REKLAMA

Xiaomi, Oppo i Vivo łączą siły. Rozwiążą największy problem Androida

Xiaomi, Oppo i Vivo połączą swoje siły w słusznym celu. Łzy wzruszenia odbierają mi mowę, bo ostatnio często zmieniam telefony i na własnej skórze przekonałem się jak trudno przenieść dane pomiędzy różnymi markami. Pojawiła się szansa, że w końcu stanie się to znacznie łatwiejsze.

23.03.2023 09.37
Xiaomi, Oppo i Vivo łączą siły. Rozwiążą największy problem Androida
REKLAMA

Kto choć raz przenosił dane z jednego telefonu z Androidem na drugi, ten się w cyrku nie śmieje. Gdy są to telefony tej samej marki, to istnieje szansa, że proces będzie tylko odrobinę mniej irytujący i bolesny. Wczoraj przechodziłem przez to na dwóch telefonach i uwierzcie mi - wolałbym chodzić po rozżarzonych węglach, niż robić to często. Co producent to inny sposób wymiany plików, nie wszystkie dane są przenoszone itd. Na Androidzie brakuje prostoty znanej z iOS. Ale pojawiła się inicjatywa trzech dużych marek, żeby to zmienić.

REKLAMA

Xiaomi, Oppo i Vivo łączą siły, żeby ułatwić przenoszenie danych

Trzej duzi producenci, którzy razem mają ponad 30 proc. udziału w globalnym rynku smartfonów ogłosili właśnie na chińskim Weibo, że zacieśnili współpracę, czego efektem ma być wygodne przenoszenie danych pomiędzy ich telefonami. Zapewne powstanie specjalna aplikacja, taką jak np. ma Samsung, dzięki której przeniesienie wszystkich danych będzie szybsze, prostsze i wygodniejsze.

REKLAMA

To ukłon w stronę użytkowników, którym taka funkcja ułatwi życie, bo pomimo tego, że dużo ułatwia korzystanie z usług Google, to jednak dane aplikacji zazwyczaj nie są przenoszone, a to przecież właśnie z nich najczęściej korzystamy w trakcie użytkowania smartfona. Żmudne ręczne instalowanie od nowa na nowym telefonie i wprowadzanie kolejnych danych sprawia, że proces, który powinien kojarzyć się z radością, jest irytujący.

Szczegóły rozwiązania poznamy już wkrótce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA