REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Szarpałbym jak Reksio szynkę. Laptop z 240-hercowym wyświetlaczem OLED

Doskonały kontrast, świetne kolory i błyskawiczny czas reakcji zapewnią maksymalny komfort wizualny nie tylko w grach wideo. Na dodatek nowy Razer Blade 15 ma odpowiednie podzespoły, by wykorzystać jego świetny wyświetlacz.

04.05.2022
15:30
razer blade 15 oled 240 hz
REKLAMA

Razer zapowiedział właśnie nową odmianę swojego sztandarowego laptopa, modelu Blade 15. Jak nietrudno się domyślić, na pokładzie użytkownik znajdzie najnowsze podzespoły od Intela i Nvidii, których rolą jest zapewnienie jak najwyższej wydajności w grach i aplikacjach. Nie to stanowi jednak wyróżnik tego komputera.

REKLAMA

Czytaj też:

Razer Blade 15 to pierwszy notebook wyposażony w wyświetlacz o takich parametrach i w takiej technologii. Składa się z matrycy OLED pracującej w rozdzielczości 1440p, odświeżanej z częstotliwością 240 Hz z czasem reakcji 1 ms. Zapewnia przy tym 100-procentowe pokrycie palety DCI-P3 i 400 nitów jasności.

Razer Blade 15. Żaden inny notebook nie zapewni tak płynnej grafiki przy tak wysokim kontraście.

W monitorach gamingowych i w laptopach dla graczy zazwyczaj obowiązuje reguła, że im responsywniejszy panel, tym większe kompromisy w jakości obrazu, w szczególności w kontraście. Trenując do e-sportowych meczy gracze często muszą iść na kompromis w formie mniej czytelnej grafiki, by uzyskać stosowną płynność. Panel OLED z natury oferuje doskonały kontrast, zapewniając tym samym wysoką płynność bez strat w jakości.

REKLAMA

Płynność zależy też od mocy obliczeniowej komputera, ale tu Blade 15 nie ma się czego wstydzić. Rolę jednostki centralnej pełni w nim układ Core i9-12900H, któremu towarzyszą układ graficzny RTX 3070 Ti, 32 GB DDR5 RAM i 1 TB SSD, a także złącze M2 na dodatkową pamięć, Thunderbolt 4, USB-C, USB-A, czytnik kart SD i złącze HDMI.

Jak nietrudno się domyślić, laptop Razer Blade 15 nie będzie tani. Pojawi się w sprzedaży dopiero w ostatnim kwartale bieżącego roku w cenie 3500 dol.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA