REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy Mac Pro ma cztery razy więcej mocy od MacBooka Pro. Apple szykuje potwora

Apple kończy przenosiny Maków na własne układy M2. Metamorfozy wciąż nie doczekał się stacjonarny Mac Pro. Firma przygotowuje się na wypuszczenie prawdziwego potwora, wspartego nową wersją CPU: M2 Ultra oraz M2 Extreme.

24.10.2022
18:14
Nowy Mac Pro ma cztery razy więcej mocy od MacBooka Pro. Apple szykuje potwora
REKLAMA

Mac Pro to jedno z ostatnich urządzeń, które wciąż nie otrzymało autorskiego układu Apple. Chcąc kupić stacjonarną jednostkę w 2022 roku, użytkownicy są skazani na procesory Intel Xeon, w wariantach od 8 do maksymalnie 28 rdzeni. Jak wskazują wiarygodne źródła, już niedługo firma ostatecznie rozstanie się z Intelem, testując nowe Maki Pro wyposażone w procesory M2 Ultra i M2 Extreme.

REKLAMA

Mac Pro otrzyma w 2023 roku układ M2 z aż 48 rdzeniami

Jest o tym przekonany Mark Gurman. Redaktor Bloomberga od lat stanowi wiarygodne źródło informacji na temat produktów firmy Apple. Tym razem Gurman poznał specyfikację nowego Maca Pro aktualnie testowanego przez Apple. Prototypowa jednostka robocza została wyposażona w zupełnie nowy układ M2 z 24 rdzeniami CPU, 76 rdzeniami graficznymi oraz 192 GB RAM.

Układy Apple dla nowego Maca Pro będą sprzedawane wariantach 24 rdzeni PCU i 76 rdzeni graficznych (M2 Ultra) lub 48 rdzeni CPU i 152 rdzeni graficznych (M2 Extreme). Dla porównania, aktualna wersja Maca Pro dostępna w sprzedaży oferuje procesory Intela z maksymalnie 28 rdzeniami. Oczywiście liczba rdzeni to nie wszystko, ale biorąc pod uwagę dotychczasową wysoką wydajność układów M2, możemy spodziewać się rekordowo szybkich maszyn.

 class="wp-image-2518572"

Na ten moment Mac Pro 2023 to więcej pytań niż odpowiedzi. Najważniejsza ma być moc

Według Gurmana układy M2 zastosowane w stacjonarnych komputerach Mac Pro mają być od dwóch do czterech razy bardziej wydajne względem kuzynów M2 Pro Max. M2 Ultra/Extreme będzie także wyposażony w dwa razy więcej pamięci operacyjnej: 256 GB RAM zamiast 128 wykorzystywanych przez układ M1 Ultra.

REKLAMA

Wszystko inne związane z komputerami Mac Pro pozostaje niewiadomą. Kompatybilność z kartami graficznymi, wykorzystane magistrale, zasilanie, standard Thunderbolt czy cena - to wszystko wciąż pole do spekulacji.

Mark Gurman uważa, że komputery Mac Pro z układami M2 Ultra oraz M2 Extreme zadebiutują na rynku w 2023 roku, kończąc przenosiny szerokiej gamy urządzeń Apple na własne, autorskie układy w oderwaniu od Intela.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA