REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto Music Frame. Samsung zrobił nietypowy głośnik, nie mylić z obrazem

Samsung zrobił bardzo nietypowy głośnik. Sprzęt nie tylko pozwala na słuchanie ulubionej playlisty, ale przede wszystkim… swoim wyglądem przypomina obraz.

09.01.2024
21:02
Oto Music Frame. Samsung zrobił nietypowy głośnik, nie mylić z obrazem
REKLAMA

Od kilku lat koreański producent kontynuuje serię telewizorów The Frame, które w zamyśle nie mają tylko służyć do oglądania Netflixa czy grania na PlayStation, lecz także zdobić wnętrza naszych domów, umożliwiając wyświetlanie różnorodnych obrazów. Nowy głośnik Samsung Music Frame jest do tego nawiązaniem i może nie posiada ekranu, ale może pełnić funkcję ramy dla prawdziwego obrazu.

REKLAMA

Samsung Music Frame. Udekorujesz mieszkanie i posłuchasz muzyki

Samsung Music Frame to ramka, którą możemy powiesić na ścianę zupełnie jak najzwyklejszy obraz. Oczywiście nie jesteśmy ograniczani do białego, nudnego tła - może być to tak naprawdę wszystko: zdjęcie z rodziną, kota, węża, ulubionego samochodu czy cokolwiek innego.

No prawie wszystko – fizyczny nadruk będziemy mogli dostosować wyłącznie u producenta podczas składania zamówienia. Nie ma mowy o zmianie zdjęć na własną rękę tak jak w przypadku klasycznych ram na obrazy. Niemniej jednak poza elegancką ramką jest to również przede wszystkim głośnik, ale nie taki zwykły. Producent wyposażył go w dwa przetworniki niskotonowe, dwa wysokotonowe, dwa średniotonowe oraz falowody, które mają rozprowadzać fale akustyczne tak, aby rozchodziły się równomiernie po całym pomieszczeniu.

Urządzenie może zapewnić dźwięk przestrzenny, jeśli połączymy go z jednym z nowych telewizorów lub soundbarów Samsunga wydanych w 2024 r. (np. z modelem S95D wyposażonym w przeciwodblaskowy wyświetlacz OLED nowej generacji, który firma również pokazała na CES). Jeśli chodzi o zaplecze połączeniowe, to mamy do dyspozycji Wi-Fi oraz Bluetootha, więc tak naprawdę wszystko, czego potrzebujemy. Jak można było się spodziewać, sprzęt wymaga kabla zasilającego (ten przynajmniej jest bardzo cienki), który musimy poprowadzić do gniazdka.

Głośnik Music Frame łączy się z ekosystemem Samsung przy pomocy SmartThings. Całość nie jest duża, ponieważ szerokość ramki wynosi ok. 32,7 cm. Jak na razie nie ma informacji o wycenie ani dacie dostępności.

Ale to już było. Tak jakby

Samsung Music Frame to pierwszy taki głośnik w ofercie Samsunga i z pewnością wyróżnia go to, że jest kolejnym elementem ekosystemu koreańskiego producenta, dzięki czemu posiadacze telewizorów i smartfonów tej firmy będą mogli liczyć na najlepsze wrażenia z użytkowania. Warto jednak wiedzieć, że bardzo podobny sprzęt, czyli obraz z głośnikiem, miała już Ikea. Model Symfonisk został opracowany z firmą Sonos i jest dostępny w cenie 999 zł w Polsce.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na więcej informacji dotyczących dostępności w Europie i Polsce. Niemniej jednak większa możliwość personalizacji w porównaniu do Ikea Symfonisk tutaj będzie zdecydowanym plusem.

REKLAMA

Więcej o nowościach pokazanych na CES 2024 piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA