REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple wreszcie szykuje duże zmiany. Nowy iPad Pro ma mieć wyczekiwane nowości

Według Marka Gurmana zaplanowany na 2024 rok iPad Pro wreszcie doczeka się kilku znaczących zmian. Potrzebuje tego nie tylko Apple, ale i cały tabletowy rynek.

27.08.2023
17:15
ipad-pro-m2-2022-8
REKLAMA

Na naszych łamach narzekaliśmy na brak interesujących nowości w iPadach. Były za drogie, na dodatek stały się nie do odróżnienia. "Portfolio jest tak rozwodnione, tak dziwne skonstruowane, że nie wiadomo, który iPad odpowiada jakim potrzebom konsumenckim" – pisał Przemek. W efekcie doszło do potężnego spadku przychodów ze sprzedaży iPadów, prawie o 20 proc. do 5,79 mld dol.

REKLAMA

Jest szansa, że nowy iPad Pro będzie miał czym do siebie przyciągnąć

Mark Gurman potwierdził krążące od wielu miesięcy przypuszczenia, że iPad Pro doczeka się ekranu OLED. Ciekawe, czy prawdą okażą się również przewidywania o powalającej cenie. Nie ma co się jednak spodziewać, że Apple wypuści gigantyczną wersję, o czym też się plotkowało. Nowe edycje zostaną wyposażone w 11 i 13-calowe wyświetlacze. Modele ma napędzać procesor nowej generacji M3.

Apple udoskonali też klawiaturę Magic Keyboard

REKLAMA

Z doniesień Gurmana wynika, że Apple szykuje więcej miejsca na gładzik. Za sprawą poprawionego gadżetu praca na nowym iPadzie Pro jeszcze bardziej ma przypominać tę znaną z laptopów. I niby możliwe było to już w 2020, ale przecież wtedy Przemek narzekał na to, że gładzik mógłby być nieco większy, podobnie zresztą jak sama klawiatura. Trochę trzeba było na to poczekać, ale najwidoczniej Apple wreszcie wziął sobie do serca słowa krytyki.

Na sam sprzęt, a nawet zapowiedź, jeszcze trochę poczekamy. Ogłoszenia nowych urządzeń mają nastąpić 12 września, ale podczas wyczekiwanego wydarzenia Apple skupi się na iPhone'ach oraz Apple Watchu, a nie na iPadach. Odświeżony wariant Pro się wiosną przyszłego roku albo nawet wczesnym latem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA