REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Zepsują WhatsAppa. Aplikacja dostanie funkcję, której nikt nie chce

Meta zaczyna masowo wprowadzać sztuczną inteligencję do swoich produktów. Jeżeli myśleliście, że plany na SI dotyczą jedynie Facebooka czy Instagrama, to jesteście w błędzie. Porozmawiacie z robotem tam, gdzie normalnie chcielibyście popisać z rodziną czy znajomymi.

20.11.2023
17:20
Zepsują WhatsAppa. Aplikacja dostanie funkcję, której nikt nie chce
REKLAMA

Firma-matka Facebooka, Instagrama czy WhatsAppa, Meta, ostatnio coraz prężniej zaczyna implementować sztuczną inteligencję w swoich produktach. Pamiętacie o chatbotach, które mają zachowywać się jak gwiazdy popkultury czy internetu? To było coś! Ostatnio poznaliśmy Emu Edit, czyli super inteligentne narzędzia do edytowania zdjęć - to z kolei ma trafić do Instagrama. A co z aplikacją do komunikacji? Ta też dostanie odrobinę sztucznej inteligencji.

REKLAMA

WhatsApp testuje dostęp do chatbota

Dowiedzieliśmy się, że platforma planuje wprowadzić chatbota opartego na sztucznej inteligencji. Najnowsza wersja beta aplikacji zawiera specjalny przycisk w czatach. Co takiego ma robić ta sztuczna inteligencja? Jak podaje serwis WABetaInfo, ma pomóc z "wykonywaniem typowych, codziennych zadań".

Co jeszcze ma wprowadzić WhatsApp w nadchodzących aktualizacjach? Sprawdźcie te teksty na Spider's Web:

Chatbot ten został pierwotnie ogłoszony przez szefa Mety, Marka Zuckerberga, jako nowość testowana w wybranych miejscach w Stanach Zjednoczonych. Wcześniejsza wersja beta ukrywała chatbota w liście kontaktów, co miało być nieintuicyjne i trudno dostępne.

Teraz zaktualizowana beta zawiera widoczny przycisk na ekranie głównym, ułatwiając dostęp do SI - co ma zachęcić każdego do skorzystania z niego. Bo skoro jest tak blisko, to dlaczego robot nie miałby zastąpić nas w najnudniejszych czynnościach?

REKLAMA

Kiedy SI trafi do aplikacji?

W tym momencie sztuczna inteligencja w komunikatorze WhatsApp jest klasyfikowana jako eksperyment, dostępny jedynie dla wąskiego grona użytkowników. Nie mamy 100-procentowej gwarancji, że SI zostanie wprowadzona do globalnej wersji "w najbliższej przyszłości" - chociaż, patrząc na ostatnie ruchy Mety, to może wydarzyć się prędzej niż później.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA