REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Premiera OLED+986. Nie mam wątpliwości, to najlepszy telewizor w historii Philipsa

W wyniku współpracy Philipsa i Bowers & Wilkins powstały dwa modele telewizorów OLED z najwyższej półki. Topowym komponentom audio i wideo towarzyszą dwa rdzenie procesora P5 z zaawansowaną sztuczną inteligencją.

31.08.2021
17:40
Philips OLED+986 cena
REKLAMA

Oba nowe telewizory są wyposażone w panele OLED z wyższą o 20 proc. jasnością szczytową od paneli poprzedniej generacji oraz mają dodatkowo skorzystać za sprawą zastosowania dwuchipowego układu Philips P5 Intelligent Dual Picture.

REKLAMA

Czytaj też:

Philips jest też jednym z niewielu producentów na rynku, którzy oferują obsługę wszystkich głównych formatów HDR: HLG, HDR10, Dolby Vision i HDR10+ - ten ostatni z trybem HDR10+ Adaptive, która łączy dynamiczne metadane HDR10+ z informacjami o oświetleniu w otoczeniu w czasie rzeczywistym, aby automatycznie zoptymalizować poziom jasności do natężenia światła.

Oba nowe telewizory wyposażone są też w czterostronny system doświetlenia Ambilight, który rozszerza percepcję rozmiaru obrazu – lub też może służyć za wizualizację muzyki bądź świetlną ozdobę.

Philips OLED+986 i OLED+936 – świetny kontrast, kolory, HDR i Ambilight. A także gotowość pod PlayStation 5 i Xbox Series.

 class="wp-image-1841260"
Philips OLED+936

Philips OLED+986 oraz Philips OLED+936 są tez w pełni gotowe na konsole do gier bieżącej generacji.  Są wyposażone w złącza HDMI 2.1 z VRR, obsługą Freesync Premium i G-Sync oraz jednym z najniższych opóźnień sterowania (input lag) wśród telewizorów OLED na 2021 rok – choć to ostatnie to na razie tylko Philipsa. Odwzorowanie ruchu w grach ma dodatkowo poprawić opcjonalna funkcja Fast Motion Clarity, która zapewnia między innymi technikę BFI (Black Frame Insertion) do zapewnienia perfekcyjnej rozdzielczości ruchu w trybie 120 Hz.

Dodatkowo, modele Philips OLED+986 i Philips OLED+936 są wyposażone w unikalne rozwiązanie zapobiegające wypalaniu matrycy, które wykorzystuje funkcję wykrywania logo poprzez śledzenie 32 400 stref. W przypadku statycznych elementów procesor stopniowo zmniejsza intensywność lokalnego podświetlenia, aby uniknąć uszkodzenia matrycy, a wszystko to bez wpływu na obraz w innych częściach ekranu.

Rzadkość w telewizorach. Zaawansowany i rozbudowany system audio w najnowszych Philips OLED+ TV. I wykończenie premium.

Nowe telewizory zostały wyposażone w gruntownie przeprojektowane i ulepszone głośniki Bowers & Wilkins. Udoskonalony dekoder Dolby Multistream oraz HDMI eARC zapewniają zgodność z wszelkimi nowoczesnymi technologiami dźwięku. Oprócz konstrukcji tweeter-on-top model Philips OLED+986 wyposażono również w membrany Bowers & Wilkins Continuum zapewniające, tu na razie cytując wyłącznie zapewnienia Philipsa, brzmienie na audiofilskim poziomie.

 class="wp-image-1841263"
Philips OLED+936

Philips OLED+986 oraz Philips OLED+936 dają możliwość podłączenia zewnętrznego subwoofera dla szerszego zakresu basów. Oba dekodują też dźwięk w systemie Dolby Atmos.

Do wykończenia telewizorów wykorzystano tkaninę Kvadrat, szkło, metal oraz skóra Muirhead, którą pokryto pilota. Nowym rozwiązaniem zastosowanym w modelach Philips OLED+986 i Philips OLED+936 są maskownice wykonane z mikrosiatki, które znajdują się z przodu głośników, zaś tkanina Kvadrat została przeniesiona na górną część obudowy.

Sztuczna inteligencja w służbie sztuki filmowej. Philips słusznie chwali się postępami swoich inżynierów.

Nowy układ obsługuje techniki AI Smart Bit Enhancement 2.0 i AI Machine Learn Sharpness oraz Perfect Natural Reality. Funkcja AI Smart Bit Enhancement 2.0 jest odpowiedzialna za odzyskanie utraconych zczegółów przy usuwaniu bandingu w przypadku materiałów źródłowych słabej jakości. System może rozszerzyć 8-bitowy obraz wideo do niemal 14-bitowego przy jednoczesnym zachowaniu precyzji w obszarach, w których występuje  banding. W efekcie widz ma otrzymać płynniejszą gradację bez utraty szczegółów w innych częściach obrazu.

Z kolei funkcja AI Machine Learning Sharpness zamiast jednego poziomu ostrości na całym ekranie stosuje jej miejscowe zwiększenie i różne ustawienia w obrębie kadru, aby zapewnić optymalną ostrość wyświetlanego obrazu jako całości. Możliwości udoskonalonego systemu SI wykorzystuje również zoptymalizowana wersja unikalnej technologii Philips Perfect Natural Reality, która teraz przekształca treści źródłowe SDR w obraz zbliżony do HDR z ostrością zwiększoną o 30 proc. Taki zabieg jest możliwy dzięki nowej funkcji wykrywania i wzmacniania podświetlenia, która w połączeniu z systemami podwyższania kontrastu ma zapewniać lepszy obraz.

 class="wp-image-1841266"
Philips OLED+986

Kolejne rozwiązanie to funkcja AI Content Classification, która wykrywa rodzaj odtwarzanych treści i w przypadku filmu procesor automatycznie proponuje przełączenie się w Filmmaker Mode lub Kino. Z kolei technika Ambient Intelligence koordynuje działanie czujnika światła i pozwala na optymalizację kontrastu obrazu w jakości SD lub HDR odpowiednio do natężenia oświetlenia w pomieszczeniu, oferując lepszą postrzeganą jakość efektu HDR dla HLG, HDR10 i HDR10+. Takie połączenie może też wzbogacić treści Dolby Vision, choć do tego używany jest osobny tryb Dolby Bright.

REKLAMA

Niesamowite telewizory Philips OLED+ - ceny. Niestety, równie niesamowite.

Jak można było się spodziewać, połączenie najnowszych technologii i komponentów najwyższej jakości znajdzie swoje odzwierciedlenie w cenach. Philips OLED+986 będzie dostępny pod koniec 2021 r. w rozmiarze 65 cali przekątnej i cenie 17 tys. zł. Model Philips OLED+936 będzie dostępny w sprzedaży również na koniec 2021 r. w cenach 9 tys. zł (48 cali), 10 tys. zł (55 cali) i 14 tys. zł (65 cali).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA