REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Problemy podczas firmowych calli? Te akcesoria Logitecha będą pomocne

Do oferty firmy Logitech dołączyły właśnie nowe produkty. Brio 500 to sprytna kamerka do wideorozmów z kilkoma ciekawymi funkcjami, wraz z którą można nabyć nowe bezprzewodowe słuchawki nauszne Zone Vibe 100. Oba urządzenia sprawdzą się idealnie podczas pracy zdalnej. Co o nich wiemy?

14.09.2022
21:20
Nowe akcesoria Logitech
REKLAMA

Jeszcze przed pandemią wiele firm umożliwiało swoim pracownikom pracę zdalną, ale lockdowny przyspieszyły tę transformację. Chociaż teraz obostrzenia w większości już zniknęły, to praca zdalna i praca hybrydowa jest bez dwóch zdań przyszłością. Logitech chce, by konsumenci wybierali z myślą o niej produkowane przez niego akcesoria. Oprócz myszek, klawiatury i stacji dokujących oferuje im kamerki (w tym nową Brio 500) i słuchawki (takie jak właśnie Zone Vibe 100).

REKLAMA

Czytaj też:

Firma zidentyfikowała przy tym największe problemy, jakie trapią pracowników podczas firmowych calli, które realizowane są zarówno z biura, jak i z domu oraz innych miejsc (kawiarni, lotnisk, poczekalni itp.). Okazuje się, że aż 89 proc. użytkowników narzeka na problemy z transmisją podczas wideorozmów. Logitech jest przekonany, że jego akcesoria, w tym Logitech Brio 500 i Logitech Zone Vibe 100 okażą się w takim kontekście faktycznie pomocne.

Logitech Brio 500 - nowa kamerka do pracy zdalnej i nie tylko.

Urządzenie wykonane z recyklingowego plastiku ma nowoczesny kształt - nie przypomina klasycznych kamerek internetowych, w których stawia się wyłącznie na funkcjonalność. Obudowa kamery Logitech Brio 500 (certyfikowanej do użycia z platformami Zoom, Microsoft Teams i Google Meet) jest przy tym regulowana i można ją odpiąć, a także przyczepić do czegoś innego, niż monitor - ma magnes.

Biała wersja Logitech Brio 500, czyli kamerki do komputera class="wp-image-2428038"
Biała wersja Logitech Brio 500, czyli kamerki do komputera

Obraz rejestrowany przez Logitech Brio 500 ma rozdzielczość 1080p przy 30 klatkach na sekundę oraz 720p przy 60 FPS-ach (4 Mpix). Pole widzenia obiektywu to 90 stopni, a do tego mechanizm HDR poprawia jakość obrazu w kiepskich warunkach oświetleniowych - zarówno w domu, jak i w biurze, gdzie nie ma się wpływu na to, gdzie się siedzi, o różnych porach dnia.

Oprócz tego Logitech udostępnia autorskie oprogramowanie Logitech Tune.

Program dostępny jest na komputery (Windows, macOS) i smartfony (Android, iOS). Można w nim zrobić aktualizację firmware'u oraz ustawić cyfrowy zoom, zmienić pole widzenia, dostosować mikrofon w kamerce itp. Dostępne są też filtry oraz tryb Showmode (po nachyleniu kamery odwraca ona obraz o 90 stopni i pokazuje biurko). W ramach aktualizacji dojdzie też RightSight, czyli śledzenie ruchu.

Logitech Brio 500 ma w dodatku dwa mikrofony, które pomagają z redukcją hałasu w tle. Do tego wbudowano w nią zaślepkę, której nie trzeba zdejmować. Urządzenie dostępne jest w trzech kolorach obudowy (biały, grafitowy i różowy), przy czym główny moduł oraz mocowanie do monitora zawsze są czarne. Kamera łączy się z komputerem poprzez złącze USB-C. Jej cena to 129 dolarów lub 139 euro.

Słuchawki do pracy zdalnej: Logitech Zone Vibe 100 class="wp-image-2428035"
Słuchawki do pracy zdalnej: Logitech Zone Vibe 100

Logitech Zone Vibe 100, czyli bezprzewodowe słuchawki do pracy i zabawy.

Nowy zestaw słuchawkowy w ofercie Logitecha, czyli Zone Vibe 100, to kolejny model po Zone 900 skierowany do osób pracujących zdalnie. Sprawdzą się one zarówno podczas wideokonferencji, jak i po pracy, przy konsumowaniu multimediów. Umieszczono w nich dwa wielokierunkowe mikrofony do filtrowania hałasu z tła i głośniczki o średnicy 40 mm.

REKLAMA

Logitech Zone Vibe 100 wyposażono w moduł Bluetooth, który potrafi łączyć się z wieloma sprzętami jednocześnie. Słuchawki da się podłączyć naraz do komputera, z którego realizowana jest wideokonferencja, jak i do telefonu, by odbierać połączenia w przerwach od służbowych calli. Nie trzeba się też martwić o czas działania (do 18 godzin rozmowy); 5 minut ładowania wystarczy na godzinę pracy.

Nowy zestaw słuchawkowy Logitecha dostępny jest w trzech kolorach, podobnie jak kamerka Brio 500, czyli grafitowym, białym i różowym. Obudowę wykonano z recyclingowanego plastiku, a akcesorium waży 185 gramów. Jest też kompatybilne z "większością platform wideo", a w zestawie znalazło się małe i lekkie etui. A ile kosztuje Logitech Zone Vibe 100? 99 dolarów lub 119 euro.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA