REKLAMA

LG Signature OLED TV M3 to pierwszy na świecie bezprzewodowy telewizor OLED. Tyle kosztuje pozbycie się kabli

LG Signature OLED TV M3 w wersji 97 cali to, jak twierdzi producent, pierwszy na świecie bezprzewodowy telewizor OLED. Sprzęt właśnie trafił na rynek - co oferuje?

04.08.2023 03.33
LG Signature OLED TV M3 to pierwszy na świecie bezprzewodowy telewizor OLED. Tyle kosztuje pozbycie się kabli
REKLAMA

Najnowsza propozycja LG jest reklamowana jako bezprzewodowa, ale należy zaznaczyć, że bezprzewodowość ta odnosi się jedynie do transmisji danych - sprzęt nie do końca jest pozbawiony kabli. Jednak jeśli korzystamy z przystawki smart TV, dekodera i wielu konsol podłączonych do telewizora, to z pewnością ułatwi uniknięcia plątaniny przewodów.

REKLAMA

LG ma (prawie) bezprzewodowy telewizor OLED. Pozbycie się kilku kabli kosztuje.

LG Signature OLED TV to najnowszy telewizor koreańskiego giganta technologicznego. Jak sama nazwa mówi, sprzęt bazuje na 97-calowym ekranie (przekątna ok. 245 cm) z matrycą OLED i pracuje w rozdzielczości 4K (3840 × 2160 pikseli) przy częstotliwości odświeżania 120 Hz. Wyświetlacz wspiera oczywiście technologie HDR, Dolby Vision, HDR10 i HLG i ma wsparcie procesora AI ALpha 9 4K 6. generacji.

Bezprzewodowość urządzenia została osiągnięta dzięki zastosowaniu dodatkowej skrzynki Zero Connect, która przesyła obraz i dźwięk (4.2-kanałowu) z wykorzystaniem autorskiej transmisji AV, która ma zapewnić nawet trzykrotnie większą przepustowość, niż standard łączności WiFi 6E.  

źródło: LG

Connect Box przesyła obraz 4K przy 120 Hz do odległości 10 metrów (obsługuje standardy Dolby Vision i Dolby Atmos) i jak twierdzi producent obraz i dźwięk wysyłany bezprzewodowo ma być płynny.

To wszystko dzięki regulowanej antenie, która jest dostosowywana do położenia telewizora. Na pokładzie skrzynki Connect Box są oczywiście wszystkie potrzebne złącza - HDMI 2.1, USB, RF, LAN, ale także łączność Bluetooth. Takie ustawienie jednak umożliwi uniknięcie plątaniny kabli - konsole, dekodery i inne sprzęty są łączone do oddzielnego pudełka, a nie telewizora.

REKLAMA

Sprzęt nie jest do końca bezprzewodowy, ponieważ telewizor musi być oczywiście podpięty do prądu, zresztą podobnie jak skrzynka Connect Box. Urządzenie jak na razie jest dostępny w Korei Południowej w kwocie 45800000 wonów (ok. 143500 zł). 

Natomiast do sprzedaży trafią także mniejsze wersje telewizorów - z serii Signature o przekątnej 83 i 77 cali. Te z pewnością będą znacznie tańsze. Telewizory OLED o tak ogromnej przekątnej, jak 97 cali z reguły nie należą do najtańszych. LG sprzedaje w Polsce takie panele za ok. 120 tys zł. Pozbycie się kabli zatem to koszt ponad 20 tys. zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA