REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Chrome ma nową świetną funkcję i przynosi ratunek dla bałaganiarzy

Kilkadziesiąt otwartych kart. Ta jedna witryna, której akurat w tych kartach nie ma, ale była jeszcze wczoraj. I stos zakładek. Brzmi znajomo? Google wie, że wielu użytkowników wręcz żyje w Chrome i właśnie tak pracuje. Z myślą o nich wprowadza wygodne ułatwienie.

07.12.2022
13:17
Chrome ma nową świetną funkcję i przynosi ratunek dla bałaganiarzy
REKLAMA

Dla całkiem pokaźnej grupy użytkowników przeglądarka internetowa pełni większość ról systemu operacyjnego. Polegają wyłącznie na aplikacjach webowych, otwierając je w nowych kartach i oknach przeglądarki. Nic dziwnego - aplikacje webowe są bezawaryjne, bezobsługowe i wygodne. Niestety sama przeglądarka internetowa nie jest jeszcze tak wygodnym środowiskiem pracy, jak cały system - taki jak Windows, Android czy macOS.

REKLAMA

Google od lat próbuje to zmienić, nieustannie szlifując Chrome’a, by zapewnić użytkownikom jeszcze większą wygodę. Najświeższa z nowości była testowana przez miniony kwartał. Wprowadza bowiem tekstową wyszukiwarkę dla nieco zaawansowanych użytkowników, która pozwala szybko dotrzeć do treści otwartych lub niegdyś w Chrome’ie otwieranych.

Czytaj też:

Wyszukiwarka kart, historii i zakładek w pasku adresu przeglądarki Google Chrome

Chrome na wszystkich obsługiwanych systemach został zaktualizowany do wersji 108. Wraz z nową wersją przeglądarka zyskała nową funkcjonalność: trzy niestandardowe operatory do wbudowanej w pasek adresu wyszukiwarki. Służą one do przeszukiwania otwartych kart, witryn i aplikacji odwiedzanych wcześniej przez użytkownika oraz do zakładek.

Użytkownik musi zapamiętać trzy nowe komendy: @tabs, @bookmarks i @history, które służą do przeszukiwania, odpowiednio, kart, zakładek i historii. A więc, dla przykładu, wpisanie @tabs spider’s web odnajdzie otwarte karty, w których załadowany jest Spider’s Web. Podobnież @history spider’s web odnajdzie Spider’s Web, jeżeli użytkownik Chrome’a wcześniej go już odwiedzał.

REKLAMA
Co nowego w Google Chrome 108? Ustawienia wydajności

Funkcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników Chrome’a we wszystkich językach i na wszystkich systemach. Przeglądarka Chrome na domyślnych ustawieniach jest aktualizowana automatycznie, co oznacza, że i omawiana nowość pojawi się na komputerach, telefonach i tabletach użytkowników bez wymaganego żadnego dodatkowego działania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA