REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sterowali samochodem za pomocą pada od PlayStation. Sony pokazało coś dziwnego

Sony kontynuuje zaskakiwanie światowych mediów ciekawymi pomysłami. Tym razem chodzi o koncept samochodu AFEELA, w którym wykorzystano pad DualSense od PlayStation 5. A to nie koniec zaskoczeń.

09.01.2024
14:21
Sterowali samochodem za pomocą pada od PlayStation. Sony pokazało coś dziwnego
REKLAMA

Sony po raz kolejny prezentuje koncepcję elektrycznego samochodu. Wspólnie z Hondą, przedstawiono odświeżoną wersję pojazdu AFEELA - elektryka, którego premiera planowana jest na rok 2025, z pierwszymi dostawami spodziewanymi na wiosnę 2026 roku.

REKLAMA

Auto z padem i kierownicą

Firma przedstawiła aktualizacje dotyczące swojego elektrycznego samochodu AFEELA, budowanego wraz z Hondą, który jest planowany na 2026 rok. Pomimo braku szczegółowych informacji dotyczących ceny i akumulatora, dowiedzieliśmy się, że samochód ma mieć moc 400 kW oraz zaawansowaną technologię czujników umożliwiającą potencjalne prowadzenie autonomiczne.

Kolejna odsłona koncepcyjnego samochodu elektrycznego AFEELA od Sony

Sony podkreśla swoje zaangażowanie w dziedzinie technologii, zwłaszcza systemów multimedialnych w pojeździe, planując ciągłe aktualizacje oprogramowania (o tym za sekundkę!), chwaląc się dużymi ekranami, których podzespoły mogą zapewnić wydajność gier na poziomie PS5. Wszystko to wewnątrz pojazdu.

Gry wewnątrz samochodu

Dodatkowo, zaprezentowano możliwość zmiany motywu na ekranach w aucie: motyw kosmosu? Dlaczego nie! A może coś z popkultury? Niech będzie Fortnite czy najnowszy animowany Spider-Man.

Motyw Fortnite'a w koncepcie AFEELA
Motyw Spider-Man: Across the Spider-Verse w koncepcie AFEELA

W trakcie prezentacji zaprezentowano samochód jako "zdefiniowany przez oprogramowanie", pokazując jego jazdę za pomocą kontrolera PS5. Tak, tego samego, którego używacie do pokonywania kolejnych bossów w God of War czy też do budowania miast.

Więcej newsów z targów CES 2024 znajdziecie na Spider's Web:

Szybko jednak dodano że pad służący do poruszania samochodem był jedynie częścią show, a nie planem na przyszłość. Chociaż w ubiegłym roku usłyszeliśmy o wykorzystaniu pada do prowadzenia łodzi podwodnej OceanGate - i to nie zakończyło się dobrze.

Cyfrowe miejsce zabaw i SI od Microsoftu

REKLAMA

Firma podkreśla potencjał ciągłych ulepszeń oprogramowania po wydaniu pojazdu. Sony wyobraża sobie samochód jako "cyfrowe miejsce zabaw". Pokrótce ogłoszono również partnerstwo z firmą Microsoft w obszarze sztucznej inteligencji.

Sony skupiło się znowu pokazaniu konceptu auta od strony oprogramowania. Całą prezentację firmy na CES 2024 możecie zobaczyć na kanale YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA