REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Razer zrobił konsolę. Wygląda jak smartfon, ale co potrafi?

Do oferty firmy Razer trafiła właśnie konsola do gier, a właściwie należałoby napisać konsolka przenośna. Urządzenie wygląda jak smartfon z doczepionym kontrolerem Razer Kishi. Poznaliśmy właśnie jego specyfikację oraz cenę.

15.10.2022
20:01
razer edge konsola do gier specyfikacja cena 0
REKLAMA
REKLAMA

Razer to firma znana przede wszystkim z komputerów i akcesoriów dla graczy. Teraz do jej oferty dołącza konsola do gier. Nie będzie ona jednak bezpośrednią konkurencją ani dla Xboksów Series X|S, ani dla PlayStation 5. Co więcej, chociaż to sprzęt mobilny, to nie będzie stawał w szranki nawet z Nintendo Switchem i Steam Deckiem. Razer Edge pokazany podczas RazerCon 2022 to urządzenie przeznaczone do grania w chmurze i streamingu.

Razer Edge - specyfikacja

Noweego Razera wyposażono w 6,8-calowy ekran AMOLED odświeżany z częstotliwością 144 Hz. Panel ma rozdzielczość 2400 na 1080 pikseli. Razer Edge wygląda jak typowy smartfon, do którego przytwierdzono po bokach obie części kontrolera Razer Kishi (ale w wersji v2 Pro, czyli z minijackiem i ulepszoną haptyką).

Razer Edge i Razer Kishi v2 Pro - specyfikacja class="wp-image-2501172"
Razer Edge i Razer Kishi v2 Pro - specyfikacja

Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon G3x Gen 1 (8 rdzeni 3 GHz z 8 GB RAM). Nie pozwoli on na natywne uruchamianie gier pisanych z myślą o systemie Windows, ale też nie takie jest jego zadanie. Ma służyć do grania w chmurze oraz uruchamiania gier znanych ze smartfonów i tabletów z Androidem.

W konsoli Razer Edge z Androidem 12 będą preinstalowane gry i aplikacje dla graczy.

Razer wszedł w partnerstwo z Epic Games, dlatego urządzenie będzie miało od samego początku zainstalowane takie gry, jak Fortnite oraz Rocket League Sideswipe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wgrać na niego inne gry mobilne pisane z myślą o Androidzie, z którymi podzespoły powinny sobie radzić wyśmienicie.

Razer Edge i Razer Kishi v2 Pro - plecki class="wp-image-2501178"
Razer Edge i Razer Kishi v2 Pro - plecki

Razer Edge umożliwi też strumieniowanie gier z chmury z usług takich jak Xbox Cloud Gaming i Nvidia GeForce Now (ale nie Google Stadia). Do tego dochodzi opcja lokalnego steamingu gier. Razer wspomina o tych z PC w apce Steam Link, ale odpalanie tytułów z konsol Sony i Microsoftu też nie powinny być problemem.

Czytaj też:

Czas pracy na jednym ładowaniu też powinien być zadowalający za sprawą ogniwa o pojemności 5000 mAh. A co z łącznością? Podstawowy model wyceniony na 399 dol. wyposażono w moduł Wi-Fi 6E, ale w Stanach Zjednoczonych będzie można kupić wersję z modemem 5G od Verizona. Ceny tej wersji jak na razie nie ujawniono.

Razer Edge i Razer Kishi v2 Pro - menu class="wp-image-2501175"
Razer Edge i Razer Kishi v2 Pro - menu
REKLAMA

Razer nie jest jedyną firmą, która w ostatnim czasie pokazała przenośną konsolę do gier.

Podobny sprzęt trafił niedawno do oferty firmy Logitech, która również znana jest z produkcji akcesoriów, w tym dla graczy. Do jej portfolio dołączył miesiąc wcześniej Logitech G CLOUD, czyli mobilne urządzenie wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 720G chowany pod odświeżanym w 60 Hz ekranem LCD o przekątnej długości 7 cali i rozdzielczości Full HD. Producent wycenił tę konsolkę na 299 dol., a sprzedaż rozpocznie się już w poniedziałek 17 października 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA