REKLAMA

Samsung znacznie ulepszy Galaxy SmartTag. Co nowego w lokalizatorach?

Lokalizatory w ostatnich latach znacząco zyskały na popularności, a wielu producentów sprzętu postanowiło wejść w ten segment i opracować własne rozwiązanie. Przykładem jest Samsung, który ma w swojej ofercie Galaxy SmartTag. W sieci pojawiły się nowe informacje o drugiej generacji sprzętu.

06.04.2023 16.24
Samsung znacznie ulepszy Galaxy SmartTag. Co nowego w lokalizatorach?
REKLAMA

Pierwsza i jak dotąd, jedyna generacja SmartTaga zadebiutowała w 2021 roku, wraz z linią smartfonów Samsung Galaxy S21 i słuchawkami Galaxy Buds Pro. W ubiegłbym roku, nie zobaczyliśmy kolejne wersji sprzętu, natomiast wcześniejsze doniesienia portalu SamMobile dotyczące SmartTag 2 zostały potwierdzone przez koreańskie media, w związku z czym, mamy jeszcze więcej danych na jego temat.

REKLAMA

Samsung Galaxy SmartTag 2 zaoferuje bardziej zaawansowane funkcje 

Najważniejsze jest bowiem informacja, że urządzenie zostanie pokazane światu jeszcze w tym roku w ramach wydarzenia Galaxy Unpacked, tuż obok nadchodzących smartfonów Samsung Galaxy Z Fold 5 oraz Z Flip 5 oraz najnowszego zegarka Galaxy Watch 6, na temat którego informowaliśmy ostatnio.

W czym druga generacja będzie lepsza od pierwszej? Tak naprawdę, w głównym zadaniu lokalizatora, czyli lokalizowaniu, jakkolwiek to zabrzmi.

Jak podają koreańskie media, Galaxy SmartTag 2 zaoferuje lepszy zasięg łączności bezprzewodowej, co sugeruje, że smartfony Samsunga mogą jeszcze dokładniej wykrywać zgubiony lokalizator.

Obecna generacja nie ma modułu GPS, tylko łączy się przy pomocy Bluetooth ze smartfonami koreańskiego producenta, które wysyłają informację o lokalizacji do aplikacji SmarThing Find - i w drugiej najpewniej będzie to podobnie wyglądało. Z drugiej strony, urządzenie zostanie wyposażone w lepszą baterię.

Ważną zmianą Dwójki okaże się szereg zabezpieczeń, chroniących przed niechcianym śledzeniem poprzez podrzucony lokalizator. Co ciekawe, nowa wersja ma zapewnić możliwość sterowania urządzeń inteligentnego domu - przykładowo oświetleniem, czy telewizorami.

REKLAMA

Kiedy możemy się spodziewać nowego lokalizatora Samsunga?

Jak na razie nie znamy dokładnej daty wydarzenia Galaxy Unpacked, ale oczekujemy, że odbędzie się w sierpniu lub wrześniu tego roku i poza ww. sprzętem, zobaczymy na nim także nadchodzące tablety Samsung Galaxy Tab S9.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA