REKLAMA

Oppo i OnePlus pakują zabawki i wracają do domu? Mamy odpowiedź firmy

To nie są dobre wieści, bowiem prawdopodobnie Oppo i OnePlus zaczynają na poważnie wycofywać się z Europy. Na razie w doniesieniach nie ma słowa o Polsce, jednak gdy lawina ruszy, to nic jej nie zatrzyma.

27.03.2023 13.01
Oppo i OnePlus mogą zniknąć z Europy
REKLAMA

UWAGA, aktualizacja! Na końcu tekstu publikujemy oficjalne stanowisko Oppo.

REKLAMA

Dopiero co testowaliśmy znakomity Oppo Find X6, a niespodziewanie dotarły do nas znacznie gorsze wieści. Oppo i OnePlus mogą zacząć powoli wycofywać z naszego kontynentu.

Zaczęło się od sporu prawnego z Nokią o patenty, który zakończył się zakazem reklamowania Oppo i OnePlus w Niemczech. Był to duży cios zwłaszcza dla Oppo, który wybrał właśnie to państwo na swoją europejską siedzibę. Wszystko wskazuje na to, że ten bardzo poważny problem zapoczątkował decyzję o opuszczeniu przez te marki części europejskich państw.

Powiedzmy sobie szczerze, że inwestycje Oppo w Europie nie były może gigantyczne, ale firma powoli i skutecznie wygryzała sobie kawałek smartfonowego tortu, a jej produkty mają wielu zwolenników.

Czy Oppo i One Plus znikną z mapy Europy?

Jak na razie niepotwierdzone doniesienia mówią o tym, że firmy znikną z Niemiec, Anglii, Francji i Holandii. Holandia najprawdopodobniej pociągnęłaby za sobą Hiszpanię i Szwajcarię, a to już oznaczałoby prawdziwy pogrom.

Przypomnijmy, że niedawno na naszych łamach mieliśmy okazję testować takie nowe sprzęty jak tablet Oppo Pad Air, składany smartfon Oppo Find N2 Flip, czy smartfon Oppo Reno 8T.

Największy problem z wycofaniem się Oppo i OnePlus z Europy byłby taki, że oznaczałoby to mniejszą konkurencję na rynku. Jak na razie nie ma mowy o całkowitym opuszczeniu Europy, jednak po usunięciu najważniejszych rynków w postaci powyższych państw naprawdę niewiele zostaje.

Aktualizacja: stanowisko polskiego oddziału Oppo.

Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko polskiego oddziału firmy, które cytujemy w całości:

OPPO i OnePlus działają na wszystkich istniejących rynkach europejskich. Rok 2023 rozpoczęliśmy bardzo dobrze, wprowadzając na europejski rynek kilka produktów. W dalszej części roku mamy również w planach kolejne urządzenia. OPPO i OnePlus będzie zapewniać użytkownikom coraz więcej innowacyjnych produktów i najlepsze w swojej klasie usługi

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA