REKLAMA

Wygląda, jakby Oppo jedną nogą uciekło z Europy. Wszyscy patrzą na to, co się dzieje w Niemczech

Użytkownicy produktów Oppo i OnePlus w Polsce jeszcze przez długi czas będą mogli cieszyć się wsparciem chińskiego giganta. Jednak przyszłość klientów za zachodnią granicą pozostaje pod znakiem zapytania, gdyż Oppo właśnie usunęło większość treści ze swojej strony, pozostawiając zapewnienia o dalszym wsparciu. Czy plotki o wyjściu producenta z Europy właśnie stają się rzeczywistością?

15.05.2023 06.54
Wygląda, jakby Oppo jedną nogą uciekło z Europy. Wszyscy patrzą na to, co się dzieje w Niemczech
REKLAMA

Pod koniec marca internet obiegła plotka, według której jedna z najpopularniejszych marek smartfonów - Oppo i OnePlus - ma wycofać się ze starego kontynentu. Według informacji przekazanych przez niemieckiego dziennikarza Maxa Jambora pierwszymi krajami, które pożegnają się z chińskimi producentami, będą Francja, Holandia, Niemcy i Wielka Brytania.

Na publikowane w polskich mediach szybko zareagował polski oddział Oppo, przekazując do redakcji swoje stanowisko w sprawie.

REKLAMA

OPPO i OnePlus działają na wszystkich istniejących rynkach europejskich. Rok 2023 rozpoczęliśmy bardzo dobrze, wprowadzając na europejski rynek kilka produktów. W dalszej części roku mamy również w planach kolejne urządzenia. OPPO i OnePlus będzie zapewniać użytkownikom coraz więcej innowacyjnych produktów i najlepsze w swojej klasie usługi

- zapewniał polski oddział Oppo pod koniec marca

Choć Polscy klienci mogą zapewne czuć się bezpiecznie, to negatywne wrażenia mogą mieć klienci zza naszej zachodniej granicy. Bowiem niemiecki oddział Oppo właśnie wyczyścił swoją stronę internetową.

Oppo wychodzi z Niemiec? Strona internetowa producenta wyczyszczona

Jak informuje Nicolas La Rocco, dziennikarz niemieckiego serwisu ComputerBase, od przynajmniej piątku 12 maja niemiecka strona Oppo jest dosłownie wyczyszczona. Z witryny zniknęły jakiekolwiek informacje o produktach. Teraz na oppo.com/de znajdziemy jedynie informacje o partnerstwie UEFA Champions League i kontaktem z działem wsparcia oraz krótką notką w języku niemieckim.

Obecnie na naszej stronie nie ma dostępnych informacji o produktach. Niektóre produkty nie są również dostępne w Niemczech, w tym Reno 8 Series, Find N2 Flip.
-
P: Czy mogę nadal używać produktów OPPO bez ograniczeń, mieć dostęp do wsparcia i otrzymywać przyszłe aktualizacje?
O: Tak, możesz nadal używać swoich produktów OPPO bez ograniczeń, uzyskać dostęp do wsparcia i otrzymywać wszystkie przyszłe aktualizacje.

- czytamy na niemieckiej stronie Oppo
Zrzut ekranu z niemieckiej strony Oppo, 15 maja 2023

Sytuacja Oppo w Europie

REKLAMA

Choć wyjście Oppo z Europy to jedynie niepotwierdzona plotka, byłoby ono do pewnego stopnia zjawiskiem odczuwalnym dla rynku europejskiego. Według danych Counterpoint Research za pierwszy kwartał 2023 Oppo (w połączeniu z marką OnePlus) ma swych rękach 4 procent udziału w europejskim rynku smartfonów.

Według serwisu Statcounter Niemczech Oppo i OnePlus odpowiadają za niecałe dwa procent rynku smartfonów, z kolei w Polsce za nieco ponad cztery procent.

Sytuacji nie dodaje optymizmu fakt, że zaledwie trzy dni temu Oppo zrezygnowało z produkcji swoich autorskich układów scalonych. Powodem decyzji są niepewności "wokół globalnej gospodarki i branży mobilnej".

Oppo tak jak i inni producenci mierzą się ze skutkami trwającego globalnie kryzysu rynku smartfonów. Choć według danych IDC Oppo nadal pozostaje w piątce największych producentów smartfonów na świecie, to wszyscy najwięksi giganci wprowadzili na rynek znacznie mniej urządzeń. W przypadku Oppo jest to 6,7 procent mniej urządzeń w pierwszym kwartale bieżącego roku (w porównaniu do tego samego okresu rok temu).

Aktualnie w Polsce, w sklepach Biedronka, trwa promocja (wyprzedaż?) produktów Oppo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA