całym świecie 15 maja.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA