REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Używasz Instagrama? Nowa opcja w Whatsappie została stworzona z myślą o tobie

Choć już teraz możesz udostępniać swoją relację na Instagramie na Facebooku (i vice versa), to nadal musisz tworzyć osobny status dla znajomych korzystających z Whatsappa. Wkrótce komunikator ułatwi ci sprawę, bowiem za pomocą jednego kliknięcia twój status na Whatsappie znajdzie się na Instagramie - i nie tylko.

04.12.2023
8:12
Używasz Instagrama? Nowa opcja w Whatsappie została stworzona z myślą o tobie
REKLAMA

Nie jest wielkim zaskoczeniem, że jeżeli ktoś korzysta z Whatsappa, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że korzysta również z Facebooka i Instagrama. Mimo to zarówno Whatsapp, jak i Instagram oraz Facebook należą do jednej firmy, to Whatsapp nie posiada praktycznie żadnych integracji z owymi platformami (i społecznościówkami jako takimi).

Jak się okazuje, Meta planuje zbliżyć do siebie doświadczenia korzystania z różnych aplikacji. Bowiem wkrótce do komunikatora zawita nowa opcja.

REKLAMA

Nowość w Whatsappie: jeden status na wszystkich platformach

Jak informuje serwis WABetaInfo, do wersji testowej komunikatora Whatsapp zawitała właśnie nowa opcja. Wraz z najnowszą aktualizacją 2.23.25.20 w ustawieniach aplikacji pojawiła się możliwość udostępniania statusu na Whatsapp jako relacji na Instagramie.

Źródło: WABetaInfo

Nowa opcja pojawiła się siedem miesięcy po tym, jak do testowej wersji Whatsappa zawitała możliwość udostępniania statusu z Whatsappa w relacji na Facebooku (a na którą wciąż czekamy w stabilnym wydaniu). Podobnie jak w przypadku Facebooka, udostępnianie statusu jako relacji na Instagramie będzie wymagało połączenia konta z kontem na Whatsapp.

Jak informuje serwis WABetaInfo, udostępnianie statusu będzie pozwalało użytkownikom na "pełną kontrolę udostępnianych treści", bowiem opcja zawiera możliwość kontroli grona odbiorców - czyli wybrania, kto z obserwujących na Instagramie będzie mógł (lub nie) zobaczyć relacje ze statusem z Whatsappa.

Kiedy funkcja zawita do stabilnego wydania Whatsappa? Tego nie wiadomo, jednak zwykle opcje dostępne w wersji beta komunikatora trafiają do właściwej wersji aplikacji w ciągu kilku tygodni do nawet kilku miesięcy.

Więcej na temat komunikatora Whatsapp:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Diego Thomazini / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA