REKLAMA

Smartfony już były, teraz pora na tablety. Nadchodzi składany Samsung Galaxy Z Tab

Od lat mówi się, że Samsung planuje wejść na rynek składanych tabletów. Już w 2019 roku, przy premierze pierwszego Galaxy Z Folda, pojawiły się pierwsze doniesienia o ogromnym tablecie, którego można złożyć jak książkę. Jednak czas mijał, a wciąż nie dostaliśmy tego obiecanego cudeńka. Teraz, jednak przeciek sugeruje, że całkiem szybko możemy spodziewać się małego/dużego składanego tabletu o nazwie Samsung Galaxy Z Tab.

11.04.2023 03.15
Smartfony już były, teraz pora na tablety. Nadchodzi składany Samsung Galaxy Z Tab
REKLAMA

Samsung, tworząc produkty, często kieruje się w dziwnych kierunkach, co skłania nas do zadawania sobie pytania "po co to istnieje?". Ich flagowy tablet, Galaxy Tab S8 Ultra, ma 14,6 cala, a jego następca najpewniej będzie jeszcze większy. Jednak to tylko tablet.

REKLAMA

Obecnie najbardziej innowacyjnymi produktami Samsunga są składane smartfony z serii Galaxy Z, które stanowią naturalną ewolucję oczekiwaną przez użytkowników i media. Teraz czas na składany tablet. Istnieje szansa, że już wkrótce ujrzymy to urządzenie.

Samsung Galaxy Z Tab będzie pokazany obok nowych Tab S9?

Nowe normalne tablety Samsunga z serii Galaxy Tab mają zostać pokazane gdzieś w tym roku. Patrząc na ilość wycieków specyfikacji oraz najróżniejszych nowości związanych z Tab S9 i S9+, można spodziewać się, że stanie się to w ciągu trzech, czterech miesięcy. W sierpniu, jak co roku, powinniśmy otrzymać zapowiedź składanych telefonów z serii Galaxy Z.

Byłby to idealny czas na połączenie tych dwóch światów. Według przecieku na Twitterze od użytkownika Revegnus Samsung przygotowuje składany tablet o nazwie "Z Tab". Leaker twierdzi, że zostanie ogłoszony w tym samym momencie, co tradycyjne tablety Samsunga w tym roku.

Nie ma to obecnie żadnego potwierdzenia, ale taka natura przecieków jest powszechna. Leaker twierdzi, że Samsung będzie chciał szybko wypuścić swój tablet, ponieważ ich największy konkurent, Apple, ma plany wprowadzenia składanego iPada w 2025 roku.

Jak będzie wyglądał ten tablet południowokoreańskiej firmy? Będzie miał jeden zawias i jakby dwa ekrany, może dwa zawiasy i trzy segmenty z ekranami? W 2021 roku Samsung opatentował urządzenie "Galaxy Z Fold Tab", które składało się w dwóch miejscach i ekran był podzielony na trzy sekcje. Podobny koncept pokazał również na targach CES 2022.

REKLAMA

Plotki o składanym tablecie Samsunga krążą od lat

Plotka o składanym tablecie pojawiła się w sieci rok temu. Według informacji portalu "Naver", Samsung planuje wydać składany tablet, który już jest w zaawansowanym stadium projektowym, w pierwszej połowie 2023 roku. 

Czy możemy się spodziewać premiery przed końcem czerwca? W wyścigu zbrojeń ze składanymi urządzeniami nie dziwi fakt, że Samsung zaraz będzie mieć konkurenta w postaci X Fold 2 od Vivo w wojnie smartfonowej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA