REKLAMA

Blokowanie reklam na Androidzie. Jak to zrobić?

Jak włączyć blokowanie reklam na Androidzie? Instalacja blokera reklam na komputerze jest sprawą banalnie prostą, ale w przypadku smartfonów z Androidem trzeba czasem pokombinować.

06.02.2023 11.37
Jak zablokować reklamy Android
REKLAMA

Blokowanie reklam w przypadku Androida wydaje się nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku komputerów, ale zapewniam, że rozwiążemy ten problem w kilka minut. Jeśli jesteś użytkownikiem komputera to wiesz, że wystarczy zainstalować rozszerzenie blokujące reklamy do przeglądarki i w zasadzie zapomnieć o problemie.

Owszem, blokery nie działają idealnie, a wiele portali internetowych stara się ominąć ich wpływ, a nawet wymusić na użytkowniku całkowite ich wyłączenie przez odmowę dostępu. Tym niemniej w dużym stopniu i tak pozbędziemy się uciążliwych reklam.

REKLAMA

W przypadku Androida, który jest systemem Google'a, musimy nieco bardziej pokombinować. Google zarabia na reklamach, więc ze swojej strony walczy z blokerami reklam - czy to nie dając takiej opcji do mobilnej wersji przeglądarki Chrome, czy wręcz usuwając narzędzia tego typu ze sklepu Google Play. Okazuje się jednak, że nie wszystkie.

Blokowanie reklam - Android

Część ze sposobów na blokowanie reklam na Androidzie wymaga roota telefonu - jako, że polecalibyśmy to raczej dla bardziej zaawansowanych użytkowników (i nie każdy chce to robić - bo może się to wiązać z utratą gwarancji, czy też problemami z działaniem telefonu) skupimy się na innych opcjach. Nie warto również sięgać po programy z niesprawdzonym źródeł.

Najprostszym sposobem na blokowanie reklam na Androidzie, jest zmiana przeglądarki na taką, w którą wbudowana jest opcja blokady reklam. Dobrym przykładem jest mobilna Opera, która może się także pochwalić VPN.

 class="wp-image-3302733"
Ustawienia do blokowania reklam w przeglądarce Opera na Androida

A co jeśli nie chcemy rezygnować z przeglądarki Google Chrome? Po pierwsze, upewnij się, że ustawienia twojej przeglądarki przynajmniej częściowo pozwolą na blokowanie niechcianych reklam.

 class="wp-image-3302667"
Ustawienia Google Chrome na Androidzie

Kolejnym krokiem jest inwestycja w VPN, który wśród dodatkowych opcji posiada właśnie opcję AdBlock - będzie on działać ze wszystkim przeglądarkami w smartfonie. Wśród takich narzędzi można wymienić SurfShark VPN, który został wyposażony w opcję CleanWeb. Blokuje ona reklamy, systemy śledzące i złośliwe oprogramowanie, gdy VPN jest włączony.

Nie ma jednak 100-procentowej pewności, że wszystkie strony z włączonym blokerem reklam będą działać idealnie.

Jak pozbyć się reklam z YouTube'a bez ich blokowania?

Reklamy przed filmami na YouTube, a także w trakcie ich trwania mogą być naprawdę uciążliwe. Można się ich jednak pozbyć w prosty sposób i to bez instalacji blokera. Otóż wystarczy... zapłacić za subskrypcję YouTube Premium, by reklamy z filmów zniknęły jak zły sen.

Czytaj też:

REKLAMA

Okazuje się, że wystarczy pożegnać się z przeglądarką Google Chrome, by przeglądać internet na smartfonie bez uciążliwych reklam.

Jeśli wymiana przeglądarki nie wchodzi w rachubę, można się posiłkować dodatkowymi narzędziami, ale mogą być one płatne, tak jak SurfShark VPN.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA