REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

LG zrobiło przezroczysty telewizor. Chciałbyś mieć taki w swoim salonie

Targi CES 2024 przyniosły kolejny ciekawy sprzęt: przezroczysty telewizor wykonany przez LG. Nie dość, że jest przezroczysty, to jeszcze działa bezprzewodowo.

10.01.2024
15:50
LG zrobił przezroczysty telewizor. Chciałbyś mieć taki w swoim salonie
REKLAMA

Ostatnie dni pokazały masę ciekawego sprzętu w świecie technologii: nowy sprzęt komputerowy, telewizory OLED nowej generacji od Samsunga, roboty do inteligentnego domu, a nawet głośniki przypominające obrazy. Drugi koreański gigant technologiczny, LG, również nie zapomniał o masie nowości i połączył przezroczysty ekran z technologią bezprzewodowego przesyłania obrazu, która pokazana została w ubiegłym roku.

REKLAMA

Zrobili przezroczysty telewizor. Taki bezprzewodowy

LG Signature OLED T to najnowsze dziecko koreańskiego giganta technologicznego. Ma przekątną 77 cali i charakteryzuje się przezroczystą matrycą, która w momencie wyłączenia staje się praktycznie niewidoczna. Wydaje się naprawdę spory, ale dzięki swojej budowie tak naprawdę nie można porównywać tego sprzętu do klasycznego telewizora o podobnej wielkości.

To dlatego, że po wyłączeniu zwykłego telewizora pozostaje duży czarny panel, który niekoniecznie musi pasować do reszty wystroju. Postawienie takiego urządzenia na środku pokoju najczęściej nie wchodzi w grę – dlatego najczęściej ląduje na ścianie lub przy ścianie na szafce RTV. Przezroczysty telewizor OLED LG ma rozwiązywać ten problem – można go ustawić zarówno przed oknem, jak i na środku pokoju i tak naprawdę nie powinien zawadzać.

Urządzenie ma na pokładzie funkcję Always on Display, znaną m.in. ze smartfonów, dzięki której może służyć do wyświetlania najróżniejszych scen – drzew, kwiatów, rybek czy nawet obrazów. Nie oznacza to, że sprzęt ma pełnić wyłącznie rolę dekoracyjną i nie może zostać wykorzystany jako zwykły telewizor do oglądania np. seriali. Wystarczy jedno kliknięcie, a telewizor rozwinie nieprzezroczystą folię, która ma zapewnić wyższy kontrast i bardziej wyraziste kolory, dzięki czemu stanie się "zwykłym telewizorem".

Telewizorowi LG Signature OLED T nie brakuje też masy dodatkowych technologii, w tym obecności nowego procesora Alpha AI, ale także przede wszystkim funkcji przesyłania ekranu bezprzewodowo. Wszystkie urządzenia (m.in. konsolę, przystawkę Apple TV) podłączamy do bezprzewodowego modułu Zero Connect Box, który stoi sobie gdzieś w koncie i bez użycia kabli przesyła obraz o rozdzielczości 4K.

Jak na razie nie ma mowy o wycenie modelu LG Signature OLED TV. Z pewnością nie będzie to mała kwota, wszak mówimy o bezprzewodowym telewizorze z przezroczystym ekranem.

REKLAMA

Więcej o nowościach pokazanych na CES 2024 przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA