REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Szarpałbym jak Reksio szynkę. Laptop z 240-hercowym wyświetlaczem OLED

Doskonały kontrast, świetne kolory i błyskawiczny czas reakcji zapewnią maksymalny komfort wizualny nie tylko w grach wideo. Na dodatek nowy Razer Blade 15 ma odpowiednie podzespoły, by wykorzystać jego świetny wyświetlacz.

razer blade 15 oled 240 hz
REKLAMA

Razer zapowiedział właśnie nową odmianę swojego sztandarowego laptopa, modelu Blade 15. Jak nietrudno się domyślić, na pokładzie użytkownik znajdzie najnowsze podzespoły od Intela i Nvidii, których rolą jest zapewnienie jak najwyższej wydajności w grach i aplikacjach. Nie to stanowi jednak wyróżnik tego komputera.

REKLAMA

Czytaj też:

Razer Blade 15 to pierwszy notebook wyposażony w wyświetlacz o takich parametrach i w takiej technologii. Składa się z matrycy OLED pracującej w rozdzielczości 1440p, odświeżanej z częstotliwością 240 Hz z czasem reakcji 1 ms. Zapewnia przy tym 100-procentowe pokrycie palety DCI-P3 i 400 nitów jasności.

Razer Blade 15. Żaden inny notebook nie zapewni tak płynnej grafiki przy tak wysokim kontraście.

W monitorach gamingowych i w laptopach dla graczy zazwyczaj obowiązuje reguła, że im responsywniejszy panel, tym większe kompromisy w jakości obrazu, w szczególności w kontraście. Trenując do e-sportowych meczy gracze często muszą iść na kompromis w formie mniej czytelnej grafiki, by uzyskać stosowną płynność. Panel OLED z natury oferuje doskonały kontrast, zapewniając tym samym wysoką płynność bez strat w jakości.

REKLAMA

Płynność zależy też od mocy obliczeniowej komputera, ale tu Blade 15 nie ma się czego wstydzić. Rolę jednostki centralnej pełni w nim układ Core i9-12900H, któremu towarzyszą układ graficzny RTX 3070 Ti, 32 GB DDR5 RAM i 1 TB SSD, a także złącze M2 na dodatkową pamięć, Thunderbolt 4, USB-C, USB-A, czytnik kart SD i złącze HDMI.

Jak nietrudno się domyślić, laptop Razer Blade 15 nie będzie tani. Pojawi się w sprzedaży dopiero w ostatnim kwartale bieżącego roku w cenie 3500 dol.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA