REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple pracuje nad gigantycznym iPadem. Soft jest już w drodze

Apple może chcieć wypełnić kolejną niszę na rynku elektroniki użytkowej, którą próbował skolonizować jeden z ich największych konkurentów. Chodzi o ogromny tablet, który będzie szokująco duży.

28.04.2023
8:23
ipad-pro-m2-2022-5
REKLAMA

Duże tablety to interesujący koncept, który na papierze wygląda świetnie: ogromny dotykowy ekran, który możemy zabrać ze sobą wszędzie. Czego tu nie lubić? W pewnym momencie Samsung przesadził z rozmiarem i wydał połączenie tabletu z monitorem w postaci modelu Galaxy View. Okazał się mało atrakcyjny dla większości osób. Czy zatem Apple powinien wchodzić na rynek gigantycznych tabletów?

REKLAMA

iPad z 14,1-calowym ekranem?

Możliwe, że Apple znajdzie kompromis pomiędzy robieniem standardowego tabletu i potwora, który zajmuje połowę biurka. Ten przeciek kursuje po sieci od jakiegoś czasu, ale właśnie został przywrócony do życia.

Apple ma pracować nad 14,1-calową wersją iPada Pro, która mogłaby się zwać Ultra lub Studio. Z jakim czipem? Flagowym! Jak podaje leaker z Twittera, @analyst941, iPad miałby otrzymać czip M3 Pro, dzięki któremu tablet byłby w stanie wspierać podłączenie do dodatkowych dwóch ekranów, każdy z nich do maksymalnie rozdzielczości 6K i 60hz.

Czytaj także:

iPad 14,1 może dostać specjalną wersję iPadOS-a

REKLAMA

Według informacji przekazywanych przez leakera Apple przygotowuje specjalną wersję iPadOS, która będzie idealnie dopasowana do większego ekranu iPada Pro lub Ultra lub Studio. Nie znamy jednak szczegółów.

Apple miał planować wprowadzenie większej wersji iPada Pro o przekątnej 14,1 cala z mini-LED ekranem w pierwszym kwartale 2023 roku. Jednak analityk specjalizujący się w wyświetlaczach, Ross Young, informuje, że firma może anulować lub znacznie opóźnić wprowadzenie tego urządzenia

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA