REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowe karty graficzne NVIDIA nadchodzą. Mają być Super

Nowe informacje sugerują, że nadchodzące karty graficzne GeForce RTX 4000 Super będą miały swoją premierę już niebawem. Na początku przyszłego roku będzie można je najprawdopodobniej kupić. 

07.11.2023
14:38
GeForce RTX 4070
REKLAMA

Ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej doniesień o tym, że NVIDIA przygotowuje nowe odświeżone karty graficzne z dopiskiem „Super”. Mają to być trzy modele, które zaoferują znacznie wyższą wydajność w porównaniu do podstawowych modeli, a jednocześnie mają okazać się bardzo energooszczędne zachowując niemalże identyczny pobór mocy. Wydaje się, że nadchodzą świetne modele, które mogą być opłacalnymi propozycjami dla graczy i twórców.

REKLAMA

Karty graficzne GeForce RTX 4000 Super już w styczniu. Na targach CES 2024

Użytkownik serwisu X pod pseudonimem kopite7kimi, który jest zaufanym informatorem w tematyce sprzętu komputerowego (jego przecieki niejednokrotnie się sprawdziły) w odpowiedzi na zapytanie kiedy powinniśmy oczekiwać nowych modeli wskazał targi CES. Te według planu mają odbyć się już w styczniu, a dokładnie od 9 do 12 stycznia. 

Targi co roku przynoszą nowości w postaci sprzętu komputerowego, więc pojawienie się nowych kart graficznych GeForce RTX 4000 Super właśnie na tym wydarzeniu wydaje się bardzo prawdopodobne. Dla przypomnienia, na tegorocznych targach CES 2023 NVIDIA oprócz laptopowych GeForce RTX 4000 pokazała również jeden model dla użytkowników komputerów stacjonarnych, czyli RTX 4070 Ti (który był anulowanym RTX-em 4080 12 GB ze zmienioną nazwą).

Dlatego przyszłoroczny CES 2024 również powinien przynieść nowe modele - plotki mówią o trzech propozycjach: GeForce RTX 4080 Super, GeForce RTX 4070 Ti Super oraz GeForce RTX 4070 Super. Warianty z dopiskiem Super mają oferować lepsze specyfikacje techniczne, a co za tym idzie wyższą wydajność w grach i aplikacjach. Karty najpewniej nie zastąpią podstawowych modeli bez „Super”, tylko zwiększą wybór dla nas kupujących. Do sieci właśnie wypłynęło zdjęcie opakowania modelu RTX 4070 Ti Super, co jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że NVIDIA faktycznie szykuje coś nowego.

Więcej o sprzęcie komputerowym możesz przeczytać na Spider's Web:

Rozważasz zakup nowej karty graficznej z serii GeForce RTX 4000? Poczekaj

REKLAMA

Wcześniejsze doniesienia sugerują, że to właśnie GeForce RTX 4070 Super zyska największe zmiany względem podstawowego RTX 4070. Jeśli obecnie zastanawiasz się nad kupnem tej karty (lub całego komputera z tą kartą graficzną), a jednocześnie chcesz zyskać sprzęt na lata, to poczekanie tych dwóch miesięcy do stycznia wydaje się najlepszą opcją - nowe RTX-y powinny trafić do regularnej sprzedaży również w styczniu, więc nie jest to odległa perspektywa. 

Cierpliwość w tym przypadku naprawdę może popłacić, bo najpewniej nie będzie dużych różnic w cenie tych modeli, a wydajność wzrośnie znacząco. RTX-a 4070 można kupić poniżej 3000 zł, a model ten zapewnia naprawdę dobry złoty środek i stosunek ceny do jakości - jest z pewnością lepszym wyborem niż nieco tańszy RTX 4060 Ti z 16 GB pamięci wideo. Jeśli nie potrzebujesz komputera na teraz, to warto poczekać do CES 2024 w styczniu. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA