REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ekran w nowym iPadzie Pro będzie jeszcze piękniejszy. Musisz tylko cierpliwie poczekać

Od kilku lat ekrany OLED są wprowadzane tam, gdzie tylko mogą. Niemniej jednak Apple jeszcze nie postanowił wrzucić tego typu wyświetlacza do swojego iPada Pro, ale najnowsze doniesienia sugerują, że niebawem może się to zmienić. I tablet z jabłkiem zyska jeszcze piękniejszy ekran.

17.04.2023
21:04
ipad-pro-m2-2022-cover
REKLAMA

iPady z OLED-ami to dość często podejmowany temat przez media. Stosunkowo niedawno, bo w marcu informowaliśmy o prawdopodobnych cenach tych urządzeń, które mogą być naprawdę drogie. Nowe dane mówią o możliwości pojawienia się sprzętów w następnym roku, tylko jest jeden, zasadniczy haczyk.

REKLAMA

iPad Pro z ekranem OLED w 2024 roku. Jeśli po drodze nie pojawi się żaden inny iPad Pro

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne wydarzenie WWDC 2023, które powinno odbyć się już w czerwcu. W ramach konferencji powinny zostać zaprezentowane nowe laptopy Apple MacBook - w tym Air 15, o którym informowaliśmy wcześniej w tym miesiącu. Zaraz, ale co to ma do iPada Pro z ekranem OLED?

Być może bardzo dużo, ponieważ najwyraźniej kartą przetargową wydania na świat tabletu sygnowanego jabłuszkiem z OLED-em jest to, aby żaden inny iPad Pro nie został zaprezentowany po drodze w tym roku. Choć jak twierdzi Mark Gurman, w 2023 r. nie powinniśmy zobaczyć nowych iPadów, a tym bardziej modeli z dopiskiem „Pro”.

ipad-pro-m2-2022-8
iPad Pro z procesorem M2

Informator jednocześnie podaje, że premiera nowego iPad Pro może mieć miejsce w 2024 roku, zapewniając, że urządzenie zaoferuje „poważną zmianę”. Co prawda reporter nie rzucił hasłem, iż ma być to nowość w kierunku ekranu OLED, ale łącząc kropki z wszelkich poprzednich doniesień i plotek, jest to najbardziej prawdopodobna zmiana. Co innego mogłoby nią być?

Czego możemy spodziewać się po OLED-ach w iPad Pro?

REKLAMA

Wcześniejsze raporty dotyczące iPada Pro z ekranem OLED podsuwały informacje, jakoby Apple miałoby wykorzystać hybrydowe panele OLED, które łączą cienką warstwę obudowy matrycy OLED ze szklanym podłożem, co miałoby bezpośrednio wpłynąć na mniejszą grubość wyświetlacza, a także jego masę. Jednak doniesienia portalu The Elec mówią o tym, że w pierwszej generacji iPadów Pro z nowymi ekranami tego nie zobaczymy.

Mimo że obecne tablety Apple oferują już naprawdę solidne wyświetlacze o częstotliwości odświeżania 120 Hz z podświetleniem Mini LED, to OLED-y powinny wprowadzić wizualną rewolucję. Jeśli informacje się sprawdzą, w następnym roku mamy szansę zobaczyć zmiany na własne oczy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA