REKLAMA

Oppo Pad Air prawie jak iPad. Będzie działał w ekosystemie

Na rynku tabletów panuje chwilowy zastój. Rolę hegemona nieprzerwanie dzierży Apple, za nim kroczy Samsung, a reszta producentów bije się o niewielki procent rynku. Oppo Pad Air ma szansę uszczknąć trochę tortu, bo ma dwie ważne rzeczy - dobrą specyfikację i jeszcze lepszą cenę.

15.03.2023 17.31
Oppo Pad Air
REKLAMA

Oppo zaprezentowało oficjalnie w Polsce Pad Air, czyli pierwszy tablet w ekosystemie producenta. Muszę przyznać, że w tym roku Oppo sobie śmiało poczyna, najpierw pokazało Find N2 Flip, który wyznaczył trendy na 2023 r. w świecie składanych smartfonów, a teraz pokazuje tablet, którym można się zainteresować.

Jego wymiary to 245,08 x 154,84 x 6,94 mm, a waga wynosi 440 g. Plecy urządzenia są metalowe i chronią całkiem ciekawą zawartość. Użyty procesor to 8-rdzeniowy Snapdragon 680 (4 rdzenie z taktowanie do 2,4 GHz, 4 rdzenie z taktowaniem do 1,9 GHz), współpracujący z układem graficznym, Adreno 610. Oppo Pad Air ma 4 GB pamięci RAM (wirtualnie rozszerzana o 3 GB), która może być łączona z 64/128 GB pamięci na dane. Miejsce można zwiększyć za pomocą karty microSD o pojemności do 512 GB.

REKLAMA

Bateria Oppo Pad Air ma pojemność 7000 mAh, naładujemy ją z mocą do 18 W. Jeżeli chodzi o nagłośnienie, to tablet wykorzystuje 4 głośniki stereo działające w technologii Dolby Atmos.

Z przodu znalazła się kamerka do selfie o rozdzielczości 5 megapikseli, natomiast aparat z tyłu ma 8 megapikseli rozdzielczości i jasność f/2.0.

10-bitowy wyświetlacz ma przekątną 10,36 cala, rozdzielczość 2K (2000 x 1200 pikseli), zagęszczenie pikseli wynosi 225 pi, a proporcje to 16:10. Wyświetlacz posiada certyfikaty dotyczące ochrony oczu przy niskiej emisji niebieskiego światła.

Oppo Pad Air to część własnego ekosystemu Oppo

Oppo Pad Air działa pod kontrolą ColorOS, który występuje również w smartfonach producenta. Dzięki temu tablet i smartfony producenta mają pomiędzy sobą pełną integrację - można pomiędzy nimi przenosić pliki, kopiować tekst na jednym urządzeniu i wklejać go na drugim itd. Takie rzeczy znają chociażby użytkownicy iPadów.

Oprócz tego system pozwala dzielić ekran idealnie na pół, a muszę zdradzić, że to jest moje ulubione rozwiązanie z Windowsa, więc cieszę się, że jest dostępne również na tablecie. Funkcja elastycznych okien pozwala na dowolne ustalanie rozmiarów otwartych aplikacji, żeby ułatwić pracę na urządzeniu.

REKLAMA

Ceny Oppo Pad Air w Polsce

Wersja z 4 GB RAm i 128 GB pamięci na dane kosztuje 1199 zł, Natomiast wersja 4/64 GB to koszt 1099 zł.

Szybka matematyka i już wiem, że 100 zł za dodatkowe 64 GB pamięci to żadne pieniądze, więc lepiej wziąć mocniejszą wersję.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA