REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nawet nie przypuszczałeś, że potrzebujesz tej funkcji. Nowość w Google Chrome bardzo się przyda

Google Chrome nie bez powodu jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie. Jej twórcy nie tylko dbają o ciągły rozwój najbardziej potrzebnych funkcji, ale też dodają możliwości, o których nawet nie myślimy, a są bardzo przydatne. Nowa funkcja Chrome ułatwi odnalezienie się w internetowym bałaganie.

29.09.2022
7:32
chrome-web-store-polecane-zaufane-rozszerzenia-do-przegladarki
REKLAMA

Chyba każdy z nas był w sytuacji, gdy próbował znaleźć coś, czego już szukał w internecie, ale nie mógł sobie przypomnieć, gdzie to było. Przeszukiwanie historii i zakładek bywa uciążliwe, a żeby to zrobić, musimy w przeglądarce wejść do osobnych sekcji. Nowa wersja Google Chrome znacząco ułatwi odnalezienie się w tym bałaganie.

REKLAMA

Nowa funkcja Google Chrome – szybkie wyszukiwanie na pasku wyszukiwarki.

Wraz z nowymi wersjami przeglądarki Google Chrome, pokazanymi na przestrzeni ostatnich miesięcy, zadebiutowała funkcja o nazwie „Chrome Actions”, umożliwiająca wyszukanie prostych czynności poprzez wpisanie komendy na pasku wyszukiwania. Można w ten sposób szybko przejść do konkretnych ustawień, by np. otworzyć kartę w trybie incognito, ustawić przeglądarkę jako domyślną, etc. – przypomina to w praktyce wyszukiwarkę Spotlight na macOS, która po wpisaniu treści przeczesuje nie tylko cały system operacyjny, ale także powiązane aplikacje.

Niebawem pasek wyszukiwania Google Chrome będzie potrafił jeszcze więcej. Jak donosi serwis 9to5Google, w przeglądarce będzie można błyskawicznie przeszukać historię wyszukiwania i zakładki. Wystarczy przed wpisaniem zapytania dodać oznaczenie @bookmarks (zakładki), @tabs (karty) lub @history (historia wyszukiwania) i wówczas Chrome przeszuka tylko te sekcje aplikacji, zamiast całego internetu.

 class="wp-image-2471337"
Nowa funkcja Google Chrome. Źródło: 9to5Google

Jeśli więc kilka tygodni temu natrafiliście na ciekawy artykuł, ale nie dodaliście go do przeczytania na później, można w prosty sposób przeszukać samą historię wyszukiwania, zamiast na nowo poszukiwać go w sieci.

REKLAMA

Mała rzecz, a cieszy.

Nadchodząca nowość w Google Chrome to zmiana z gatunku tych, których na co dzień niby nie potrzebujemy, ale gdy już się pojawi, witamy ją z otwartymi ramionami. Chrome ucina jeden krok. Bo przecież dziś też możemy przeszukiwać różne sekcje aplikacji, tyle że wymaga to wejścia w odpowiednie miejsce. Teraz ten krok możemy pominąć, wpisując zapytanie z odpowiednim oznaczeniem wprost na pasku wyszukiwarki. Nowa funkcja jest na razie w fazie beta, ale powinna trafić do wszystkich użytkowników w przeciągu nadchodzących tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA