REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Tak zalogujesz się na WhatsAppa. Nowy sposób jest świetny

WhatsApp testuje nową funkcję, która w znaczący sposób ułatwi korzystanie z komunikatora. Będzie można się zalogować przy pomocy adresu e-mail.

07.11.2023
5:22
Tak zalogujesz się na WhatsAppa. Nowy sposób jest świetny
REKLAMA

Obecnie, aby zalogować się do WhatsAppa, potrzebujemy oczywiście numer telefonu, który jest przypisany do naszego konta. Od lat brakuje rozwiązania stosowanego dosłownie wszędzie - potwierdzenia przy pomocy poczty e-mail. Nowa testowa wersja aplikacji umożliwia połączenie takiego adresu.

REKLAMA

Tak zalogujesz się do WhatsAppa. Jak działa nowa funkcja?

Pojawienie się możliwości połączenia adresu poczty e-mail w testowej wersji WhatsAppa nie oznacza, że numery telefonu przejdą do lamusa. Aby zalogować się do aplikacji, w dalszym ciągu trzeba będzie wpisać nasz numer. Ale chodzi tu przede wszystkim o kwestię weryfikacji, którą obecnie można realizować przy pomocy SMS-a lub połączenia.

Integracja konta z adresem poczty internetowej pozwoli nam wysłanie wiadomości e-mail z kodem do potwierdzenia tożsamości użytkownika. Nowość przyda się wtedy, gdy nie mamy zasięgu, a mamy połączenie z internetem przy pomocy WiFi: przykładowo za granicą poza państwami oferującymi bezpłatny roaming. Wydaje się zatem, że jest to tylko opcjonalna funkcja, bo w standardowych warunkach możemy wykorzystać najprostszy kod, który dostajemy poprzez SMS.

Więcej o WhatsAppie przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

6-cyfrowe kody będą pojawiać się na naszej skrzynce pocztowej, więc nowość wydaje się stworzona w głównej mierze dla wygody użytkowników. Jak na razie funkcja jest testowana w beta wersjach WhatsAppa na Androida i iOS i póki co nie nie wiemy, kiedy trafi do wszystkich korzystających z komunikatora. Nie wydaje się jednak, że będzie to odległa perspektywa - nowość powinna zostać wprowadzona w niedalekiej przyszłości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA