REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kilkunastogodzinna impreza sto metrów pod wodą? Potrzebujesz tylko jednego: UWEP

Świat stopniowo stacza się w przepaść. Z każdej strony docierają do nas kolejne niepokojące informacje: epidemia, zagrożenie wojną atomową, galopująca inflacja, zbliżający się nieuchronnie kryzys żywieniowy i energetyczny. Jest jednak niewielka część społeczeństwa, która martwi się głównie tym jak zorganizować unikalną imprezę urodzinową czy przyjęcie firmowe. Dla tej właśnie grupy powstał UWEP, elektryczna łódź podwodna na 120 osób.

15.05.2022
12:16
uwep lodz podwodna
REKLAMA

Kiedy już się to zobaczy, chociaż na wizualizacjach, to naprawdę ciężko sobie wyobrazić lepsze miejsce na jakąkolwiek imprezę. Zbieramy sobie do 120 osób i zapraszamy ich na 24-godzinną imprezę pod wodą.

REKLAMA
 class="wp-image-2178513"

UWEP to skrót od Under Water Entertainment Platform, czyli po polsku platformy rozrywki podwodnej. Ową platformą jest długa na 35 metrów łódź podwodna, na której wygospodarowano 150 metrów kwadratowych powierzchni, którą można dowolnie zaaranżować. Producent proponuje 64-osobową restaurację Michelin, podwodny klub sportowy, kasyno, czy w końcu salę na podwodne wesele.

 class="wp-image-2178519"

Za projekt UWEP odpowiada holenderska firma U-Boat Worx, która specjalizuje się w projektowaniu i budowie prywatnych i komercyjnych łodzi podwodnych.

 class="wp-image-2178525"

Korzystanie z łodzi podwodnej tego typu nie miałoby większego sensu, gdyby ograniczało się do imprezowania w zamkniętej przestrzeni jedynie ze świadomością znajdowania się pod wodą. Tak jednak nie jest, bowiem łódź została wyposażona w 14 dużych okien, przez które można obserwować życie morskie podświetlone przez specjalne zewnętrzne reflektory. Zważając na to, że UWEP może zanurzać się na głębokość nawet 200 metrów, to jestem przekonany, że w trakcie kilkunastogodzinnej imprezy, kilka godzin każdy z pewnością poświęciłby na przyglądaniu się temu co przepływa za oknem.

 class="wp-image-2178528"

Po wynurzeniu na powierzchnię i podczas przeprawy do portu pasażerowie łodzi mogą wyjść także na taras umieszczony na górnej powierzchni łodzi, skąd będą mogli ponownie cieszyć się Słońcem, świeżym powietrzem i obserwować zbliżające się wybrzeże. Czego chcieć więcej?

REKLAMA
 class="wp-image-2178516"

Jak na razie firma nie ujawnia informacji o cenie łodzi i terminie jej ewentualnej dostępności na rynku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA