REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Ważna nowość w WhatsAppie. Wpisujesz kod i nikt nie zobaczy twojego czatu

WhatsApp dodaje kolejne opcje do blokady czatu. Tym razem osoby, które boją się o to, że ktoś dostanie się do ukrytych czatów, zyskają nową opcję zabezpieczenia. Solidną, która powinna zadowolić każdego.

14.11.2023
10:44
Ważna nowość w WhatsAppie. Wpisujesz kod i nikt nie zobaczy twojego czatu
REKLAMA

WhatsApp oferuje ciekawe rozwiązanie, które zostało wprowadzone w 2023 r.: blokada czatu to funkcja umożliwiająca użytkownikom zabezpieczanie prywatnych rozmów hasłem na urządzeniach Android i iPhone'ach.

REKLAMA

W tym momencie, aby aktywować blokadę, trzeba skorzystać z kodu dostępu do telefonu, Face ID lub odcisku palca, a zablokowane czaty są przechowywane w osobnym folderze. Tylko że nie działa to idealnie, bo nie mamy osobnego kodu do odblokowania go, tylko coś, z czego korzystamy na co dzień. Ale WhatsApp właśnie przynosi rozwiązanie:

WhatsApp testuje blokadę czatu na osobny PIN

Najnowsza aktualizacja wersji beta WhatsApp o numerze 2.23.24.20 dla systemu Android dodała nową funkcję, która umożliwia użytkownikom ukrywanie zablokowanych czatów za pomocą tajnego kodu:

Po więcej zmian WhatsAppa wpadajcie na Spider's Web:

W ramach ustawień blokady czatu użytkownicy będą mogli aktywować funkcję, która całkowicie usuwa folder z zablokowanymi czatami z ich skrzynki odbiorczej. Aby uzyskać dostęp do tego ukrytego folderu, użytkownicy muszą wprowadzić tajny kod PIN w pasku wyszukiwania w zakładce Czaty. Ta funkcja wzmacnia bezpieczeństwo - nowy kod nie wykorzystuje Face ID czy kodu odblokowania telefonu, stąd ktoś, kto zna tenże numer (lub… ma dostęp do waszej twarzy), będzie musiał znać też drugi, osobny kod.

Ci, którzy nie korzystają z wersji beta, będą musieli poczekać, aż ta opcja ta stanie się dostępna w ogólnodostępnej wersji aplikacji WhatsApp.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA