REKLAMA

Tak wygląda zupełnie nowy Skype. Zapomnij o Messengerze i WhatsAppie

Skype powraca w całkowicie nowej odsłonie. Aplikacja Microsoftu jest już do pobrania na telefony, chociaż jeszcze nie wszystkie. Co nowego oferuje aplikacja Skype w jej najnowszej odsłonie?

06.12.2021 18.54
Skype i darmowe połączenia do Ukrainy
REKLAMA

Zupełnie nowa aplikacja Skype zaczęła się pojawiać na telefonach z Androidem i na iPhone’ach. Komunikator prezentuje się atrakcyjnie, wygodnie i nowocześnie. Choć nie jest jasne, czy kogoś jeszcze to przekona.

REKLAMA

Microsoft jest liderem na wielu polach – jednak w kwestii konsumenckich usług do komunikacji jest wręcz podręcznikowym przykładem, wartym do przestudiowania przez konkurencję. To wykaz działań co robić, by odnieść porażkę.

Czytaj też:

Skype, niegdyś niezależny twór, po przejęciu przez Microsoft zaczął głównie tracić użytkowników. Przede wszystkim z uwagi na bardzo powolne dostosowywanie go do urządzeń mobilnych. Projektowany głównie z myślą o PC komunikator zadomawiał się na telefonach dość opornie. Na tyle długo, że jak w końcu, po latach, Microsoft się uporał z technicznymi problemami, mało kogo już to obchodziło. iMessage, WhatsApp i Messenger przejęły dużą część jego dotychczasowych użytkowników.

Nadzieją Microsoftu było przekucie gigantycznego sukcesu usługi Microsoft Teams w coś, co zainteresuje konsumentów. Ten wysiłek również nie odniósł pożądanego efektu. Co prawda nie znamy oficjalnych statystyk, ale nieoficjalnie konsumenckiej wersji Teams nie używa prawie nikt. Mimo jej agresywnej promocji i ekspozycji w systemie Windows 11.

Skype wraca. Nowa aplikacja dla Android i iOS już do pobrania. Co nowego?

Nowa aplikacja Skype nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich – w momencie oddawania tego tekstu do publikacji żadne z moich urządzeń nie zgłosiło jeszcze aktualizacji. Uaktualnienie jest udostępniane falami, kolejnym użytkownikom. Czego powinni się spodziewać użytkownicy Skype’a, wykorzystujący go na telefonach komórkowych?

 class="wp-image-1962218"
Microsoft Skype - nowy interfejs na systemach Android i iOS

Głównie zupełnie nowego, odświeżonego interfejsu. Trzeba przyznać, że pod względem technologii Skype jest usługą bardzo przyzwoitą i znacząco się poprawił przez ostatnie lata. To niezawodny i bezpieczny komunikator, z (domyślnie wyłączonym) szyfrowaniem typu end-to-end.

 class="wp-image-1962221" width="531" height="1000"
Odświeżony Skype na iPhone

Poza odświeżonym wzornictwem – z modnymi zaokrągleniami i czytelniejszą typografią – przebudowano też dolny pasek nawigacji, na którym teraz są wyeksponowane powiadomienia. Z kolei przycisk do tworzenia nowej wiadomości teraz znajduje się w miejscu, gdzie spotkać go można w innych komunikatorach: nad paskiem nawigacji, w ramach osobnej, dedykowanej ikony.

REKLAMA

Dodatkowo, aplikacja mobilna obsługuje już znany z desktopów together mode, który pozwala na umieszczanie rozmówców podczas grupowej wideorozmowy na atrakcyjnym wizualnie tle oraz dodano zupełnie nowe awatary oraz interfejs do aparatu wewnątrz aplikacji.

Podobne usprawnienia niebawem trafią do desktopowej wersji Skype: webowej, windowsowej, dla Mac i linuxowej. Choć na dziś nie wiemy kiedy dokładnie mamy się spodziewać rzeczonej aktualizacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA