REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nie zrobią zrzutu ekranu, nie podadzą dalej w wiadomości. Nowy Telegram z chronionymi treściami

Twórcy Telegrama nieustannie rozwijają swój komunikator o nowe funkcje, głównie związane z bezpieczeństwem. Dzisiejsza aktualizacja to jedna z większych od pewnego czasu. Najistotniejsza nowość to rozbudowane mechanizmy ochrony udostępnianych w rozmowach treści.

08.12.2021
16:05
telegram chronione treści
REKLAMA

Telegram właśnie doczekał się aktualizacji na wszystkie platformy, na które jest dostępny. Nowa wersja wprowadza funkcję ochrony udostępnianych treści w rozmowach grupowych i w kanałach, możliwość usuwania wiadomości z określonego przedziału czasu, nowe sposoby zarządzania podłączonymi urządzeniami, opcję do anonimowego publikowania wpisów w publicznych grupach w imieniu swojego kanału, możliwość wdzwaniania się telefonem, nowe motywy interfejsu na Androida, a także funkcje OCR i nowy wygląd karty kontaktu na iOS.

REKLAMA

Czytaj też:

Telegram z ochroną umieszczanych treści w grupowych czatach.

Zmian w komunikatorze jest bardzo wiele, ale ta wydaje się najważniejsza. Wraz z nową wersją założyciele rozmów grupowych i kanałów mogą je tak skonfigurować, by wszelkie udostępniane na nich treści nie mogły być udostępniane, pobierane lub przesyłane dalej. Funkcja ta jest ograniczona na niektórych platformach – nie wszystkie systemy operacyjne pozwalają aplikacjom na blokowanie wykonywania zrzutów ekranowych. Wszędzie jednak zostanie zablokowana funkcja zapisywania treści lub udostępniania jej dalej w ramach Telegrama czy innych, podpiętych do kontrolki Udostępnij aplikacji.

Drugą wartą wyróżnienia nowością jest możliwość usuwania wiadomości po kryterium daty. Zapewnia to użytkownikom większą kontrolę nad informacjami, jakie pozostawiają w Sieci. Na razie funkcja ta działa tylko w dwuosobowych konwersacjach. Użytkownik może zaznaczyć w kalendarzu zakres dat i potwierdzić, że wszelkie wypowiedzi z tego czasu mają być nieodwracalnie usunięte.

REKLAMA

Dodatkowo, od teraz w Telegramie można ustawić automatyczne wylogowanie urządzeń użytkownika, które nie łączyły się z usługą od zadanego czasu. Udostępniono też możliwość parowania nowych urządzeń za pośrednictwem kodu QR oraz aktywować tylko częściowo nowe urządzenia – owa częściowa aktywacja oznacza brak możliwości odbierania chronionych konwersacji i połączeń głosowych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA