REKLAMA

MacBook Air 15 bardziej niż potwierdzony. Miał być mniejszy, a będzie większy

Czy ktoś tu oczekuje na przenośnego i lekkiego MacBooka Air o przekątnej 15 cali? Taki odpowiednik popularnego LG Gram, który nawet doczekał się 17-calowej wersji? Choć Apple jeszcze oficjalnie go nie ogłosiło, to zdaje się, że mamy potwierdzenie rychłej premiery. Coś takiego ma się pojawić na najbliższym WWDC.

11.04.2023 09.17
MacBook Air 15 potwierdzony? Ma pokazać się na WWDC
REKLAMA

Z plotek i przecieków wynika, że Apple planuje poszerzyć swoją gamę laptopów o kolejną wariację popularnej serii. Kiedyś mieliśmy genialnego, 11-calowego maluszka, który był tak samo mocny co jego większy odpowiednik. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że Apple idzie w kierunku większej, a nie mniejszej wersji.

REKLAMA

Produkcja dużego MacBooka Air już się rozpoczęła?

Jak podaje portal “MacRummors”, według analityka Rossa Younga produkcja ekranów do większej wersji MacBooka Air o przekątnej 15 cali rozpoczęła się w lutym i zwiększyła się w marcu, a kolejne zwiększenie produkcji jest zaplanowane na kwiecień.

Początkowo ten sam analityk przewidywał, że premiera nowego Maka miałaby mieć miejsce podczas wiosennego wydarzenia Apple w kwietniu. Jednakże wraz z wydaniem nowych kolorów iPhone’a bez fajerwerków, a WWDC 2023 zbliża się wielkimi krokami, najbardziej prawdopodobnym terminem wydania dużego Aira jest ten event.

MacBook Air 15 zapowiada się intrygująco

W 2023 roku Apple planuje wydać sporo nowych i odświeżonych produktów. Wszyscy oczekują nowego Maka Pro z czipem M2 Ultra, ale dla tych, którzy nie chcą wydawać tyle pieniędzy, pozostałe propozycje powinny być bardziej przystępne cenowo.

Pierwsza połowa roku ma nam przynieść kompletnie nowego MacBooka Air o przekątnej 15,5 cala. Pod względem designu będzie to po prostu większy MacBook Air 13,6. Jednak, czy Apple zdecyduje się na umieszczenie w nim czipu M2, skoro w tym roku miałby on być już przestarzały? Może więc na jesień 2023 otrzymamy szybszą wersję serii Air z M3.

REKLAMA

Co jeszcze powinniśmy zobaczyć w tym roku?

Jak już wcześniej wspominałem, wszystko wskazuje na to, że wkrótce otrzymamy nowego Maka Pro wyposażonego w ultramocny czip M2 Ultra. Czas również na odświeżenie iMaka 24, który wciąż działa na starszym M1. Być może doczekamy się także 27-calowego iMaka, którego Apple zdaje się zapominać. Alternatywnie, duet Mac Mini z Apple Studio mógłby go zastąpić, ale o tym porozmawiamy kiedy indziej.

Wszyscy spodziewają się, że nowości te, czyli Mac Pro, iMac i MacBook Air 15, zostaną zaprezentowane na nadchodzącej konferencji WWDC 2023 w czerwcu. Trzymam kciuki, ale jak zwykle z Apple, nigdy nie wiadomo, co na nas czeka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA